REKLAMAMozart2
REKLAMAImage
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lipca 2018, 14:34 komentarzy 392

(Fot. Info Iława.)

W pełnej emocji prośbie o interwencję nasz Czytelnik alarmuje, że w iławskim zakładzie przedsiębiorstwa MM "Szynaka-Living" pracownicy... "są zmuszani do pracy za darmo". Jak wyjaśnia, chodzi o bolesne dla zatrudnionych konsekwencje wadliwego wykonania produktów, tzn. błędów popełnionych podczas pracy. W przedsiębiorstwie zatrudnieni mogą naprawić te błędy, ale w czasie, za który nie otrzymają dodatkowego wynagrodzenia. Na naszą prośbę zakład przedstawia, na czym dokładnie polegają stosowane w tej kwestii rozwiązania. W ocenie Dariusza Miśtala, prezesa zarządu MM "Szynaka-Living", są one "nie tylko zgodne z prawem ale i słuszne i sprawiedliwe". 

O zbadanie sprawy poprosił Czytelnik, zatrudniony w przedsiębiorstwie z branży meblarskiej z siedzibą na ulicy Lubawskiej w Iławie. Poniżej treść zgłoszenia mężczyzny.

"Witam, chciałbym, abyście poruszyli temat pracy w MM "Szynaka-Living" w Iławie. Tzn. "pracy za darmo", ponieważ ludzie są ZMUSZANI do pracy za darmo (po godzinach pracy lub muszą oddawać swoje dni urlopowe) za to, że np. źle sformatowali płytę, dany element jest źle oklejony, powiercony lub rozcięty.

Każdy popełnia błędy, ale zakład jest ubezpieczony od strat materiału, mimo to żeruje na bezradnych pracownikach. Zdarzają się sytuacje, że pracownik musi odpracować ponad 80 godzin w ciągu tygodnia! Jest to rzeczą nierealną, więc oddaje się 10 dni urlopu wypoczynkowego!

Mam nadzieję, że poruszycie ten temat i dzięki Wam coś zmieni się na lepsze w tym zakładzie. Pozdrawiam. Pracownik MM Szynaka"

Przekazaliśmy przedsiębiorstwu list Czytelnika z prośbą o ustosunkowanie się do jego treści. "Czy faktycznie w Państwa zakładzie praktykuje się "karanie" pracowników za popełnione podczas pracy błędy koniecznością odpracowania ich wartości (bez zapłaty za takie dodatkowe godziny) lub koniecznością oddania urlopu wypoczynkowego? Jeśli tak, jakiej grupy pracowników dotyczą takie zasady? Czy w Państwa ocenie takie rozwiązanie jest zgodne z prawem? Czy jest to etyczne zachowanie ze strony pracodawcy?" - to treść naszych pytań skierowanych do firmy.

Otrzymaliśmy wyczerpującą odpowiedź. W jej pierwszej części są zawarte ogólne informacje o strukturze zatrudnienia w zakładzie oraz polityce firmy w tym zakresie.

- Zakład MM "Szynaka Living" Sp. z o.o. w Iławie na dzień dzisiejszy (korespondencja jest datowana na 5 lipca - przyp. red.) zatrudnia 468 pracowników, gdzie łącznie z osobami świadczącymi na rzecz zakładu usługi i kooperantami to około 800 osób - informuje prezes zarządu wymienionej spółki Dariusz Miśtal. - Zakład wywiązuje się z obowiązków określonych przez przepisy prawa pracy. Jako pracodawca byliśmy wielokrotnie wyróżniani przez Państwową Inspekcję Pracy oraz inne Instytucje. W zakładzie są wdrożone systemy zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem pracowników. Możemy pochwalić się najnowszymi technologiami. Pracownicy są cyklicznie szkoleni w zakresie obsługi maszyn jak również bezpieczeństwa i higieny pracy. Szczycimy się tym, że pracują u nas rodziny pracowników a w wielu przypadkach ich pokolenia.

