REKLAMAinter parts
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2018, 15:19 komentarzy 32
Od lewej: panowie Adam, Zbigniew i Piotr, mieszkańcy ulicy Jagiełły w Iławie, solidarnie sprzeciwiają się, by w ich sąsiedztwie stanęły miejskie kontenery socjalne.

Od lewej: panowie Adam, Zbigniew i Piotr, mieszkańcy ulicy Jagiełły w Iławie, solidarnie sprzeciwiają się, by w ich sąsiedztwie stanęły miejskie kontenery socjalne. (Fot. Info Iława.)

Z artykułu opublikowanego na naszym portalu w ubiegłym tygodniu mieszkańcy ulicy Jagiełły w Iławie dowiedzieli się, że to właśnie tutaj, a nie jak planowano wcześniej na ulicy Kolejowej, mają stanąć kontenery socjalne. Ich reakcja była natychmiastowa. Na biurko burmistrza Adama Żylińskiego już trafiła petycja iławian, w której zdecydowanie sprzeciwiają się oni takim planom. Czy jesteśmy obywatelami gorszego sortu? Czy teraz my mamy być "poniedziałkową ścianą płaczu"? - pytają osoby, które podpisały się pod listem.

Początkowo przez wiele miesięcy iławski samorząd zapowiadał, że kontenery socjalne staną przy ulicy Kolejowej. Jednak podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie w dniu 24 września burmistrz Iławy Adam Żyliński poinformował zebranych o nowej lokalizacji. Ma nią być działka na ulicy Jagiełły. Gdy przekazaliśmy tę informację na portalu, wśród internautów na nowo rozgorzała dyskusja. Toczone spory dotyczyły tego, czy w ogóle właściwe jest kwaterowanie ludzi w takich warunkach. Jedni obawiają się, że doprowadzi to do powstania w Iławie swoistego getta i uważają, że takie plany są przejawem braku wrażliwości społecznej. Innym bliżej do stanowiska, że potrzebny jest "bat" na ludzi, którzy nic sobie nie robią z obowiązku uiszczania czynszu za zajmowany lokal z gminnego zasobu, a do tego często nie szanują norm współżycia społecznego i są uciążliwi dla swoich sąsiadów.

Obojętni nie pozostali też najbardziej chyba zainteresowani tą kwestią mieszkańcy ulicy Jagiełły. Pisemnie, w formie petycji skierowanej do burmistrza Iławy Adama Żylińskiego i miejskich radnych, zaprotestowali przeciwko planom umieszczenia kontenerów socjalnych w ich sąsiedztwie. 

- Sam Pan Burmistrz opowiada o interwencjach mieszkańców miasta skarżących się na uciążliwych sąsiadów, a nam, mieszkańcom Jagiełły, każe przyjąć wyżej wymienionych bez szemrania? W imię czego? - czytamy w piśmie mieszkańców. - Sam powiedział, że zmusza go do tego "poniedziałkowa ściana płaczu", że lokatorzy gminnego zasobu skarżą się i proszą o interwencję wobec osób, które nie szanują norm współżycia społecznego i zatruwają życie innym. Czy my jesteśmy obywatelami gorszego sortu, że chce nas Pan "uszczęśliwić" takim sąsiedztwem? Innym idzie Pan na rękę, wysłuchując żali, ale nas będzie Pan karał? Za co? Może za to, że wciąż bezskutecznie walczymy o drogę i doświetlenie na naszej starej, z 1933 roku, ulicy? Jest ona częścią przedwojennej historii miasta, a wciąż zaniedbana.

Mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją, a z którymi rozmawiamy na miejscu, są rozżaleni. Od dawna czuli się zapomniani, głównie ze względu na brak oczekiwanych inwestycji w tutejszą infrastrukturę drogową, a teraz miejskie plany dotyczące kontenerów przelały czarę goryczy. Uważają, że o ich urokliwą okolicę należy zadbać, wykorzystać jej przyrodniczy potencjał, a nie, jak mówią, urządzać getto. 

- Czym różnimy się od pozostałych obywateli miasta Iławy? Czy teraz my mamy być "poniedziałkową ścianą płaczu"? Płacimy podatki i czynsze. [...] Chcieliśmy nadmienić, że tereny naszej ulicy znajdują się właściwie w środku miasta i posiadają wiele walorów krajobrazowych - jak do tej pory niestety nie ma pomysłu na ich wyeksponowanie przez władze miasta. Był pomysł stworzenia ścieżki spacerowej linią brzegową jeziora, ale nikt się za tym pomysłem nie wstawił - czytamy w piśmie.

W petycji mieszkańcy proszą o to, by iławski samorząd jeszcze raz pochylił się nad podjętą decyzją.

