REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 maja 2018, 12:58 komentarzy 5
Osiedle, gdzie będzie realizowana inwestycja - stan obecny.

Osiedle, gdzie będzie realizowana inwestycja - stan obecny. (Fot. Urząd Miejski w Zalewie.)

Zupełnie nowe oblicze zyska jeszcze w tym roku osiedle przy ulicy Żeromskiego i ulicy Ogrodowej w Zalewie. To możliwe dzięki wsparciu finansowemu, jakie pozyskał z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa miejscowy samorząd. Urząd Miejski w Zalewie przedstawia szczegóły dotyczące tej rozległej inwestycji i prezentuje wizualizację. Podaje też, że przedsięwzięcie będzie wkrótce przedmiotem spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami.

Na mocy decyzji Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w dniu 19 kwietnia 2018 r. w Olsztynie Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński podpisał z Dyrektorem Oddziału Terenowego KOWR Panem Grzegorzem Kierozalskim umowę na bezzwrotną pomoc finansową, zawartą z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na zadanie „Zagospodarowanie terenu osiedlowego, pomiędzy ulicami Żeromskiego i Ogrodową w Zalewie”

Bezzwrotna pomoc finansowa dotyczy wydatków inwestycyjnych do kwoty 1.269.726,04 zł, o którą Gmina Zalewo wnioskowała w roku ubiegłym. Zadanie inwestycyjne obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu osiedla mieszkaniowego pod kątem bezpieczeństwa ruchu jezdnego i pieszego, aktywności fizycznej, wypoczynku i rekreacji mieszkańców. Zakres inwestycji to przede wszystkim budowa dróg wewnętrznych i chodników, wytyczenie i budowa miejsc parkingowych, budowa wiat zbiórki odpadów komunalnych, budowa ogrodzenia, budowa kanalizacji deszczowej, zagospodarowanie terenów zielonych oraz organizacja ruchu jezdnego na osiedlu. Wcześniej zostanie wymieniona stara sieć wodociągowa. 

W maju bieżącego roku Burmistrz Zalewa Marek Żyliński planuje spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami budynków objętych inwestycją oraz z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Narie” celem ustalenia dodatkowych przedsięwzięć inwestycyjnych na przedmiotowym obszarze i na terenach przyległych.

Zakończenie całości zadania inwestycyjnego przewiduje się do 30 września 2018 roku.

Podpisanie umowy dotyczącej udzielenia Gminie Zalewo bezzwrotnej pomocy finansowej (fot. Urząd Miejski w Zalewie).

Wizualizacja inwestycji (źródło: materiały poglądowe inwestora):

REKLAMANotus_nowa

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zalewiak 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Super inwestycja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zalewiak 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Super inwestycja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bingo 3 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Teraz sie wziol do robienia czegos w zalewie tuz przed wyborami a co z innymi ulicami tak jak elblaska kasztanowa 1maja itd ! Az wstyd to wszystko tylko na pokaz zeby znowu na niego glosowali .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zalewiak 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  A na tych ulicach to co konkretnie chcesz robić? Nie kompromituj się, takiej inwestycji w Zalewie od lat nie było; w miastach wielu tak zagospodarowanych osiedli nie ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bingo 1 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Teraz sie wziol do robienia czegos w zalewie tuz przed wyborami a co z innymi ulicami tak jak elblaska kasztanowa 1maja itd ! Az wstyd to wszystko tylko na pokaz zeby znowu na niego glosowali .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.418 sekundy