Dalej przedsiębiorstwo odnosi się już do konkretnego zagadnienia zgłoszonego przez naszego Czytelnika.

- Jeśli chodzi o kwestię wadliwego wykonania z winy pracownika produktów to pracodawca stosuje ogólne zasady przewidziane w kodeksie pracy. Zgodnie bowiem z art. 82 § 1 Kodeksu pracy "za wadliwe wykonanie z winy pracownika produktów lub usług wynagrodzenie nie przysługuje. Jeżeli wskutek wadliwie wykonanej pracy z winy pracownika nastąpiło obniżenie jakości produktu lub usługi, wynagrodzenie ulega odpowiedniemu zmniejszeniu" - przytacza podstawę prawną Dariusz Miśtal. - Treść zacytowanego wyżej przepisu nie budzi wątpliwości interpretacyjnych. Oczywiście dyspozycji wskazanej normy prawnej nie można traktować w kategorii kar pieniężnych albowiem takowe zostały uregulowane w zupełnie innym dziale Kodeksu pracy i mogą być stosowane wyłącznie w określonych sytuacjach - dodaje prezes zarządu MM "Szynaka Living". - Wychodząc jednak naprzeciw pracownikom, na ich wniosek, Pracodawca wyraża zgodę na usunięcie wad w czasie za który wynagrodzenie nie przysługuje. W takiej sytuacji pracownik otrzymuje należne mu wynagrodzenie - bez pomniejszenia o jakim mowa wyżej. Zgodnie bowiem z art. 82 § 2 Kodeksu pracy "jeżeli wadliwość produktu lub usługi została usunięta przez pracownika, przysługuje mu wynagrodzenie odpowiednie do jakości produktu lub usługi, z tym że za czas pracy przy usuwaniu wady wynagrodzenie nie przysługuje". Podkreślić należy, że zasady określone przez kodeks pracy są stosowane powszechnie albowiem dotyczą one wszystkich pracowników na terenie naszego kraju, nie tylko zatrudnionych w MM "Szynaka-Living" Sp. z o.o. Takie rozwiązania oparte na regulacji Kodeksu pracy są nie tylko zgodne z prawem ale i słuszne i sprawiedliwe. Jestem przekonany, że ta krótka informacja pozwoli na pełne zrozumienie danej materii. 

W sprawie chcieliśmy także uzyskać stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy. Pytaliśmy nie o sytuację w konkretnym zakładzie, ale o przedstawienie ogólnych wytycznych w przedmiotowej kwestii, która, jak można wnioskować z listu Czytelnika,  budzi wśród pracowników kontrowersje. Prośby o komentarze przekazaliśmy firmie MM "Szynaka Living" oraz Państwowej Inspekcji Pracy w tym samym dniu, tj., 28 czerwca. Prywatny zakład znalazł czas, by udzielić odpowiedzi, a publiczna instytucja - dotychczas nie.

REKLAMAsklep2

373Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ja 373 wczoraj 17:29

  Poczekamy, zobaczymy:-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bobi 372 wczoraj 12:43

  I to by było na tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ula 371 2 dni temuocena: 100% 

  Bokser ,split i reszta tak zastraszyli ludzi ze odebralo im mowę w ustach,nml szynaka ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prorok 370 3 dni temuocena: 50% 

  Zaprawdę powiadam. Chwal praodawcę swojego, bo możesz mieć gorszego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 369 3 dni temuocena: 100% 

  Chodzi o rządzących.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 368 3 dni temuocena: 100% 

  W sedno!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 367 3 dni temuocena: 50% 

  Pracodawca jak każdy inny , tylko na żądzących już pora.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 366 4 dni temuocena: 50% 

  No i taka wrzawa była, a od wczoraj od 18 cisza. Ludzie się wykrzyczeli, ale żeby coś zadziałać, to nie ma chętnych. Brawa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 365 3 dni temuocena: 100% 