- Prosimy o wzięcie pod uwagę dobra nas, obywateli - apelują.

Petycja została złożona w Urzędzie Miasta w Iławie w poniedziałek. Co zrobi burmistrz w odpowiedzi na taki ruch ze strony mieszkańców? Gdy zostanie przygotowana odpowiedź na petycję iławian, do tematu wrócimy.

Działka, gdzie według aktualnych miejskich planów wkrótce mają pojawić się kontenery socjalne. 
Fot. Google Maps.

REKLAMAGaleria Jeziorak

32Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sylwek 32 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Te kontenery powinny stać na jakimś odludnym zadupiu, w buszu żeby nikomu nie przeszkadzali i żeby nikt im nie przeszkadzał w imprezowaniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwek 31 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Niestety działka Adama nie wchodzi w grę bo ma chłop sasiadow, a nie można im tego zrobić. Zupę klopsową dziś zjadlem, taka dobra była że wziąłem dokładkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dfg 30 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Pomimo, że od 36. lat jestem mieszkańcem Iławy, to nigdy nie byłem ani na ul. Kolejowej ani na u. Jagiełły, nie wiem czy do końca umiałbym wskazać gdzie te ulice się znajdują. Miejsce na kontenery wydaje się więc idealne bo są to raczej ubocza miasta. Może idealnym rozwiązaniem byłoby dodanie punktu -przeniesienie mieszkańców ul. Jagiełły w inne rejony miasta, bo ich stanowisko nieciężko nie zrozumieć. Wtedy na tej ulicy byłyby tylko kontenery. Bo raczej mentalności pijaków, ćpunów, wykolejeńców, w najlepszym przypadku osób nie płacących za mieszkanie, nie zmienimy, by poszli do pracy - dorośli do życia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~YORK 29 6 miesięcy temuocena: 100% 

  To że nie byłeś na tych ulicach to źle o Tobie świadczy. Taki z Ciebie Iławianin jak z koziej........ trąba. Nie wypowiadaj się o sprawie o której nie masz pojęcia i bo pewnie nie chciałbyś aby Ciebie dotyczyła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nil 28 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jagielly to ubocze miasta. Ty chyba zadnej szkoly nie skonczyles. Moze niedoinwestowana ulica ale prawie w centrum miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antyburmistrz 27 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Tam sa nie tylko kamienice ake rowniez domy jednorodzinne. Zaklady pracy. Jak to sobie wyobrażasz. Jak przeniesc... I w sumie po co te deptaki nad jeziorem i kladka w strone jagielly. To chyba udogodnienie dla meliny od burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 26 6 miesięcy temuocena: 90% 

  PANIE BURMISTRZU NIECH PAN ZOSTAWI UL JAGIEŁŁY W SPOKOJU . MY ICH TU NIE CHCEMY.KONTENERY NIECH PAN POSTAWI GDZIE INDZIEJ .MY MIESZKAŃCY JAGIEŁŁY NIE CHCEMY TEGO TOWARZYSTWA W NASZEJ OKOLICY. PONIEWAŻ MY NIE JESTEŚ OBYWATELAMI GORSZEGO SORT , ŻEBY NASZYM KOSZTEM USZCZĘŚLIWIAĆ INNYCH A NAM SPRAWIAĆ TYLKO PROBLEMY.CZY

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Julka 25 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Chciała bym się wypowiedzieć na ten temat gdyż mieszkałam na tej ulicy a teraz nadal mieszkają tam moi rodzice,więc proszę aby nie wszystkich oceniać jedną miarą!!!Ludzie z tej ulicy podjęli słuszną decyzję o wystosowaniu tego wniosku i mam nadzieję że Pan Burmistrz znajdzie inne miejsce na kontenery gdyż żal mi będzie patrzeć jak moi rodzice będą musieli znosić uciążliwych sąsiadów i ciągle interweniować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 24 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Adi chyba sam pijesz na kolejowej lub na Jagiełły skoro tak dobrze wiesz aby porównywać te ulice

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agnieszka 23 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Odpowiedź faktycznie powala na kolana, jakoś nie widać tej specjalnej troski. Zastanawiam się tylko po co jest robiona ta promenada, żeby rowerami przejeżdżać koło kontenerów socjalnych i po drodze z kamieniami na której jeżdżą samochody?. Może Pan burmistrz wybierze się na wycieczkę rowerem wokół jeziora Ilawskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adi 22 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Nie wiedzialem, że na Jagiełły mieszka taka elita Iławska. Kolejowa i Jagiełły to przecież pokrewne miejscówki dla tych baraków więc nie rozumie oburzenia, będziecie mieli z kim pić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Em 21 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Widac ze prostak z ciebie. A teraz wez plecak i idz odrabiac prace domowa lamusie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~York 20 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Z twojej wypowiedzi wynika że tylko elity mają prawa? A ty jesteś ok ? Pamiętaj karma wraca!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 19 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Przeczytajcie Państwo odpowiedź udzieloną wam w kurierze iławskim. Spadniecie z krzeseł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gośćiu 18 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dobrze, że już większość zrezygnowała z czytania tego pisma

