REKLAMALotnicza majowka
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 sierpnia 2018, 15:13 komentarzy 1

(Fot. Archiwum prywatne.)

Jeszcze kilka miesięcy temu była kobietą czerpiącą z życia pełnymi garściami - opisują Gabrielę Jamroży z Iławy jej najbliżsi. Szczęśliwa, pełna pasji, uśmiechnięta i niezwykle życzliwa, kochająca mama, żona i babcia. W marcu tego roku jej życie wywróciła do góry nogami diagnoza...

53-latka dowiedziała się, że cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną (ALL). 

- Gabrysia rozpoczęła trudną walkę o swoje życie - relacjonuje siostra chorej Bożena Marchewka. - Niestety terapia zastosowana w Klinice Hematologii w Gdańsku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W kraju nie ma już innych metod leczenia. Lekarze rozkładają ręce w geście niemocy. Tymczasem liczy się czas, a nadzieję daje nowatorska genetyczna metoda CAR T Cell, nazywana również terapią ostatniej szansy, bo stosuje się ją dopiero w schyłkowej fazie choroby. 

Terapia ostatniej szansy CAR T Cell została zarejestrowana jako immunoterapeutyczna metoda walki z rakiem w Waszyngtonie w 2016 roku. Polega na pobraniu zdrowych komórek ciała chorego i ich genetycznej modyfikacji, tak by zaszczepione wróciły do organizmu chorego i zwalczyły zmiany nowotworowe. Mimo że skuteczność tego rodzaju leczenia białaczki jest zaskakująco wysoka (sięga więcej niż 90%), terapia ta jest wciąż na rynku medycznym nowa, a w związku z tym mało dostępna i bardzo droga. Nie dotarła jeszcze do Polski. 

- Gabrysia, u której chemioterapia nie była w stanie zwalczyć kolejnych nawrotów choroby, nawiązała kontakt ze szpitalem Tel Ha Shomer Sheba Medical Center w Izraelu, który z powodzeniem stosuje właśnie immunoterapię CAR T Cell - dodaje pani Bożena. - Chcemy zrobić co w naszej mocy, by pomóc Gabrysi zwalczyć tę okropną chorobę! Proszę, pomóżcie nam zebrać pieniądze na leczenie, które pozwoli wrócić jej do normalnego życia! Robiąc tak niewiele, możesz dać Gabrysi dalsze życie. Masz tę moc, pomóż! - apeluje.

O pomoc, za pośrednictwem portalu SiePomaga.pl, prosi też ludzi dobrej woli pani Gabriela.

- Jeśli nie uda się uzbierać pieniędzy, nie wiem, ile czasu mi zostało. Proszę, pomóż mi! - czytamy na stronie zbiórki, która nazywa się "Proszę, usłyszcie moje wołanie o pomoc!".

Wesprzyj zbiórkę darowizną w dowolnej wysokości:
https://www.siepomaga.pl/gabriela-jamrozy

Zapraszamy też na "Bazarek - razem dla Gabrysi" na Facebooku - link.

REKLAMAabs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~IŁAWA POMAGA 1 8 miesięcy temuocena: 94% 

    No ludzie pomóżmy kobiecie. Każda złotówka się liczy. Dajmy tyle i możemy 10,20,50,100 złotych. Codziennie wydajemy mnóstwo pieniędzy na różne głupoty. Pomyślmy,że mogłaby być,to osoba z naszej rodziny,a wtedy byśmy zrobili wszystko,żeby jej pomóc. Wiem,że jak chcemy,to potrafimy działać.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4448 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)