  Teraz przejrzałem komentarze i zauważyłem, że kilka osób używało identycznego nicku. Niestety wypowiedziałem się tutaj tylko dwa razy, dzisiaj. Ten komentarz jest trzeci. Jednak z całą pewnością są tutaj osoby, które dzień w dzień się wypowiadały i też chuja zrobiły. Ja siedziałem z boku i oglądałem ten cyrk. Dlaczego Ja, wypowiadający się po kilku dniach mam "coś z tym zrobić", jeśli osoby notorycznie się tutaj udzielające nie zamierzają? Lubicie dużo gadać, ale żadnych konkretnych działań nie podejmiecie. Wypłakaliście się w sieci i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kermit 364 3 dni temuocena: 57% 

  Xyz sam nic nie robisz więc nie wytykaj innym że nie działają i zostaw dla siebie te brawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 363 3 dni temu

  Oj jaki idealny przykład zwykłej [...]. Wyznaczyć kogoś innego ;)

  Edytowany: 3 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciasteczkowy Potwór z Ulicy Sezamkowej 362 3 dni temuocena: 63% 

  Xyz, M... i 1257 jak dobrze że was mamy. Zostaliście wybrani w głosowaniu jako nasza delegacja na spotkanie z zarządem grupy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1257 361 3 dni temuocena: 50% 

  Tak to właśnie jest, anonimy na potęgę walić to każdy potrafi, ale mieć jaja i przyjść porozmawiać to już żaden, pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 360 3 dni temuocena: 100% 

  Poczekajmy na powrót Szefa z urlopu. Coś tam jednak się ruszyło opisywani mistrzowie ludzi na ręca teraz noszą. :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~W 359 3 dni temuocena: 67% 

  Ważne, że niektórzy mistrzowie z Lubawy się psrli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qqqw 358 3 dni temuocena: 100% 

  A co można zrobić ? Iść do Szweda lub Constractu, co już wielu zrobiło

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M... 357 3 dni temuocena: 33% 

  Bo tak jest zawsze. Każdy pokrzyczy i na tym się kończy. Wszyscy mają coś do powiedzenia, a jak co do czego, to każdy siedzi cicho i nic nie mówi, wtedy widać jakie ma jaja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja2018 356 4 dni temu

  A w NML w przszlym tyg.kontrola. Moze powinni to przeczytac.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 355 5 dni temuocena: 100% 

  prześledziłem komentarze, z pewnością jest problem, bo raczej aż takiej wyobraźni wszyscy nie mają :) Niepotrzebne są niektóre przepychanki, ale każdy odpowiada za swoje słowa. Jeżeli to trwa już tak długo, to raczej nikt z firmy się tym nie przejmuje i nie wyciąga wniosków. Widocznie obrano taki styl zarządzania i żyje się dniem. Ponadto kiedyś powiedział Sofronow cyt "mądremu wystarczą dwa słowa a upartemu to referatu mało"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wanda co niemca nie chciała i została starą panną 354 5 dni temuocena: 100% 

  Lechu z Gdańska odrazu by przez płot uciekł, takie są warunki w nml

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Deus 353 5 dni temuocena: 60% 

  Skoro ludzie wytrzymują tam od kilku do 20 lat to znaczy, żen ie jest tak źle ;-) Skoro zarobki są takie złe, zabierają premię i robi się nadgodziny to może warto iść gdzie indziej. Wszędzie się zarobi tyle samo albo więcej. jak spora część polskich pracowników się zwolni to szefostwu powinny się otworzyć oczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś Puchatek i przyjaciele ze 100 milowego lasu 352 5 dni temuocena: 85% 

  Jak sie polacy zwolnią to przywiozą ze 2 pociągi ukraińców albo azjatów i będzie komu robić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosccccc 351 5 dni temuocena: 43% 

  Jak komus nie pasuje praca to nikt nikogo na siłę nie trzyma. Nie rozumiem żalu ludzi skoro jest im źle niech zmienią prace a nie dają sie poniżac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Konstantynopolitańczykowianeczka 350 4 dni temuocena: 83% 

