REKLAMADPK

Gmina Kisielice realizuje dofinansowany ze środków unijnych projekt wdrażania e-usług. Kolejną usługą, udostępnioną mieszkańcom w ramach tego przedsięwzięcia, jest możliwość potwierdzenia na miejscu tzw. profilu zaufanego. Urząd Miejski w Kisielicach jest pod tym względem pionierem - to pierwszy samorząd w naszym powiecie z taką usługą.

"Zapewnienie mieszkańcom Gminy Kisielice dostępu do wysokiej jakości usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną" - to pełna nazwa projektu o wartości 727 tysięcy złotych, z czego niemal 610 tysięcy to unijne dofinansowanie. A mówiąc krótko? Jest nowocześniej i wygodniej.

- Dzięki ponad 600 000 złotych, uzyskanym z Unii Europejskiej, w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego e-usługi dla Gminy Kisielice mieszkańcy mogą już dziś przyjść do Urzędu Miejskiego w Kisielicach i potwierdzić swój profil zaufany. Jest to kolejna korzyść płynąca z tego projektu dla mieszkańców naszej gminy - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. - Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu! - dodaje.

Co można załatwić w ten sposób? Oto przykłady. Można:

  • podpisać JPK_VAT,
  • złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej,
  • zgłosić utratę dokumentu tożsamości,
  • wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Kartę Dużej Rodziny, świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego,
  • uzyskać odpis aktu stanu cywilnego,
  • załatwić dziesiątki innych spraw.

f

Na ewentualne pytania chętnie odpowiedzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Kisielicach. Numer kontaktowy to 552785500.

Publikacja Urzędu Miejskiego w Kisielicach.

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6525 sekundy