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 17 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Panie burmisztrzu prosimy pana aby wial nasz glos przeciwu w tej sprawie,gdyz inwestycja w sciezkie rowerowa bedzie w tej sytuacji będzie wyrzuceniem pieniedzy w bloto poniewaz nikt nie będzie chciał z niej korzystać z obawy o życie lub zdrowie wlasne lub dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niezadowolony 16 6 miesięcy temuocena: 85% 

  Niech pan sie opamieta i nie funduje nam takiego doborowego i kultulanego sasietwa dla dobra innych mieszkancow naszym kosztem ale zapewni godne waruki zycia nam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Wiecie gdzie burmistrz Żyliński ma Wasze zdanie ? Aktualnie wziął urlop, ściana płaczu go przygniotła. Taki burmistrza ciężki los.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~He 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Czeka az dym opadnie po burzy zeby wiedziec co powiedziec i nie narazic sie zbytnio. Taktyczna zagrywka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIEZADOWOLONA 13 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Panie burmistrzu własnie po" pijanemu przejechał Pan na pasach niepełnosprawną zakonnice w ciąży"- dokładnie jak nasz były Prezydent.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były wyborca 12 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Wygra Pan wybory tak samo jak komorowski w 2015 roku. Przez życzliwość dla mieszkańców Jagiełły jak i Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gienek 11 6 miesięcy temuocena: 81% 

  Droga Ziuto lepszym rozwiązaniem byłby użyczenie "uciążliwym mieszkańcom" swojego własnego pięknego domu a "mini osiedle" niech nasz szanowny Pan Burmistrz zostawi sobie i swojej rodzinie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzony 10 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Ta decyzja przekresla pana adama. My mieszkancy z okolicy ulicy jagielly juz na pana nie zaglosujemy. Tak samo nasze rodziny ktore sa za nami w tak slusznej sprawie. Zasmrodzi pan srodek miasta. Dziadki z wnukami czy mlodzi chlopcy oraz dziewczeta raczej nie beda tu juz mogli spokojnie spacerowac.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam z byle kim nie gadam 9 6 miesięcy temuocena: 28% 

  Nie musicie i tak wygram

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ruda Ziuta 8 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Panie Burmistrzu z tego co nam wiadomo posiada Pan działkę o pow. 466m, więc jeśli jest Pan tak dobrodusznym i pomocnym człowiekiem proszę udostępnić swoją ziemię na budowę kontenerów lub jak to się fachowo nazywa "mini osiedlem". Na pewno to doborowe towarzystwo, będzie umilało Panu wolne chwile spędzone w gronie rodzinnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~#Adam z mieszkańcami nie gadam. 7 6 miesięcy temuocena: 70% 

  A gdzie są obrońcy Adama, może oni nam wyjaśnią tą decyzję bo jak wiadomo Adam z byle kim nie gada i nie bedzie schodził do ich poziomu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 6 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Obrońcy Adama pałkują Piotra Żuchowskiego i jego kandydatów. To ważniejsze niż jakąś Jagiełły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 5 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Słabo Panie Burmistrzu, bardzo słabo. Wiecznie ponad głowami mieszkańców decyduje Pan o ich losie. Sprzedał Pan, wbrew opinii mieszkańców, piękną dzialke deweloperowi na starym mieście za lekko ponad milion i prawie połowę tej kasy puścił na ten gniot - galerię jazzową. Warto było? Teraz, bez żadnej kosultacji, chcesz Pan kontenery wprowadzić na Jagiełły. Jak tak można? Chyba już czas na odpoczynek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmmmm 4 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Getto w srodku miasta. Bravo papierkowy burmistrz. Tak olac muasto na koniec kadencji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

  To juz jest koniec Adam. Nikt na ciebie nie zaglosuje po takich decyzjach. Daj sobie spokój i daj ludziom normalnie żyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 2 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Na szczęście to już końcówka Pana Adama, może nowy burmistrz inaczej bedzie traktował mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 1 6 miesięcy temuocena: 82% 

  Brawo mieszkańcy, walczcie o swoje. Swoją drogą to kompletna porażka ta lokalizacja i aż dziw bierze, że mieszkańcy muszą urzędników uświadamiać o atrakcyjności tej lokalizacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4435 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)