  Poprawka wywalić kilka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Konstantynopolitańczykowianeczka 349 5 dni temuocena: 86% 

  A dlaczego pracę ma zmienić kilkaset osób, jak można wywalić tylko kilkaset i warunki odrazu by się polepszyły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kmmmm 348 5 dni temuocena: 25% 

  Co z tego ze sie poprawi po godzinach jak i tak premie ci zabiora i jeszcze godziny do odrobku dostaniesz to lepiej tego nie poprawiac bo po chu* czy poprawisz czy nie to i tak i tak dup* bo premi nie masz i godziny do odrobienia to bez sensu. Tych majsterkow i zarzad zmienic i nie ktorych [..]

  Edytowany: 5 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inspekcja Pracy ma Was "gdzieś" 347 5 dni temuocena: 78% 

  Możecie tu pisać bez końca, nikt Wam nie pomoże. Pointa powyższego artykułu mówi wszystko : "Prywatny zakład znalazł czas, by udzielić odpowiedzi, a publiczna instytucja - dotychczas nie."

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qwaqwaqwa 346 4 dni temuocena: 80% 

  Publiczna instytucja czeka na wytyczne z Lubawy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swiadek 345 5 dni temuocena: 75% 

  byłem świadkiem jak majster gonił w okół wiertarki operatora i go " jeb**" za to,że elementy są krzywe jak to nie jego wina.On tylko ustawiał wiercenie. Gonili się nawzajem i wyzywali. Jak pracować ? Jak funkcjonować przez 8 godz. w pracy bez stresu ? (Lubawa)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WTF 344 5 dni temuocena: 60% 

  Mnie tam bawi, że mistrzowie wciskają, że nie mają wpływu na podwyżki, bo oni mogą napisać, ale kierownik musi przyjąć. To jakim cudem odmawia pracownikom robiącym po 10lat na 4-5 maszynach, gdzie koleś robiący u mistrza F na jednej maszynie od dwóch lat, ma prawie 3tys.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 343 4 dni temuocena: 0% 

  Chłopie za 3 tyś. to ja bym tu nie robił

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~18 342 4 dni temuocena: 33% 

  czy nie tygrysiątko?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qqqq 341 5 dni temuocena: 50% 

  któren ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysiu - Co? - Jem zupe 340 5 dni temuocena: 83% 

  Wystarczy mieć znajomości

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k 339 5 dni temuocena: 67% 

  Ja mam przymusowe wolne nocki a Ukraińcy pracują po 12 godzin. Kto o tym decyduje? Jakis wybitny baran !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kalafior 338 5 dni temuocena: 75% 

  Ukraińcy są tańszą siłą roboczą, dlatego siedzisz w domu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radek 337 5 dni temuocena: 50% 

  A ja uwazam ze u Jasia bardzo dobrze i zastanawiam sie czy nie za dobrze :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwia 336 5 dni temuocena: 50% 

  No tak w tyc swietnych zakladach ,mozna sobie spokojnie odrabiac zolte kartki.......Na glowe nie pada...cieplo jest .Zyc nie umierac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kozaaa 335 5 dni temuocena: 92% 

  Tak. Potwierdzam. Bardzo dobrze jest u Jana. Bardzo dobrze. Nie jest prawdą, że dach przecieka, tym bardziej, że prawie nie pada. Janek dba o nas jak ojciec najlepszy. Tylko inni, niektórzy, wbijają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kołchoz lubawa 334 6 dni temuocena: 100% 

  Niech ktoś mi odpowie czy zgodny z prawej jest system płac, który panuje w firmie bynajmniej w Lubawie. A mianowicie zakład ma tzw. "przeliczniki" i płaci nam każdego miesiąca inaczej mimo , że wykonujemy ta samą pracę. Za nadgodzinę nikt nie wie ile ma. Nie ma szans obliczenia sobie samemu wypłaty. Przykład 2 rózne osoby mają taka samą stawkę zasadniczą, tyle samo godzin, premii a róznica w wypłacie 200zł , mało tego pracują przez cały miesiąc razem na maszynie. Druga sprawa każdy pisze to u kulturze osobistej mistrzów. Proszę niech się wypowiedzą pracownicy biurowi jak do nich odzywa się prezes a później wymagajmy. Zawsze mistrz , który był za pracownikiem był zwalniany. Ryba psuje się od głowy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 333 5 dni temu

