REKLAMASadek

(Fot. Urząd Miejski w Kisielicach.)

Rozpoczął się  pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej  nr 1287N na odcinku od skrzyżowania z drogą nr 1279N do Gorynia. 

Droga wymaga przebudowy z uwagi na jej nierówną nawierzchnię, pofałdowania oraz liczne spękania podłużne świadczące o miejscowej utracie nośności. Zaprojektowano poszerzenie istniejącej jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu do szerokości 5,00 m. 

- Przez kilkadziesiąt lat poprzednim władzom samorządowym nie udało się tego dokonać – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. - Przypomnę, że w kampanii wyborczej 2014 roku obiecywałem nową nawierzchnię do tej największej wsi w Gminie Kisielice. Już na początku kadencji starałem się sprawę sfinalizować, jednak wtedy radni odrzucili propozycję współfinansowania tej inwestycji wspólnie z iławskim Starostwem Powiatowym – dodaje burmistrz. 

Koszt przebudowy tego odcinka to 800 tysięcy złotych, z budżetu Gminy Kisielice na ten cel przeznaczono 250 tysięcy. W dokumentacji termin wykonania przedmiotu zamówienia jest określony na 31 sierpnia tego roku. Wykonawcą jest, w wyniku rozstrzygnięcia przetargowego, firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ZIEJA z Łomży.

W tym roku w Gminie Kisielice planowane jest również wylanie nowego asfaltu w Krzywce ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych oraz na odcinku przy kościele w Łęgowie.  

Publikacja Urzędu Miejskiego w Kisielicach.

REKLAMANotus_nowa
Artykuł załadowany: 0.5366 sekundy