REKLAMAgaleria2
REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2018, 18:37 komentarzy 65
Od lewej: Marcin Woźniak, Adam Żyliński.

Od lewej: Marcin Woźniak, Adam Żyliński.

Dzisiaj, tj. 5 października przed Sądem Okręgowym w Elblągu urzędujący burmistrz Adam Żyliński wygrał z Marcinem Woźniakiem, lokalnym politykiem SLD, startującym do Rady Powiatu Iławskiego. To pierwsza w tej kampanii wyborczej rozprawa sądowa w trybie wyborczym dotycząca osób z powiatu iławskiego. Sąd zakazał Woźniakowi publikacji trzech informacji, uznanych za nieprawdziwe oraz nakazał mu ich sprostowanie. Ten nie zgadza się z postanowieniem i zapowiada skorzystanie z możliwości złożenia zażalenia. 

"Iławskie Bareizmy Wyborcze czyli absurd wiecznie żywy" - to nazwa strony na Facebooku, gdzie publikowane są treści związane z trwającą kampanią. W ocenie sądu opublikowano tam nieprawdziwe informacje. Pozew, w trybie Kodeksu Wyborczego, złożył urzędujący burmistrz Adam Żyliński, ubiegający się o kolejną kadencję.

Natomiast drugą stroną w Sądzie Okręgowym w Elblągu, gdzie dzisiaj przedstawiono postanowienie w tej sprawie, był Marcin Woźniak, kandydat SLD na radnego Powiatu Iławskiego. 

Burmistrz Żyliński wnioskował "o zakazanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, zakazanie udostępniania prawnie chronionych materiałów wyborczych, zablokowanie fanpage'a, nakazanie sprostowania nieprawdziwych informacji, nakazanie przeproszenia i zapłatę". 

Wniosek ten został przez sąd częściowo uwzględniony. Sąd postanowił zakazać Marcinowi Woźniakowi zamieszczania na stronie "Iławskie Bareizmy Wyborcze czyli absurd wiecznie żywy" na Facebooku nieprawdziwych informacji dotyczących:

a) zadłużenia miasta Iława poprzez przedstawianie tej informacji w sposób tendencyjny, to jest taki, aby wynikała z tej informacji niegospodarność obecnie urzędującego burmistrza miasta oraz zły stan finansów miasta,
b) ograniczania możliwości emisji filmu "Kler", a przez to jego obejrzenia w iławskim kinie,
c) zawiązania przez wnioskodawcę Adama Żylińskiego koalicji powyborczej z PiS, w ramach której za poparcie wnioskodawcy Adama Żylińskiego w wyborach samorządowych przez lokalny PiS, wnioskodawca Adam Żyliński miał obiecać wybudowanie pomnika Lecha Kaczyńskiego na Starym Mieście w Iławie.

Ponadto w datowanym na dzisiaj postanowieniu sąd nakazuje Marcinowi Woźniakowi sprostowanie nieprawdziwej informacji poprzez umieszczenie na 7 dni na stronie "Iławskie Bareizmy Wyborcze czyli absurd wiecznie żywy" oświadczenia, w którego treści, dokładnie wskazanej przez sąd, ma przyznać, że trzy rozpowszechniane przez niego informacje (o finansach miasta, filmie "Kler" i koalicji z PiS) są nieprawdziwe.  

Sąd oddalił wniosek Adama Żylińskiego w pozostałym zakresie oraz ustalił, iż każdy z zainteresowanych ponosi koszty związane ze swoim udziałem w sprawie. 

Stronom służy zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. 

Marcin Woźniak, w udzielonym nam komentarzu, zapowiada, iż skorzysta z tej możliwości.

- Nie zgadzam się z tym postanowieniem sądu, w mojej ocenie sytuacja jest kuriozalna.  Zostałem posądzony o to, że jestem administratorem fanpage'a "Iławskie Bareizmy Wyborcze, czyli absurd wiecznie żywy" , co nie jest prawdą. Nie moderowałem tej strony, jedynie wyrażałem swoje opinie w komentarzach. Zadawałem tam pytania panu burmistrzowi. Uważam, że mam do tego prawo. Każdy z nas powinien móc korzystać z możliwości wyrażenia swojego zdania. Przed sądem w żaden sposób nie udowodniono mi, że jestem administratorem wskazanej strony. Chętnie poddam się wszelkim analizom, oddam do sprawdzenia komputer, z którego korzystam. Zamierzam też skorzystać z możliwości złożenia zażalenia. Nie ja jestem największym politycznym przeciwnikiem pana burmistrza, a wygląda na to, że "dostałem rykoszetem" - komentuje Marcin Woźniak, który sam czuje się skrzywdzony.

Adam Żyliński, z którym również kontaktowaliśmy się w tej sprawie, nie skomentował postanowienia sądu. Burmistrz powiedział jedynie krótko, że postanowienie sądu mówi samo za siebie i właśnie sąd jest od tego, by wydawać postanowienia i je uzasadniać.

