REKLAMAgap

(Fot. Archiwum własne.)

1 lipca weszła w życie kolejna zmiana w przepisach podatkowych, dotycząca przedsiębiorców. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą o szczegółach informuje Joanna Wendruch, Kierownik Referatu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Iławie.

Od 1 lipca wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą księgi podatkowe i dowody księgowe za pomocą programów komputerowych, są zobowiązani na żądanie organów podatkowych przekazać pliki JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

Wielu z Państwa temat plików JPK jest już znany ze względu na obowiązek przesyłania co miesiąc plików JPK dotyczących ewidencji VAT.

Zmiana przepisów od 1 lipca 2018 roku tym razem dotyczy plików JPK  z ksiąg rachunkowych, wyciągów bankowych, magazynów, faktur VAT, podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów i będzie je trzeba sporządzać wyłącznie na żądanie organu podatkowego. 

Przekazanie danych JPK znacząco przyśpieszy prowadzone postępowania kontrolne, pozwoli uniknąć wizyty w urzędzie lub przyjmowania kontrolujących w siedzibie firmy. 

Szczegółowe informacje na temat JPK na żądanie wraz z broszurami MF zostały opublikowane tutaj.

g

Urząd Skarbowy w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4733 sekundy