wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 sierpnia 2018, 16:36 komentarzy 6

W sobotę, 11 sierpnia w Iławie wystartowały IV-ligowe rozgrywki. Pierwszym rywalem biało-niebieskich inny lokalny zespół - GKS Wikielec. (Fot. Info Iława.)

Jeziorak Iława awansował z okręgówki, a GKS Wikielec spadł z III ligi. W ten sposób dwa lokalne zespoły w piłkarskim sezonie 2018/2019 spotkały się w IV lidze. Podopieczni trenerów Wojciecha Figurskiego i Jarosława Płoskiego trafili na siebie już w pierwszej kolejce tych zmagań. W sobotnie popołudnie inauguracyjny futbolowy hit zgromadził na stadionie przy ulicy Sienkiewicza licznych sympatyków piłki nożnej. Ci, którzy nie mogą oglądać tego spotkania na żywo, najważniejsze aktualizacje znajdą w naszej relacji na żywo (tekstowej). Zapraszamy do śledzenia.

Jeziorak Iława - GKS Wikielec

• Mecz 1. kolejki IV ligi 2018/2019.
  • Iława, 11 sierpnia.

f

SKŁADY

GOSPODARZ. Jeziorak Iława: Kamil Jędrzejewski (BR), Jakub Słomski, Krzysztof Kressin (K), Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Daniel Madej, Aleksander Krajewski, Radosław Galas, Jarosław Rzeźnikiewicz, Łukasz Suchocki. Rezerwowi: Karol Kaźmierski, Michał Foj, Łukasz Święty, Dawid Mazurowski (BR), Dawid Ksiuk, Jakub Gula, Paweł Sagan. Trener: Wojciech Figurski. Kierownik drużyny: Leszek Dudkiewicz.

GOŚCIE. GKS Wikielec: Maciej Kowalski (BR), Michał Kwiatkowski, Dariusz Laskowski, Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński (K), Adrian Płoski, Paweł Tomkiewicz, Borys Piórkowski, Łukasz Luliński, Michał Jankowski. Rezerwowi: Damian Kościński (BR), Patryk Klofik, Cezary Nowiński, Mateusz Wiśniewski, Tomasz Wacławski, Aleksander Kowalczyk, Szymon Jajkowski. Trener: Jarosław Płoski. Kierownik drużyny: Bogdan Nerowski.

Spotkanie sędziuje Wojciech Krztoń z Olsztyna, sędzia pierwszoligowy, jeden z czołowych arbitrów w naszym województwie.

Mecz komentuje dziennikarz sportowy, wychowanek Jezioraka Iława Błażej Łukaszewski.

Kilka fotek z treningu tuż przed meczem...

"Kowal, jesteśmy z Tobą!" - głosi treść napisu na koszulkach, w których piłkarze wyszli na murawę. W ten sposób zawodnicy solidaryzują się z kontuzjowanym piłkarzem Jezioraka Dawidem Kowalskim, którego zerwanie wiązadeł wyeliminowało z gry na co najmniej 6 miesięcy.

Uroczystości przed pierwszym gwizdkiem. Prezes Jezioraka Andrzej Sobiech przekazał podziękowania za wkład w odbudowę klubu: byłemu trenerowi Andrzejowi Tołstikowi, byłemu prezesowi Krzysztofowi Gaćkowskiemu, byłym piłkarzom: Rafałowi Kuchnikowi i Grzegorzowi Ostankowi.

Pierwszy gwizdek - rozpoczął się mecz. Minuty podajemy w przybliżeniu.

• 5' - na razie bez bramek i dużego zagrożenia. Mecz obserwuje około 1,5 tysiąca kibiców.
  • 15' - GOL! GKS Wikielec wychodzi na prowadzenie. Zdobywcą bramki dla zespołu gości jest Michał Jankowski. Zawodnik, nieupilnowany przez obrońców gospodarzy, pokonał Jędrzejewskiego po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową z bliskiej odległości.
  • 25' - GOL! Na 2:0 dla GKS-u podwyższa Adrian Płoski. Zawodnik najlepiej odnalazł się w polu karnym pod bramką Jezioraka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Remigiusza Sobocińskiego.
  • 29' - ulewa nad stadionem! Zawodnicy kontynuują grę w strugach deszczu. Postraszył zawodnik Jezioraka Daniel Madej, oddając groźny strzał na bramkę przeciwnika. Został zablokowany, ale była szansa na zdobycie przez gospodarzy gola kontaktowego.
  • 38' - groźny strzał na bramkę rywala oddał Wojciech Figurski, ale golkiper Wikielca nie dał się zaskoczyć. Po chwili kolejny atak grającego trenera - rezultat spotkania bez zmian.
  • 40' - pierwsza połowa powoli dobiega końca. Zawodnicy Jezioraka są bardzo aktywni, starając się strzelić gola kontaktowego.
  • 42' - najlepsza dotychczas okazja strzelecka Jezioraka! Po błędzie bramkarza GKS-u (źle wybił piłkę) Daniel Madej znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywala. Jednak uderzył zbyt słabo, a bramkarz zachował czyste konto.
  • 43' - GOL! Już 3:0 prowadzi GKS Wikielec. Do listy strzelców gości dołącza Paweł Tomkiewicz, który strzela po dobitce w sytuacji sam na sam z Jędrzejewskim. Chwilę później pada bramka dla Jezioraka, ale Daniel Madej był na spalonym, gol nie zostaje uznany.
  • 45' - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY, GKS Wikielec prowadzi 3:0.
  • Zmiana w składzie Jezioraka. W drugiej połowie Aleksandra Krajewskiego zastąpi Michał Foj.
  • 50' - GOL! 4:0 dla GKS-u Wikielec. To druga bramka w tym meczu Pawła Tomkiewicza, który po ładnej indywidualnej akcji skutecznie strzela z dystansu.
  • 56' - zmiana w GKS-ie Wikielec. Za Adriana Płoskiego wchodzi Tomasz Wacławski.
  • Strzelają Suchocki i Figurski, ale bez powodzenia.
  • Kolejna zmiana w GKS-ie. Aleksander Kowalczyk zmienia Remigiusza Sobocińskiego.
  • 61' - GOL! Tuż po wejściu na boisko Aleksander Kowalczyk podwyższa na 5:0 dla GKS-u!
  • Następne zmiany na boisku. W GKS-ie Klofik zmienia Tomkiewicza, a Nowiński wchodzi za Jankowskiego. W Jezioraku Słomskiego wymienia Święty.
  • 70' - GOL! Cezary Nowiński strzela na 6:0 dla GKS-u! Jeziorak Iława miał rzut rożny, po przejęciu piłki GKS poprowadził szybką akcję - Nowiński pod bramką okiwał golkipera i oddał pewny, celny strzał do pustej bramki.
  • 77' - GOL! Arkadiusz Kuciński zmniejsza rozmiar porażki Jezioraka Iława, strzelając na 1:6 po podaniu od Łukasza Suchockiego.
  • 78' - GOL! Na 1:7 dla GKS-u strzela Aleksander Kowalczyk.