ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2018, 08:45

(Fot. Wiesław Raczkowski.)

1 września w Elblągu, w meczu 5. kolejki IV ligi, spotkały się zespoły uważane za dwóch głównych pretendentów do awansu. W meczu Concordia Elbląg - GKS Wikielec długo prowadził zespół trenera Jarosława Płoskiego. Zwycięstwo uciekło po czerwonej kartce i rzucie karnym, wykorzystanym przez przeciwnika.

Concordia Elbląg – GKS Wikielec 2:2 (1:0)

Bramki:

1:0 - Edil de Souza Barros (7')
1:1 - Michał Kwiatkowski (50')
1:2 - Paweł Tomkiewicz (58')
2:2 - Edil de Souza Barros (90+', rzut karny)

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwsza odsłona tego spotkania emocjonująca - już w 7 minucie gospodarze wymanewrowali obronę GKS-u i zdobyli prowadzenie. W 19 minucie podyktowany był rzut karny dla Wikielca, ale nie zdołał wykorzystać go Paweł Tomkiewicz - bramkarz obronił "jedenastkę" dość pewnie.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Michał Kwiatkowski zdobył wyrównanie. Kolejne osiem minut i Paweł Tomkiewicz zdobył prowadzenie. Radość trwała prawie do 90 minuty. Kłopoty GKS-u zaczęły się w 89 minucie, gdy drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Borys Piórkowski. Już w doliczonym czasie gry za faul w polu karnym arbiter podyktował "jedenastkę" dla miejscowych. Wykorzystał ją Brazylijczyk Edil.

Tylko remis i jeden punkt przywiózł z Elbląga GKS. Szkoda, bo przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o zwycięstwo w tym spotkaniu.

Kolejne spotkanie Wikielec zagra na wyjeździe w sobotę, 8 września o godzinie 17:00. W Gołdapi powalczy z miejscową Romintą.

Concordia Elbląg: Adrian Kostrzewski – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz (43' Michał Lewandowski), Paweł Pelc (60' Daniel Ciesielski), Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, Sebastian Tomczuk (73' Sebastian Lubiejewski), Dominik Pawłowski, Radosław Lenart, Patryk Malanowski.

GKS Wikielec: Maciej Kowalski – Michał Kwiatkowski, Dariusz Laskowski, Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek (53' Paweł Kolcz), Adrian Płoski (73' Szymon Jajkowski), Paweł Tomkiewicz (61' Cezary Nowiński), Aleksander Kowalczyk (69' Remigiusz Sobociński), Borys Piórkowski, Łukasz Luliński, Michał Jankowski (84' Tomasz Wacławski).