wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2018, 19:45 komentarzy 2
Mecz 9. kolejki IV ligi w Wikielcu: miejscowy GKS podejmował Zatokę Braniewo.

Mecz 9. kolejki IV ligi w Wikielcu: miejscowy GKS podejmował Zatokę Braniewo. (Fot. Info Iława.)

Trzy punkty pozostały w Wikielcu. Miejscowy GKS, który podejmował dzisiaj Zatokę Braniewo, ekipę ze środka IV-ligowej tabeli, pokonał przyjezdnych 2:0. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego wygrali zasłużenie i po dobrym, ciekawym spotkaniu.

Mecz 9. kolejki IV ligi
GKS Wikielec - Zatoka Braniewo 2:0 (1:0)

• 1:0 - Łukasz Luliński (35')
  • 2:0 - Dariusz Laskowski (53')

g

"Gieksa" dominowała dzisiaj na boisku - była zespołem wyraźnie lepszym, co wkrótce znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Rezultat spotkania otworzył w 35 minucie Łukasz Luliński. Jedno trafienie dołożył w drugiej odsłonie Dariusz Laskowski, pokonując bramkarza Zatoki strzałem z głowy, oddanym z bliskiej odległości i ustalając wynik spotkania 9. kolejki na 2:0 dla GKS-u. Więcej bramek kibice zgromadzeni na stadionie w Wikielcu nie zobaczyli, choć okazje były. W 55. minucie Michał Jankowski strzelił w światło bramki, ale trafił prosto w golkipera. W kolei w 85. minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Cezary Nowiński. Niestety i tym razem bramkarz Zatoki okazał się lepszy. Mimo nieskuteczności w końcówce Wikielec wygrał spotkanie zasłużenie i po ciekawej grze. Cenne trzy punkty zostały w gminie Iława.

GKS Wikielec: Maciej Kowalski, Michał Kwiatkowski, Dariusz Laskowski, Paweł Kolcz, Adrian Korzeniewski, Remigiusz Sobociński, Paweł Tomkiewicz, Tomasz Wacławski, Borys Piórkowski, Łukasz Luliński, Michał Jankowski. Rezerwa: Damian Kościński, Piotr Kacperek, Mateusz Liedtke, Adrian Płoski, Cezary Nowiński, Mateusz Wiśniewski, Błażej Turowski. Trener: Jarosław Płoski.

W innym rozegranym dzisiaj spotkaniu 9. kolejki IV ligi Unia Susz przed własną publicznością wysoko (0:6) przegrała z Mrągowią Mrągowo.