REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 lipca 2018, 11:36 komentarzy 4

(Fot. Materiały prasowe/Swimrun Poland.)

Niezapomniane wrażenia emocjonalne, ale również estetyczne obiecują uczestnikom organizatorzy zawodów Swimrun Jeziorak. Co to za dyscyplina? Naprzemienny bieg i pływanie na otwartych wodach w dwuosobowych, wzajemnie wspierających się teamach. Jak przekonują organizatorzy, Gabriela Rolka oraz Kacper Piech, to strzał w dziesiątkę dla tych sportowców, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Gabriela oraz Kacper, którzy sami też uprawiają swimrun, do współpracy namówili lokalne samorządy. Siły połączą Powiat Iławski, miasto Iława, gmina Iława i gmina Zalewo. Ich wspólnym wysiłkiem 18 maja 2019 roku nad Jeziorakiem po raz pierwszy zostaną zorganizowane zawody w tym formacie.

- Swimrun to wyjątkowe wyzwanie, które polega na pokonywaniu dystansu jedynie przy pomocy własnych mięśni, naprzemiennie biegnąc lub płynąc na otwartych wodach w zależności od naturalnego ukształtowania terenu - przybliżają szczegóły Gabriela Rolka oraz Kacper Piech. - Wyścigi odbywają się w unikalnych przyrodniczo miejscach, a trasę pokonuje się w dwuosobowych teamach. Ten rodzaj rywalizacji powoduje nie tylko niezapomniane wrażenia emocjonalne, ale również estetyczne. To właśnie dlatego już tysiące triathlonistów i biegaczy na całym świecie bierze udział w wyścigach swimrun! 

Jeziorak będzie dla nich drugą lokalizacją widowiskowych zmagań. Pierwsza to Jezioro Solińskie w Bieszczadach, gdzie wyścig swimrun (o randze kwalifikacji do mistrzostw świata) po raz pierwszy został rozegrany w 2017 roku. Przedsięwzięcie jest kontynuowane - na tegorocznych listach startowych bieszczadzkiego wyścigu nie ma już ani jednego wolnego miejsca! Jak będzie nad Jeziorakiem? Organizatorzy są wielkimi optymistami.

- Lokalizacja jest niesamowita, wręcz stworzona przez naturę do rozegrania wyścigu swimrun. Najdłuższe jezioro w Polsce, liczne wyspy, w tym największa śródlądowa wyspa w Polsce! - zwracają uwagę na lokalne atuty. - Trasy, dystanse i więcej szczegółów będziemy podawać w najbliższych dniach.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w Porcie Iława, oficjalnie potwierdzono datę zawodów Swimrun Jeziorak. Zawody zostaną rozegrane 18 maja 2019 roku. Na zdjęciu od lewej: Gabriela Rolka oraz Kacper Piech - organizatorzy zawodów, Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Burmistrz Iławy Adam Żyliński, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, doradca Burmistrza Zalewa Stanisław Kasprzak. Fot. Swimrun Poland.

W załączniku wideo materiał z ubiegłorocznej, inauguracyjnej edycji wyścigu Smimrun Poland w Bieszczadach.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAabs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Czadomen 4 7 miesięcy temuocena: 31% 

  Szał! To już lepsze te pieczone indyk w Kisielicach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fabian 3 7 miesięcy temuocena: 25% 

  Kisielice powinny być wyrzucone z powiatu iławskiego i przyłączone do wilkowyjskiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kobalt 2 7 miesięcy temuocena: 22% 

  Czego to ludzie nie wymyślą. Oczywiście nasze gamonie z samorządów zaraz przyklasną każdemu. Żenuaaaa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 7 miesięcy temuocena: 82% 

  Co by nie było to zawsze jakaś tam promocja miasta w Polsce ale jadaczką klepać tylko frustraci potrafią, no nie panie "Kobalt"?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3933 sekundy