REKLAMAsalon_optyczny
klonowski

(Fot. Archiwum szkoły.)

"Droga do Niepodległości" - to nazwa gry edukacyjnej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie w ramach programu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej przygotował Program Niepodległa 1918-2018, którego celem jest przeżycie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w szerokich kręgach społeczeństwa, w kraju i poza jego granicami. W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem dla Niepodległej propozycje programowe ZHR są cenne i wzbogacają programy wychowawcze szkół, dają okazję do osobistego doświadczenia przynależności do szeroko pojętej Wspólnoty i współuczestnictwa w wydarzeniach wzmacniających z nią osobistą więź. ZHR zaproponował pozyskanie tytułu zwanego Mianem „Szkoły Niepodległej”. Mogą go zdobyć szkoły, które zarejestrują się na przygotowanej platformie i  wykonają wymaganą liczbę zadań. 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie jest już zarejestrowana na tej platformie i podjęła się wielu zadań wynikających ze zdobycia kolejnych mian w ramach tego projektu. Kulminacyjnym momentem będą obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w listopadzie tego roku. Czas trwania programu to 1 września 2017 - 31 grudnia 2018 r.

W środę, 16 maja uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie wzięli udział w grze edukacyjnej „Droga do Niepodległości”. To połączenie wychowania patriotycznego, nauki i zabawy. Na terenie szkoły rozmieszczono sześć punktów, ilustrujących drogę Polaków do Niepodległości. Na każdym z nich młodzież, podzielona na trzyosobowe drużyny, musiała rozwiązać zadania.

Wszystko zaczęło się w Kwaterze Komendanta, gdzie uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie „Co Ty wiesz o Marszałku?”, potem określano skojarzenia muzyczne i plastyczne, rozwiązywano krzyżówkę niepodległościową, kalambury i na koniec zorganizowano konkurencje sprawnościowe – bieg z rannym na noszach, zakładanie opatrunku, rzut do celu. O zwycięstwie zdecydowała liczba punktów i czas realizacji zadań.

Gra przebiegała w atmosferze zabawy i rywalizacji, była okazją do pogłębienia wiedzy i lekcją patriotyzmu. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do niej i świetnie się bawili. Pierwsze miejsce i certyfikat nietykalności, zwalniający w wybranym terminie z odpowiedzi, zdobyła klasa VII C. Gratulujemy!

Warto wspomnieć, że organizatorami byli uczniowie klas trzecich gimnazjum pod okiem nauczycielki historii, Ewy Węglerskiej.

/SP1/

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7562 sekundy