REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 czerwca 2018, 11:49 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Dobiegły końca prace remontowe na około kilometrowym odcinku drogi powiatowej pomiędzy trasą wojewódzką Iława-Susz (w pobliżu Szczepkowa) a Gardzieniem w gminie Iława. Lokalni kierowcy na pewno są w "siódmym niebie", iż doczekali się tej inwestycji? Nie do końca. Jeden z mieszkańców zgłosił nam zastrzeżenia. 

- Piszę, bo może zaciekawi Was ta sytuacja - pisze Czytelnik z tej części gminy Iława. - Jakieś dwa tygodnie temu na trasie w kierunku Siemian pomiędzy Szczepkowem a Gardzieniem został wylany około kilometrowy odcinek asfaltu. Do tej pory myśleliśmy, że zostanie wylana warstwa końcowa (równa), jednak drogowcy się zwinęli i ślad po nich zaginął. Środkiem jezdni ciągnie się dość duży garb, wyboje są chyba większe, niż były przed remontem. To taki efekt, jak gdyby stare dziury pomalować czarną farbą i dodać garb na środku - ocenia mieszkaniec. - Cytując księdza z Ząbrowa - "porażka jakaś". Zapraszam na przejażdżkę!

g

Skorzystaliśmy z zaproszenia. Jezdnia wygląda dobrze - widać, że dopiero co przeszła remont. Ale do komfortu podróżowania faktycznie można mieć zastrzeżenia. Jadąc autem, nie da się nie poczuć garbu, o którym napisał Czytelnik.

Czy rzeczywiście "drogowcy zwinęli się" już na dobre, tzn. remont można uznać za zakończony? Pytamy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Iławie.

- Roboty przeprowadzone na tym odcinku jeszcze nie zostały przez nas odebrane - wykonawca dotychczas nie zgłosił nam takiej gotowości - powiedział nam Radosław Augustyniak, zastępca dyrektora PZD. - Podczas przeprowadzania takiego odbioru na pewno zwrócimy uwagę na przekazane uwagi.

Dowiadujemy się też, jaką technologią remontowano wskazany odcinek.

- Nie była to gruntowna przebudowa drogi - prace polegały jedynie na uszczelnieniu nawierzchni jezdni i zostały wykonane metodą tzw. cienkiego dywanika układanego na zimno. Warstwa ułożonego asfaltu to około 2 cm - informuje Radosław Augustyniak.

W tym miejscu można dodać, że zastosowanie takiej samej technologii PZD zlecał w przypadku wielu innych lokalnych remontów. Dotychczas jednak nie słyszeliśmy o podobnych zastrzeżeniach kierowców.

Czy zatem inwestor, Powiatowy Zarząd Dróg, będzie od wykonawcy wymagał poprawek? Dowiemy się po przeprowadzeniu przez drogowców odbioru tego odcinka. Według wykonawcy, z którego przedstawicielem także rozmawialiśmy, remont został już zakończony. Roboty przeprowadziła firma ze Stargardu. Jak wynika z informacji udostępnionych na jej stronie internetowej, jest przedsiębiorstwem doświadczonym w zakresie remontów dróg. Wśród swoich ostatnich realizacji wymienia m.in. remonty kilku dróg wojewódzkich.

Do tematu wrócimy.

REKLAMANotus_nowa

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Malgosia 7 7 miesięcy temu

  Położony dywanik to porażka i wstyd. Bak odpowiedzialności osób wykonujących swoją pracę i ambicji osób odpowiedzialnych za wykonanie zadania. Jednym słowem - rozpacz!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koleś 6 7 miesięcy temuocena: 75% 

  co wy się dziwicie to normalka, burżuje chcą żyć wakacje na bahama spędzić i do kieszeni włożyć a żeby było to możliwe niestety przekręt musi być, ja zrobię szybko po kosztach i h wo za bardzo dużą kasę ty oczy przymkniesz a ja w zamian do kieszonki ci dam i tak się robi interesy a hołota niech się cieszy tym co maja, od cała magia bycia władcą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktos 5 7 miesięcy temu

  W miejscowości Jeziorno tez usrali chyba prog zwalniajacy bo po przekopie przez droge nie idzie jeździć od kilku lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rrr 4 7 miesięcy temu

  A w Rudzienicach na Lipowej jadą asfalt w 3 warstwach. Ale jadą tak "równo". Ale czego się spodziewać jak tam sami swoi robią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  "Porażka jakaś" - najlepsze!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ededed 2 7 miesięcy temuocena: 33% 

  I jak zwykle. Robol spi***ił, firma musi ponieść koszty napraw, albo wcisnąć bubel inwestorowi - w tym wypadku nam- użytkownikom dróg. A Pan Robol wypłatę dostał za zmarnowany czas i materiał, a jak będzie trzeba poprawić to Pan Robol będzie chciał znowu wypłatę bo przecież był. No ale...firma dba o ludzi, nikt na nikogo nie krzyczy, do niczego nie zmusza. Bezstresowa praca. Tfuu. Tępić takie co.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iława 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  To samo zrobione jest w Szałkowie, pomalowany asfalt na czarno:)) Ciekawe jak będzie to wyglądało po pierwszej zimie???? Dla wtajemniczonych ,,kiełbasa wyborcza,, ;))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4547 sekundy