  Tak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kkk 332 6 dni temuocena: 100% 

  Pracy nie ma. Ludzie od fafki już mają przymusowe urlopy. Tylko czekać aż kolejne zmiany będą musiały wypisywać przymusowe urlopy. To nie jest zgodne z prawem. Pracodawca ma obowiązek Wam za przestuj zapłacić A nie zabierać urlop. Zgodnie z Kodeksem pracy, pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. Wynagrodzenie to przysługuje pracownikowi za czas niezawinionego przez niego przestoju.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 331 6 dni temuocena: 75% 

  Ja tam robie sobie kanapki i wesoło w podskokach ide na druga zmiane :) Juz sie nie moge doczekac ..........sa takie emocje :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 330 6 dni temuocena: 100% 

  Taki podjarany jestem ,ze moge pracować u Jasia.Kanapki juz gotowe i czekam kiedy bede mogl wystartowac .......a wiesz jak to jest :)W domu sie czas dłuzy przed robota :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marmototo 329 6 dni temuocena: 100% 

  to chyba masz na 10:00 ze juz sobie robisz kanapki i do 22 giej...?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abel 328 6 dni temuocena: 100% 

  prac zacznijcie od sporządzenia listy rządań.Podpisy pod rzadaniami zbieżcie w szatni i poproście któregoś z operatorów,najlepiej zaufanego i on przekażę.Jak nie będzie chętnego to wyślijcie pocztą na nazwisko p.Sznaki do rąk własnych. Od czegoś musicie zacząć. Trzymam za was kciuki. Macie dobry moment brak rąk do pracy i nikt nie powie ze na wasze miejsce czeka dziesięciu za bramą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pat 327 6 dni temuocena: 100% 

  Chyba wszystko już złe zostało napisane? Może teraz napiszcie co was tam trzyma i z czego jesteście zadowoneni i z czego byście byli!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 326 6 dni temuocena: 100% 

  Zadowolenie z : Płacy Atmosfera Socjal Mistrz Bhp Choc to nie na wszystkich zmianach rak jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 325 6 dni temuocena: 100% 

  My jestesmy zadowoleni bo szefostwo jest zadowolone .Takie solidarne zadowolenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abel 324 6 dni temu

  I jeszcze jedno sprawdźcie czy czasami nie macie fałszywego związkowca który wszystko podpisuje.Ja jestem prawie pewien ze jest nim pan Jana. Dlatego podczas kontroli wychodzi wsxystko cacy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abel 323 6 dni temu

  Tak piszecie i piszecie.Który z zakładów zarządał spotkania z p.Sznaką myślę że żaden.Zróbcie spotkanie na przełomie zmian.Pierwsza zostaje a druga nie rozpoczyna pracy,to jest do zrobienia.Wyznaczcie kilka osób do rozmowy i temat zalatwione. A w tak to możecie pisać do usranej śmierci.Z powazaniem były pracownik MM nam się udawało coś zdobyć w ten sposob.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prac 322 6 dni temu

  To jest jakiś pomysł. Tylko czy nie zabraknie solidarnosci? Czy znajdą się osoby które zdecydują się porozmawiać z panem Janem dla dobra ogółu. W imieniu wszystkich pracowników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 321 6 dni temuocena: 100% 

  Pracowalem tam 5 lat o 5 za duzo. Majstrowie uważają ludzi za murzynów. Lubawiacy to ludzie bez honoru i godnosci robia co majster każe do tego jeszcze wchodzą im w dupe .w innym miescie ludzie bo juz dawno z takimi zrobili porządek. Niedosc ze poprawiaja za urlop to prace ktora wykonywac powinna 2 pracownikow robi jeden pracownik .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~złota pała 320 6 dni temuocena: 86% 

