REKLAMALotnicza majowka
REKLAMASadek

(Fot. materiały prasowe.)

Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem i Iławskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert w wykonaniu zespołu Iława Gospel Singers oraz amerykańskiego artysty gospel Briana Fentressa. Koncert odbędzie się w niedzielę 30 września w iławskim Kinoteatrze „Pasja” o godz. 17:00 i 20:00. 

Koncert będzie stanowił zwieńczenie I Warsztatów Gospel nad Jeziorakiem, połączonych z naborem do zespołu Iława Gospel Singers (IGS). Pod okiem międzynarodowego dyrygenta, wokalisty i trenera wokalnego Briana Fentressa (USA) uczestnicy warsztatów przygotują wspólny występ, który wypełnią porywające, energetyczne utwory gospel, należące do światowego kanonu muzycznego artystów tego nurtu. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół instrumentalny w składzie:

Michał Wróblewski - piano,
Wojtek Olszewski - gitara,
Radek Safianowski - bas,
Krzysiek Olszewski - perkusja,
Agata Tecław - perkusjonalia.

Koncert na godz. 17:00 ma już komplet słuchaczy, ale właśnie ruszyła sprzedaż wejściówek na godz. 20:00. Szczegóły na plakatach i na stronach organizatorów. 

Serdecznie zapraszamy.

Wejściówka 10 zł - do nabycia w ICK, ul. Niepodległości 13, tel. 89  649 16 16. 

Organizator: Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem, Iławskie Centrum Kultury.

Zadanie realizowane przy wsparciu ze środków Gminy Miejskiej Iława, Powiatu Iławskiego oraz Gminy Wiejskiej Iława.

Impreza ma charakter non profit.

BRIAN FENTRESS jest międzynarodowym dyrygentem, wokalistą, trenerem wokalnym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jako aktywny wykonawca i instruktor muzyczny w Ameryce i Europie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami ze wszystkimi, którzy tego chcą. 

Brian ma ponad 20-letnie doświadczenie jako wykonawca i pedagog. Większość swojego życia poświęcił muzyce i udzielaniu wysokiej jakości instruktażu dla śpiewaków, od amatorów po profesjonalistów.

Brian pochodzi z Detroit (USA). Urodził się w rodzinie śpiewaków i muzyków. Od najmłodszych lat wykazywał naturalne zdolności muzyczne. Już w wieku 5 lat zaczął dyrygować chórami gospel w kościele i śpiewał solówki. Uczył się od mistrzów takich jak Fred Hammond, James Hall, O'landa Draper i Donald Lawrence. Jednocześnie zaczął poznawać i rozwijać się w wielu innych gatunkach muzycznych.

W szkole średniej Brian zajął się muzyką klasyczną i rozwinął pasję do śpiewania w stylu bel canto. W ciągu zaledwie dwóch lat kształcenia klasycznego otrzymał pełne stypendium muzyczne na uniwersytet Alabama A&M. W 2003 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł licencjata w branży muzycznej. 

W 2005 roku Brian zaczął podróżować po Europie, prowadząc warsztaty muzyki gospel. Był instruktorem największego dotąd w Polsce chóru warsztatowego, liczącego 1020 osób. W tym samym czasie kontynuował naukę na Uniwersytecie w Phoenix, który ukończył z tytułem magistra w 2006 roku. Rozwijał swoje umiejętności w zakresie śpiewu i dyrygentury, biorąc także udział w profesjonalnych chórach klasycznych i gospel. W 2014 r. ukończył studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w zakresie dyrygentury artystycznej. 

Dr Brian Fentress nieustannie podróżuje po Europie i Ameryce Północnej, pracując jako profesjonalny dyrygent, wokalista, trener wokalny i konsultant dla chórów, które chcą śpiewać muzykę gospel.

Część doświadczeń Briana obejmuje pracę jako wokalista w tle (sesje na żywo i studyjne) z wieloma artystami takimi jak: Aretha Franklin, Lyle Lovett, Cece Winans, Kirk Franklin, Fred Hammond, Israel Houghton, Donnie McClurkin, Hezekiah Walker, Kim Burrell i innymi. 

Oprócz udziału w wielu sesjach nagraniowych Brian spędził niezliczone godziny, ucząc się produkcji muzycznej podczas stażu u Freda Hammonda w programie „Face to Face Productions”. 

W rezultacie, kompozycje i umiejętności wokalne Briana Fentressa są unikatowe: to artysta  gospel, z profesjonalnym warsztatem klasycznym i jazzowym, umiejętnościami kompozytorskimi, wieloletnim doświadczeniem jako solista i dyrygent.

Brian znany jest ze swej niezrównanej i urzekającej charyzmy, potężnego wokalu, fenomenalnych umiejętności dyrygenckich, zaraźliwej otwartości i inspirującej pozytywności. Kiedy Brian pojawia się na scenie, możesz być pewien, że doświadczysz wysokiej jakości wrażeń duchowych i muzycznych!

ZDOBĄDŹ BILETY!

We współpracy z organizatorami konkursu przygotowaliśmy na Czytelników portalu www.infoilawa.pl jedno podwójne zaproszenie na koncert o godzinie 20:00. Tradycyjnie jesteśmy ciekawi, komu - w przypadku zdobycia wejściówek - sprawicie niespodziankę, zabierając ze sobą na koncert. Oznaczcie tę osobę w komentarzu pod postem o koncercie i konkursie na Facebooku. Zdobywcę podwójnego biletu wyłoni losowanie, którego wyniki podamy w najbliższy piątek. Zachęcamy do udziału w zabawie i życzymy powodzenia!

[AKTUALIZACJA: WYNIKI KONKURSU]

Zgodnie z zapowiedzią w piątkowy poranek dokonaliśmy rozstrzygnięcia naszego konkursu. Miło nam ogłosić, iż podwójny bilet na koncert zdobyła

Magdalena Zglenicka.

Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za zainteresowanie, a zwyciężczyni już dzisiaj życzymy udanej zabawy. Po odbiór biletu zapraszamy do naszej redakcji (ul. Grunwaldzka 13/15). W przypadku pytań możliwy także kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 537 47 52 02.

Wkrótce na infoilawa.pl kolejne zabawy z nagrodami dla Czytelników - śledźcie nas na bieżąco!

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4195 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)