REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 maja 2018, 10:01 komentarzy 2
Ulica Sucharskiego na Lipowym Dworze w Iławie - tu ma powstać nowa, docelowa siedziba Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie.

Ulica Sucharskiego na Lipowym Dworze w Iławie - tu ma powstać nowa, docelowa siedziba Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. (Źródło: materiały inwestora - Powiatu Iławskiego.)

Pomimo ogłaszania przez inwestora kolejnych przetargów wciąż nie udaje się znaleźć wykonawcy (z satysfakcjonującą ceną) wielkiej inwestycji, planowanej przez samorząd Powiatu Iławskiego na Lipowym Dworze w Iławie. Teraz w sprawie budowy na ulicy Sucharskiego nowej siedziby Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych pojawia się plan B.

Polega na podzieleniu tej dużej inwestycji na etapy. To, w zamierzeniu samorządowców Powiatu Iławskiego, ma pozwolić na to, by roboty w ramach tej priorytetowej inwestycji wreszcie ruszyły, a jednocześnie nie obciążyły nadmiernie powiatowej kasy. Dotychczas próby wyłonienia wykonawcy, proponującego satysfakcjonującą dla inwestora cenę, nie były skuteczne.

4 czerwca otwarto jedyną ofertę, jaka wpłynęła w czwartym już przetargu. Olsztyńska spółka RS Investment proponuje pobudowanie nowej siedziby iławskiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych za 32,6 mln złotych.  To ponad dwukrotnie więcej, niż chciałby przeznaczyć na realizację tego zadania inwestor. Zabezpieczona w powiatowej kasie suma opiewa na 14,2 mln złotych.

- Ogłosimy kolejny przetarg - zapowiada Starosta Iławski Marek Polański. - Jednak planujemy wprowadzenie istotnej zmiany polegającej na podzieleniu tej inwestycji na etapy. W pierwszym przewidujemy budowę szkoły, a w drugim - internatu. Wymaga to dostosowania projektu, a stosowne prace są już w toku.

Przypomnijmy, w ramach przedsięwzięcia ma powstać budynek szkoły specjalnej wraz z internatem i centrum rehabilitacji, docelowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. To placówka edukacyjna dla 200 uczniów, dzieci i młodzieży z lekką, umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością. Projekt przewiduje też zagospodarowanie przyległego terenu. Pojawią się tu wewnętrzne patia, trawiaste boisko, ogródek warzywny i drzewa.

Jak obiekt będzie wyglądał? Można to ocenić, przyglądając się nowym, jeszcze niepublikowanym materiałom graficznym, które udostępniamy poniżej.

Ulica Sucharskiego na Lipowym Dworze w Iławie - tu ma powstać nowa, docelowa siedziba Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie (źródło: materiały inwestora - Powiatu Iławskiego).

REKLAMAabs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Powiatowi geniusze ekonomiczni! I po podziale na dwa etapy jak wyżej będą przetargi dwa razy po 16 mln. Wtedy nikt nie zauważy absurdalnych kosztów. Kosztorys inwestorski 14,2 mln, oferta 32.6 mln. Prawie jak port śródziemnomorski nad Jeziorakiem. Myśl ekonomiczna Etatowego Rygielskiego kwitnie! Ech, rację miał Radny Eugeniusz Dembek na sesji absolutoryjnej Zarządu Powiatu, ale jak zwykle został obśmiany przez Etatowego Gomułkowskiego Towarzysza Szmaciaka, przy, niestety, milczeniu pozostałych Radnych Bezradnych, z których jeden z Lubawy, jak oświadczył publicznie, trzymał dość długo palec w wiadomym miejscu, ale został jeno smród. I ta czereda przygotowuje się do kolejnych apanaży na pięć lat! I śmiesznie i smutnie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Radek 1 7 miesięcy temu

    Jak Pentagon :)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3866 sekundy