  No to koniu pszegłeś pałe. Jutro 8.00 jestem u ciebie, czekaj!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Figo Fago 319 6 dni temuocena: 100% 

  Szkoda że w Wolsztynie nie mają internetów bo by się mogli wypowiedzieć jak tam u nich na prowincji wyglonda sytuacja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koza 318 6 dni temuocena: 50% 

  Dyskusja zaczela sie na temat traktowania pracownika w danym zakladzie a teraz to juz wiekszosc pisze durne komentarze byle by zablysnac. Wiem jedno ze 80% tych co pisza tu, jakby mieli isc i sie wypowiedziec twarza wtwarz co i jak to by po wiedzieli " mi wszystko pasuje, dla mnie jest Oki" wiec po co cwaniakowac jak juz pisac to konkretne fakty a nie bo ktos, gdzies, kiedys, to co teraz jest wazne a nie co bylo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda 317 6 dni temuocena: 100% 

  Durne? Nikt nic sobie z palca nie wyssal! Nie wszyscy są tak traktowani i nie każdy tak traktuje ludzi, ale większość i to prawda co ludzie pisza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~..., 316 6 dni temuocena: 75% 

  Ale tak bylo jest I bendzie nie zapominajmy o tym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o. Smardzyk 315 6 dni temuocena: 100% 

  Do TV TRWAM idźcie. To jest jedyna i słuszna telewizja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gośćiu 314 6 dni temuocena: 33% 

  Oj tam nie płakać już.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edward Nożycoręki z wiertarką 313 6 dni temuocena: 93% 

  Przestań bronić swoich ziomków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Byniek 312 6 dni temuocena: 25% 

  Piszecie tutaj komentuje ie. Ile napisaliscie do TVN - u. Tu narzekacie, a Janek z jozim pękają ze smiechu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zjadłem kolację i idę spać 311 6 dni temuocena: 79% 

  Gdzie do tej zakłamanej pogańskiej telewizji TVN. Trzeba iść do jedynej słusznej TVP

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywnie 310 6 dni temuocena: 29% 

  Ale ludzie, spokojnie. Zboczyliście z tematu. Zamiast dyskutować na temat jak wygląda praca, to zaczęliście wyzywać i obrażać wszystkich jak leci. Mi też nie podoba się, jaką polityką firma się kieruje i jacy są mistrzowie/kierownictwo, ale nie róbcie chlewu w komentarzach. Cenzurują ze względu na RODO jak mniemam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nn 309 6 dni temuocena: 80% 

  A od kiedy Rodo podlega cenzurze słów takich jakie zostały napisane. Np. Co się dzieje Dane osobowe rozumiem ale żeby cenzurować prawdę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 308 6 dni temuocena: 100% 

  Raczyłeś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 307 6 dni temuocena: 50% 

  Czytać potrafię i to bez pomocy palca. Wskaż proszę w takim razie te obelgi, o których tańczyłeś wspomnieć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywnie 306 6 dni temuocena: 14% 

  Umiesz czytać "A"? Gdzie napisałem, że kłamiecie. Napisałem, że dyskusja zmieniła się rzucanie obelgami i wyzwiskami na prawo i lewo, a chyba nie o to chodziło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ccc 305 6 dni temuocena: 25% 

  Właśnie. Wskaż.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 304 6 dni temuocena: 50% 

  Wskaż choć jeden wpis, w którym jest kłamstwo ,?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywnie 303 6 dni temuocena: 25% 

  Serio najebaliście mi minusów za ten komentarz? Teraz wiem, dlaczego jest taki chlew w komentarzach. Bo na stronie siedzi trzoda. Jestem po Waszej stronie prostaki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qwqwqwqw 302 6 dni temuocena: 100% 

