REKLAMAinter parts
REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 sierpnia 2018, 10:08 komentarzy 14

(Fot. Info Iława.)

Trwające w miejskim lasku roboty porządkowe odsłaniają ukryte wcześniej piękno tutejszego, wartościowego drzewostanu. Wcześniej teren przy Sienkiewicza, zapomniany i niezagospodarowany, nie zachęcał do odwiedzin. Teraz ma się to szansę zmienić.

Jeszcze w sierpniu tego roku upływa termin ukończenia inwestycji, która finiszuje w lasku przy ulicy Sienkiewicza w Iławie. Przedsięwzięcie jest podzielone na trzy części. 

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego oraz budowę zjazdowych tras rowerowych wykonuje firma WZU-PiH SPOMER z Iławy, natomiast budową monitoringu wizyjnego zajmuje się firma IVENDO Bartosza Kućmina z Iławy. Wartość projektu ogółem wynosi nieco ponad 4 mln 870 tys. zł, a wartość dofinansowania unijnego to nieco ponad 3 mln 525 tys. zł, czyli 80.99% wydatków kwalifikowalnych.

- Motywem przewodnim ma być doświadczenie lasu i jego różnorodności - informuje Urząd Miasta w Iławie. - Ten program jest realizowany nie tylko poprzez ścieżki piesze i pieszo-rowerowe, ale przede wszystkim przez kładkę widokową ponad terenem. Dodatkowo niektóre okazy drzew zostaną doświetlone, a na niektórych zamontowane zostaną huśtawki i hamaki. Sercem lasu będzie aleja dębowa, do której zaprowadzą nas ścieżki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. To tu również umiejscowione będą rowerowe trasy zjazdowe i rowerowy park umiejętności o łącznej długości ponad 1,1 km.

Ogółem nowy leśny park będzie miał powierzchnię prawie 4,8 ha. Powstaje tu m.in. singletrack - zintegrowana sieć ścieżek rowerowych z różnymi przeszkodami i dostosowana do potrzeb użytkowników w różnym wieku, na różnych poziomach zaawansowania. W północnej części lasku (w pobliżu stacji benzynowej) jest już praktycznie gotowy rowerowy park umiejętności m.in. z drewnianą kładką, umożliwiający doskonalenie techniki jazdy.  

Wszystko to będzie dostępne już wkrótce. A jak ten teren wygląda teraz, gdy roboty już mają się ku końcowi? Zobaczcie na nagraniu i zdjęciach.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pawełek 14 8 miesięcy temu

  dyrektor (na etacie) firmy "S" zapewnia wszem i wobec że dotrzyma terminu:) Widać że facet się dopiero uczy rzemiosła. A przydałaby się temu panu lekcja z zarządzania zasobami ludzkimi, bo pracownicy z tej firmy odchodzą gdzie tylko mogą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej-Oracki@wp.pl 13 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Byłem, widziałem. Oddanie inwestycji do użytku w sierpniu b.r. zakrawa na jakiś żart.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 12 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Widzicie jak kasują czerwonym paluchem na śmierć tych co ostro pojechali po pomyśle. Ale pies was rypał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 11 8 miesięcy temu

  Nieprawilne komentarze również ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trener piłkarski 10 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Owszem należało zrobić w lesi e tym porządek. Jednak niedorzeczny jest ten projekt. Tylko dla rowerów - niestety. Skoro tak bardzo to się Burmistrzowi podoba to proszę siąśc na rower i niech sobie pojeździ po tych formach wywijanych ścieżek do rowerów. Ale niech tego nie robi przed wyborami by czasem nie przydarzyła mu się wywrotka i orła nie wywinął. Generalnie na mieście, kto to widział poddaje ostrej krytyce. Ale jak wie że to kosztuje prawie 5 milionów to się ludziska za głowę łapią - niestety. Obecnie w tym lasku brak miejsca by np wybiegli tam piłkarze na tening kondycyjny, a kiedyś tam szli i ćwiczyli. Tam można wiele ciekawszych przyrządów do form ćwiczen wystawić zamontowac, ale dla wszystkich potrzebujacych, np. miejsce z przyrządami do rozgrzewki, pryrządy typu gimnastycznego jak drązki do podciągania i wywijania, jak liny po któych mozna postępowac i wspinać wciągac się. Niestety to, co młodzież ale i strasi lubią, brak. A wpakowano 5 milionów złotych. Katastrofa!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sas 9 7 miesięcy temu

  Starszej daty człowiek jest to.. Krajowiec na obczyźnie udzielić głosu chce...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vit 8 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Pomysł na zagospodarownie lasku - bardzo dobry. Na zdjęciach wygląda to jednak mało apetycznie, w realu zresztą też. Kto to u licha projektuje i kto potem zatwierdza te projekty ? No na pewno osoba bez wyczucia smaku i estetki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ehhh 7 7 miesięcy temu

  zapytaj jasnie panujacego adama

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Banan 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Gdzie jest miejsce na spacer, gdzie mogę przy drzewach poćwiczyć? Dawniej tzw scieżki zdrowia, i kazdy dlasiebie znalazł coś. A tutaj w lesie mamy tylko dla rowerow.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co tu sie odadamia 5 7 miesięcy temu

  to nawet dla rowerow nie jest. to kpina projektowa a realizacja to zart

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mcinek 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Kamery bedą? Jak nie to za chwile będzie obesrane, zaszczane, pełno butelek i klimatem będzie przypominać szaletę miejską.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Błoto 3 8 miesięcy temuocena: 86% 

  Zróbcie foto story po tygodniu. Ścieżki są z tragicznej podbudowy. No ale burmistrz musiał spłacić dług wdzięczności firmie S. za pomoc w wyborach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bagno, mół i wodorosty 2 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Widać że komentujący "Błoto" jest co nieco w temacie firmy "S" i znane są dość dziwne powiązania firmy z Ratuszem....i nie tylko z Ratuszem. Faktem jest że firma nie gra czysto, wręcz brudno...bardzo brudno, i te przetargi (....) takie to niesmaczne, nieeleganckie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 8 miesięcy temuocena: 44% 

  Co to ma być?Na razie jakoś tego nie widzę...Dlaczego te iławskie inwestycje nie mają duszy....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5599 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)