REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2018, 11:28 komentarzy 1
Pszczela gra terenowa, zabawy, warsztaty budowy budek dla owadów... To tylko niektóre z atrakcji w ramach Wielkiego Dnia Pszczół w Siemianach.

Pszczela gra terenowa, zabawy, warsztaty budowy budek dla owadów... To tylko niektóre z atrakcji w ramach Wielkiego Dnia Pszczół w Siemianach.

Już po raz trzeci Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie we współpracy z Biblioteką Gminną w Siemianach zaprosili mieszkańców oraz turystów do wspólnego świętowania ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Z przygotowanych atrakcji chętni korzystali w środę, 8 sierpnia od godziny 12:00 w letniej czytelni w Siemianach. 

Podczas Wielkiego Dnia Pszczół funkcjonowało stoisko promocyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, gdzie prowadzone były gry i zabawy edukacyjne. Wiele osób wzięło udział w pszczelej grze terenowej, podczas której można się było dowiedzieć, dlaczego należy w ogrodach zostawiać kwitnące chwasty na trawnikach, jak pielęgnować w sposób naturalny hodowane w ogrodach rośliny, czy w końcu zbudować z prostych materiałów domek dla owadów...

Zaproszeni na to wydarzenie pszczelarze Barbara Matczak oraz Florian Szalkiewicz z Nowego Miasta Lubawskiego bardzo zajmująco opowiadali o tym, jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy pszczół. Można było zajrzeć do prawdziwego ula, przymierzyć strój pszczelarza oraz zapoznać się z narzędziami niezbędnymi do pracy w pasiece.

Odwiedzający mieli ponadto szansę zbudować własne budki dla owadów, które zabrali do domów.

Organizatorzy dziękują wszystkim za zainteresowanie i przybycie. 

- Wierzymy, że od dziś każdy, kto odwiedził nas podczas Wielkiego Dnia Pszczół w Siemianach, inaczej spojrzy na pracowite pszczoły oraz dzikie pszczołowate, a w każdym ogrodzie zawiśnie domek dla tych niezwykłych owadów i pojawią się w ogrodach rośliny dla nich przyjazne - podsumowują.

Wielki Dzień Pszczół w Siemianach cieszył się dużym zainteresowaniem. Został zorganizowany już po raz trzeci.

REKLAMAMozart2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Banan 1 7 miesięcy temu

    Kawę czarną małą pij z lyżeczką, szczyptą miodu gryczanego - fenomenalny posmak.....biegnij po gryczany!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4528 sekundy