  Podsumowując. (...)są strasznymi prostakami. Poniżają pracowników za wiedzą góry. Na dole majster (...). Normy podnoszone przez na podstawie filmu z kamer. Premie zabierane za ich niewykonanie. Elementy zatrzymywane przez kajotów nie mających pojęcia o czym mówią. za te elementy pracownicy są karani zabraniem premii i darmowym godzinami, mimo, że te elementy pójdą

  Edytowany: 6 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Momm 301 6 dni temuocena: 100% 

  Kasujcie kasujcie. Jest coś takiego jak screen.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mon 300 6 dni temuocena: 67% 

  Kasujcie, kasujcie. Jest coś takiego jak screen

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~2w 299 6 dni temuocena: 0% 

  Całą noc nie będą pilnować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~h 298 6 dni temuocena: 100% 

  Do tego jeszcze zostaje najlepszym majstrem..kpina!!!Dni Szynaki z czego?!!Z premii pracowników,które są obcinane z byle...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stary 12 297 6 dni temuocena: 100% 

  E nowy mieście jest inny świat w fbsz (fabryka mebli szynaka) a nie tak jak w Lubawie [...]

  Edytowany: 6 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Narnia 296 6 dni temuocena: 100% 

  FM tak samo jak i u was, wszystko w jeden worek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pepe 295 6 dni temuocena: 0% 

  W Nowym Mieście Lubawskim jest super

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Narnia 294 6 dni temuocena: 100% 

  Sorry Pepe, ale masz klapki na oczach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~£££ 293 6 dni temu

  Jak sa traktowani pracownicy w Nml moze ktos, cos?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 292 6 dni temuocena: 100% 

  Majster [...] jak będzie dalej majstrem to ludzie sami odejda prędzej czy później. A ile już odeszło od niego ze zmiany. Dlaczego? Bo on człowieka niszczy i goni. Taka prawda!

  Edytowany: 6 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pl 291 6 dni temuocena: 43% 

  Się za robotę uczciwą weź a nie jedyne co robisz to żalisz się na stronie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 290 6 dni temuocena: 20% 

  Uwal się i leż to na pewno jeszcze podwyżkę dostaniesz..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Old 289 6 dni temuocena: 40% 

  Krokodyl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 288 6 dni temu

  Mowa o majstrze z małej hali

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Q 287 6 dni temuocena: 0% 

  Usunęli nazwisko, więc spytam. Nazwisko powiązane z ptakiem i byłym piłkarzem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dddd2018 286 6 dni temuocena: 0% 

  A jak jest w Nml?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak mi się wydaje 285 6 dni temuocena: 40% 

  Do tego jest to praca zespołowa, a wygląda jakby każdy pracował tu na własny rachunek. Bo patrząc na całą załogę pracowników produkcji, to niestety ale widzę jak jeden drugiemu utrudnia pracę. Przykład: jeden ledwo ciągnie ciężką paletę z elementami, a trzech stoi i patrzy. Gdzie jest IKEA IWAY? Tylko w mistrzówkach leży i nikt tego nie czyta i nie stosuje. Chcecie zmian, zacznijcie od siebie. Życzę wszystkim pracy w miłej i przyjaznej atmosferze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koza 284 6 dni temuocena: 100% 

  Czeslaw - moze i tak jest. Ale kurla mac jak mozesz nazywa sie kolega przyjacielem a za polecam to widly by ci wjepal cale z trzonkiem. To jest normalne no sory zwierzeta maja wiecej honoru i szacunku dla siebie to jak moze majster szanowac pracownika jak sami sie nie szanuja. Nie mowie o wszystkich.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czesław 283 6 dni temuocena: 100% 

  Koza każdy chce zostać mistrzem więc się nie dziw że trzeba podkładać innymm świnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koza 282 6 dni temuocena: 67% 

  Moge To Potwierdzic Ze Tak Jest BowIem Sam Pracuje W Transporcie. A I Na Maszynach Zauwazylem Ze Jeden Drugiemu Swinie Podklada, ale Coz Tzw. "wyscig Szczurow" Takie Czasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAick4
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3627 sekundy