wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2018, 20:09 komentarzy 3

(Fot. Archiwum klubu.)

GKS Wikielec i Huragan Morąg - to finaliści aktualnej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zespół Arkadiusza Klimka w Różnowie pokonał miejscowy LKS 2:1. W drugim z półfinałów, rozegranym w Kurzętniku, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie uległa Huraganowi Morąg 1:2.

LKS Różnowo - GKS Wikielec 1:2 (1:1)

Rywalizacja, pomimo dwóch klas dzielących zespoły, miała dość wyrównany przebieg. Zespół z Różnowa, na co dzień jeden z czołowych zespołów okręgówki, podszedł do tego meczu bardzo ambitnie. To właśnie gospodarze jako pierwsi, w 25. minucie, zdobyli bramkę. Wynik otworzył zawodnik LKS-u Piotr Wobolewicz. Jeszcze w pierwszej połowie GKS Wikielec doprowadził do wyrównania - celnie strzelał, w 39 minucie, Adrian Płoski. Do przerwy był remis 1:1. W drugiej odsłonie zgromadzeni na stadionie w Różnowie kibice nie obejrzeli żadnych bramek. Losy spotkania rozstrzygnęła bramka, strzelona przez Pawła Tomkiewicza w drugiej części dogrywki. Tym samym to zespół z gminy Iława mógł cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do finału WPP.

Rolimpex GKS Wikielec: Damian Suszczewicz, Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński, Mateusz Jajkowski, Cezary Nowiński, Piotr Wypniewski, Adrian Płoski, Borys Piórkowski, Jakub Górski, Sergey Gurov, Paweł Tomkiewicz. Rezerwa: Jacek Malanowski, Szymon Jajkowski, Rafał Śledź, Paweł Kolcz.

W drugim z rozegranych dzisiaj półfinałów WPP także padł wynik 1:2. Spotkanie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Kaczkan Huragan Morąg na swoją korzyść rozstrzygnął drugi z wymienionych zespołów. W ostatnim meczu tej edycji regionalnego pucharu spotkają się zatem GKS Wikielec i Huragan Morąg. Ten wielki finał Wojewódzkiego Pucharu Polski zostanie rozegrany 6 czerwca o godzinie 17:00 w Białej Piskiej.