REKLAMAPatrz
REKLAMADPK

(Fot. Archiwum organizatora.)

"Powiedz, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól przeżyć, a zrozumiem" - ten cytat z Konfucjusza to motto przyświecające działaniom w ramach Artystyczno-Teatralnego Obozu Młodzieżowego w Kaczym Bagnie. W "Miejscu Inicjatyw Pozytywnych", położonym niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego i Iławy, młodzi ludzie w wieku od 12 do 16 lat mogą przeżyć niezapomniane, inspirujące i kreatywne wakacje. Są jeszcze wolne miejsca!

Pięciodniowy pobyt z noclegami, kompleksowym wyżywieniem oraz warsztatami zakończony prezentacją finałową odbędzie się w Kaczym Bagnie - Miejscu Inicjatyw Pozytywnych w dniach 30 lipca - 3 sierpnia.

Jakie to miejsce? Pozytywnie "zakręcone"! Uczestnicy letnich obozów znajdą tu przestrzeń do rozwoju, edukacji i doświadczania. Tutejsi instruktorzy - specjaliści w swoich dziedzinach z solidnym przygotowaniem animacyjnym i pedagogicznym, wspierają młodzież i dorosłych w rozwijaniu własnego potencjału i inicjowaniu aktywności.

Atmosferę tworzy tu twórcza pasja, a nauka łączy się z zabawą. Inspirację Kacze Bagno czerpie m.in. ze świetnych efektów wychowawczych i edukacyjnych Szkoły Pod Żaglami - słynnego projektu kapitana Krzysztofa Baranowskiego, łączącego edukację na pokładzie żaglowca z kształtowaniem charakteru i odwagi młodych ludzi.

Miejsce Inicjatyw Pozytywnych jest taką Szkołą Pod Żaglami na lądzie. Początkowo była tu tylko obora z cegły i kamienia oraz łąka, przekazana jednemu z instruktorów przez jego ojca. Gruntowny remont zmienił to miejsce nie do poznania. Powstała przestronna sala warsztatowo-szkoleniowa, sypialnie, kuchnia, kotłownia i kafeteria.

Zaadaptowano też strych i piwnice, dobudowano werandy, a garaż zamienił się w pracownię garncarską. Na zewnątrz jest miejsce do urządzenia ogniska i gry w siatkówkę, a także 3,5 ha zielonych terenów do realizacji zajęć rekreacyjnych i odpoczynku.

- W Miejscu Inicjatyw Pozytywnych młodzież uczy się grać na bębnach afrykańskich, tańczyć z ogniem, chodzić na szczudłach, piec chleb, tańczyć, występować na scenie, kręcić filmy lub teledyski, lepić w glinie, czy strzelać z łuku - czytamy na stronie Kaczego Bagna. - Mają również zajęcia integracyjne, warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, czy pracy w zespole. Warsztaty trwają od 6 do 8 godzin dziennie i są prowadzone w małych grupach (8-12-osobowych). W ciągu jednego dnia uczestnicy mogą mieć aż 6 różnych tematów zajęć. Autorski program edukacyjny oparty jest na zasadach edukacji nieformalnej, czyli nauki poprzez praktykę. Często zajęcia te budzą wiele emocji.

Pełen program dostępny jest tutaj

Na młodzieżowy turnus, który odbędzie się w dniach 30 lipca - 3 sierpnia są jeszcze wolne miejsca. Dla twórczego nastolatka będą to intensywne, rozwojowe, niezapomniane wakacje!

ATOM - Artystyczno-Teatralny Obóz Młodzieżowy (z noclegami i wyżywieniem)

  • Kacze Bagno -  Miejsce Inicjatyw Pozytywnych koło Nowego Miasta Lubawskiego zaprasza!
  • Informacje i zapisy: tel. 515 822 900, e-mail: biuro@kaczebagno.pl.

Zdjęcia: z archiwum Kaczego Bagna - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych.

Publikacja zlecona.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7656 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)