REKLAMAimage2

(Fot. WOPR Iława.)

Maj okazuje się pracowity dla ratowników WOPR w naszym regionie. Przez pierwsze 15 dni maja interweniowali przy urazach, wywrotkach, tonięciu jednostek pływających oraz zabezpieczali imprezy na wodzie. Łącznie, podczas tych społecznych działań, przepracowali ponad 600 godzin.

Długi, majówkowy weekend okazał się pechowy dla żeglarza, który podczas schodzenia z jednostki na brzeg doznał urazu kolana. Ratownicy po dotarciu na miejsce zdarzenia, na wyspę Lipowy Ostrów, unieruchomili kończynę oraz przetransportowali poszkodowanego do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego, skąd trafił do iławskiego szpitala.

Ratownicy zostali zadysponowani także do wywróconej jednostki pływającej w zatoce Rudnia na wysokości miejscowości Skitławki. Ze zgłoszenia wynikało, iż załoga łodzi znajduje się w wodzie i tonie. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia, osoby poszkodowane oraz jednostka znajdowały się na brzegu. Po kontroli akwenu i wykluczeniu innych ewentualnych zdarzeń zawrócono jednostkę do bazy. 

Kilka godzin po powrocie ratowników wpłynęło kolejne zgłoszenie o wywrotce jednostki pływającej dokładnie w tym samym miejscu. Zadysponowano łódź N101 wraz z ratownikami, którzy po dotarciu w rejon zgłoszenia współpracowali wraz z zespołami straży pożarnej. Na akwenie nie odnaleziono żadnej jednostki pływającej, ponadto warunki atmosferyczne nie wskazywały na prawdopodobieństwo wystąpienia wystarczająco silnego wiatru do spowodowania wywrotki łodzi. Ratownicy pozostali na miejscu zdarzenia do momentu potwierdzenia przez straż pożarną tego zdarzenia jako fałszywego.

Podczas Lotniczej Majówki w Iławie ekipy ratownicze na 5 łodziach ratowniczych i 5 stanowiskach na brzegu dbały o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Ratownicy zabezpieczali zamkniętą strefę pokazów dynamicznych. Dziękują wodniakom za wyrozumiałość związaną z uciążliwościami w przemieszczaniu się tego dnia po naszym jeziorze! W trakcie trwania imprezy ratownicy otrzymali zgłoszenie o wywróconej łodzi na wysokości miejscowości Szałkowo. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doświadczona załoga  sama była w stanie podnieść wywróconą łódź. Nikt nie wymagał pomocy.

Tonący rower wodny postawił na nogi drużynę WOPR w Zalewie. Na jeziorze Ewingi, w wyniku tego zdarzenia, pasażerowie  pospiesznie opuścili jednostkę  i dopłynęli do najbliższego pomostu. Ratownicy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli tonący sprzęt rekreacyjny oraz odholowali go do przystani. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Michał Świniarski, Iławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4946 sekundy