REKLAMAgap

(Fot. UG w Iławie.)

W gminie Iława rusza adresowany do seniorów program teleopieki, potocznie nazywany "przyciskiem życia". 2 sierpnia w siedzibie urzędu gminy beneficjentom samorządowego programu przekazano urządzenia umożliwiające szybki dostęp do Centrum Operacyjno – Alarmowego Teleopieki. Są to odpowiednio skonfigurowane aparaty telefoniczne wraz z bransoletką lub zawieszką.

Podczas spotkania z udziałem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zostały omówione podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania systemu. Szczegóły zostaną seniorom przedstawione osobiście przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ich miejscu zamieszkania. Wtedy też zostanie dokonana aktywacja systemu.  

- Mamy nadzieję, że wprowadzenie systemu teleopieki przyniesie wiele korzyści osobom z niej korzystającym, ich opiekunom oraz samorządowi, a także systemowi pomocy społecznej i opieki zdrowotnej - czytamy w informacji Urzędu Gminy w Iławie. - Zakładamy, że w sytuacji zagrożenia życia, gdzie wymaga się szybkiego działania, usługi teleopiekuńcze poprawią jakość życia seniorów z Gminy Iława oraz zwiększą ich bezpieczeństwo i dadzą szansę na szybkie dotarcie odpowiednich służb, a co za tym idzie, zwiększą szansę na przeżycie.

UG w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

2 sierpnia Pierwsze "przyciski życia" trafiły do seniorów z gminy Iława.
Zdjęcia: Urząd Gminy w Iławie.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5613 sekundy