REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2018, 15:56 komentarzy 1
Kamienica przy Mazurskiej 2.

Kamienica przy Mazurskiej 2. (Fot. Archiwum własne.)

W iławskim ratuszu w toku są przygotowania do sprzedaży dwóch miejskich nieruchomości. To zabytki wymagające kosztownych prac renowacyjnych i konserwatorskich, na które brak środków w kasie iławskiego samorządu. Stąd decyzja o tym, że zmienią właściciela. Poznaliśmy już wycenę kamienic położonych nad iławskimi wodami: budynku przy Ostródzkiej 2 z widokiem na rzekę na wysokości jazu piętrzącego oraz okazałej willi przy Mazurskiej 2, niedaleko portu Iława i hotelu Kormoran, w pobliżu Jezioraka.

Obie wskazane nieruchomości nie mają już lokatorów, znamy wycenę, a zatem ich sprzedaż - coraz bliżej.

Kamienica przy ulicy Ostródzkiej 2, położona nad rzeką Iławką, wraz z działką, na której się znajduje, została wyceniona na okrągły milion złotych. Nieruchomość, o której mowa, ma powierzchnię niespełna 0,16 ha.

- Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania to tereny zabudowy usługowej - czytamy w wykazie miejskich nieruchomości przeznaczonych do zbycia.

Mazurska 2 jest sporo droższa. Wartość obiektu, wraz z działką o powierzchni 0,19 ha, wyceniono na 1 mln 738 tysięcy złotych. W tym przypadku przeznaczenie nieruchomości to, jak podaje Urząd Miasta w Iławie, "teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej". 

Oba obiekty zostaną sprzedane w drodze przetargu. Przedmiotowych postępowań ratusz jeszcze nie ogłosił. Kto będzie nowym właścicielem kamienic? Przekonamy się niedługo. Urzędnicy iławskiego ratusza nie ukrywają, że zainteresowanie potencjalnych inwestorów obiektami jest spore.

Kamienica przy Ostródzkiej 2, nad Iławką (fot. archiwum własne).

Kamienica przy Mazurskiej 2 (fot. archiwum własne).

REKLAMAabs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~deen 1 8 miesięcy temu

    Dla porównania zamek w Szymbarku 1,83 mln...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4796 sekundy