REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2018, 18:12 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Pogoda wspaniale dopisała uczestnikom i organizatorom Regionalnego Święta Mleka z Mlekovitą 2018. Gospodarzem imprezy jest, jak zawsze, położony tuż pod Iławą Wikielec. Za nami część oficjalna imprezy i nieodłączny konkurs picia mleka na czas.

Gości powitała prowadząca imprezę dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos. Udanej zabawy życzyli zgromadzonym  Małgorzata Durlik - dyrektor oddziału Mlekovity w Lubawie i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. 

To dla rolników niełatwy rok - mówił włodarz gminy, nawiązując do suszy i późniejszych nawałnic, które w tym roku mocno dały się we znaki, dziesiątkując plony gospodarzy. Wójt wyraził nadzieję na skuteczną rządową pomoc dla poszkodowanych. Jednocześnie Krzysztof Harmaciński z uznaniem mówił o pracy lokalnych producentów mleka i gratulował im świetnych wyników. Poinformował też o wyróżnieniu przez gminny samorząd tytułem Honorowego Obywatela Gminy Iława Dariusza Sapińskiego - prezesa zarządu Mlekovity. Ten nie mógł być obecny na imprezie, a uroczyste wręczenie okolicznościowej statuetki odbędzie się pod koniec sierpnia - podczas sesji rady gminy.

Głos zabrał też Bogdan Bartnicki z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie - reprezentant marszałka Gustawa Marka Brzezina. Podkreślał, że wojewódzki samorząd stawia na rozwój m.in. poprzez naturalną, wysokiej jakości żywność, a produkcja mleka się w to wpisuje. Urzędnik, zajmujący się m.in. unijnymi funduszami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, gratulował też gminie Iława skuteczności w pozyskiwaniu zewnętrznych środków. "Wójt jak lew walczy o każdą złotówkę!" - mówił. 

Na scenie wzniesiono następnie mleczny toast za zdrowie wszystkich rolników. Kolejnym akcentem było wręczenie honorowych statuetek Mlekovity przez dyrektor lubawskiego oddziału firmy Małgorzatę Durlik. Wyróżnienia te przyznano: wójtowi gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu, marszałkowi województwa Gustawowi Markowi Brzezinowi, senator Bogusławie Orzechowskiej, Łukaszowi Sajewskiemu z Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Bolesławowi Niemkiewiczowi - prezesowi zarządu ZUK w Suszu oraz Bolesławowi Dzikowi - emerytowanemu pracownikowi Mlekovity. Było też wiele dyplomów przyznanych przez firmę za promowanie jej produktów i marki, rzetelne wykonywanie obowiązków pracowniczych i dla współpracujących rolników za świetne wyniki w produkcji mleka.

Po tej części oficjalnej przyszła pora na "sport ekstremalny" - konkurs picia mleka na czas, który tradycyjnie już towarzyszy świętu. Cieszył się sporym zainteresowaniem: początkowo organizator przewidywał 10 miejsc, a ostatecznie chętnych do wypicia litra mleka było 11, w tym dwie kobiety. Wśród uczestników zmagań był m.in. kierownik referatu promocji w Urzędzie Gminy w Iławie Andrzej Brach i sołtys Dziarn Jan Zieliński, który zajął trzecie miejsce. Druga lokata przypadła w udziale Dariuszowi Piekarskiemu, a zwycięzcą konkursu został Sebastian Cichorek. Mieszkaniec Wikielca wypił dwie duże szklanki mleka w nieco ponad 15 sekund! Otrzymał nagrody rzeczowe, upominków nie zabrakło też dla pozostałych uczestników konkursu.

Później rozpoczęła się już część artystyczna imprezy. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przygotował koncerty zespołu Abba Comeback, Mirka Deredasa jako Elvisa Presleya i zespołu Cygańskie Gitary, a następnie zabawę taneczną pod chmurką. Są też konkursy dla dzieci i dorosłych, kramy i park zabaw. Zabawa w Wikielcu potrwa do późnych godzin wieczornych...

W Wikielcu rozpoczęło się Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą 2018. 
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMAabs2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mlekopij 7 7 miesięcy temuocena: 67% 

  TRAGIKOMEDIA, PUBLIKI BRAK ALE STATUETKI NIESTRUDZENIE WÓJT PRZYZNAJE. TITANIC W CZYSTEJ POSTACI

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 6 7 miesięcy temu

  Droga redakcjo, mlekovita w Wikielcu odbywa się co 2 lata. Warto czasem pomyśleć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kasia 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Tym gorzej dla mlekovity, bo nawet raz na 2 lata nie potrafią odpowiednio się przygotować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szu 4 7 miesięcy temuocena: 50% 

  To picie mleka to już nuda jak ta cała impreza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rolnik 3 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Ta cała mlekovita to porażka. Jak można dawać dyplomiki dla producentów co setki tysiące litrów mleka produkują? Nic dziwnego, że co roku to mniejsza frekwencja. No i super sprawa z tymi lodami za 2 złote, naprawdę nie wstyd wam? Tak ciężko raz w roku rozdać 1000 lodów - ile to was kosztuje? No i konkurs na picie mleka z nagrodami w postaci reklamówki z jogurtami. Panie wójcie po kiego grzyba wy im sponsorujecie imprezę, przecież to kpina. Jak to mówią " paszoł won" !!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adek 2 7 miesięcy temu

  100% racji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  No bardzo dobry reportaz zdjecia , tylko malo pijacych mleko n naparawde az milo oglodac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6313 sekundy