REKLAMAZDZ

57Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~sołtys 57 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Kandydat PIS na wójta Gminy Lubawa pozwał sołtysów gminy w trybie wyborczym . W obu instancjach sąd oddalił żadania kandydata. Pisałem o tym na forum NKI i cenzura !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 56 7 miesięcy temuocena: 27% 

  Zaspokoję ciekawość. Na sprawę pojechała jedna z vice burmistrz i nie została dopuszczona do sprawy, mimo pełnomocnictwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haski 55 7 miesięcy temuocena: 50% 

  szkoda ze nie pojechał główny zainteresowany, czyli burmistrz. zawsze z kimś się chowa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ksiegowy 54 7 miesięcy temuocena: 53% 

  Ciekawe kto Żylińskiego do sądu zawiózł i czym? Czy delegacje, bilet PKP lub fak. za paliwo rozliczył?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~księgowy 53 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Alicja - ja tylko tak pytam, bo wiem, że kiedyś, jak do sejmu jeździł, to bilety z PKP rozliczał i za paliwo jednocześnie za tą samą trasę. Wszystko jest w papierach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 52 7 miesięcy temuocena: 61% 

  A tobie wał do tego - Żyliński ma dużo znajomych którzy bardzo chętnie go zawiozą - pomartw się o posłankę np.Pawłowicz która nie ma prawa jazdy,nie ma samochodu a pieniądze z naszych podatków na to bierze- a od burmistrza to się odpierwiastkuj

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 51 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Burmistrzu - żeby leczyć kompleksy proszę skorzystać z pomocy specjalisty, sądy panu nie pomogą - to złudne wrażenie i krótkotrwałe poczucie, że jestem "king Kong" - choroba szybko powróci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kopka 50 7 miesięcy temuocena: 33% 

  A kto to jest małojajeczny mężczyzna? o makaronie słyszałem ale mężczyźnie nie. hi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kop 49 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Wijciech jest małojajecznym meżczyzną, pewnie miał jakąś w życiu szansę, ale alkohol, koledzy i ch... wszystko strzelił. Siedzi gdzieś na emigracji i liczy drobniaki i pisze bo mu tęskno za miastem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 48 7 miesięcy temuocena: 71% 

  Piotr, dzięki za podpowiedź, właśnie - ten specjalista to psychiatra.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 47 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Wojciechu - psychiatra ci się kłania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popieram 46 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Hel, właśnie o to chodzi że w tym mieście nic zrobić nie można, no chyba że ogłosisz wszem i wobec że to co zrobiłeś własnymi rękoma, to zasługa burmistrza, lub pozwolisz na to żeby burmistrz przypisał sobie, twoje sukcesy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 45 7 miesięcy temuocena: 78% 

  Hel - widzę, że jesteś pod wpływem jakiegoś gazu lub środka, ale na pewno nie jest to hel, hi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hel 44 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Wojciech , jesteś chamem ,i tchórzem. Pokaż twarz i powiedz co ty zrobiłeś dla tego miasta , czy podniosłeś papier z ulicy którą ratusz wybudował .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka Osidla 43 7 miesięcy temuocena: 86% 

  To nie prawda, że obiecano nam że nie powstaną bloki na Osiedlu. Uzasadnię moją wypowiedź tym iż jedna z działek na osiedlu domków już w 2007 r była oddana w użytkowanie wieczyste Deweloperowi. Następnie Miasto odzyskało tę działkę dokonało zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i podzieliło na kilka działek pod budownictwo usługowo- mieszkalne. Jako pierwsi nabywcy byliśmy tego świadomi, być może osoby które nabyły nieruchomości na rynku wtórnym nie posiadają tej wiedzy i mają z tym największy problem. Uważam że osiedle domów wielorodzinnych jest potrzebne dla ożywienia tego terenu, dzięki temu powstaną sklepy i komunikacja miejska, ponieważ w tej chwieli są to trzy autobusy dla obsługi cmentarza nie służą mieszkańcom ponieważ przy tej ilości osób jest to nie opłacalne. Jeżeli ktoś zapragnął mieszkać w ciszy wśród przyrody to trzeba było kupić działkę na wsi, miasto rządzi się swoimi prawami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 42 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Wożniak zajmij się uczciwą pracą,swoimi dziećmi,rodzina i przestań jątrzyć - bo w Iławie poparcia nie masz i nie będziesz miał.Za cieniutki Bolek jesteś.Co kampania wyborcza to Wożniak pluje...taka ilawska pluja. Brawo Panie Adamie - cała moja rodzina będzie głosowała na Pana.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 41 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Wojjo- 70 lat -od urodzenia mieszkam w Iławie i nie jestem z układu burmistrza ale szanuje go jako człowieka- pluć na nikogo nie będę z jednym wyjątkiem - na piżdziorów- bo w najgorszych czasach komchy tak nie podzieliły ludzi jak te łobuzy- i moi znajomi na nikogi z pis-du głosować nie będą czy to się komu podoba czy nie .Jednemu podoba się córka,drugiemu teściowa - a ja mam z moją rodziną taki kaprys że zagłosuję na p.Żylińskiego i co mi zrobisz???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojjo 40 7 miesięcy temuocena: 44% 

  Stefan - nie wiem czym się zajmujesz, jednak żeby się wypowiedzieć na temat burmistrza i cokolwiek o nim wiedzieć, to trzeba być zwykłym mieszkańcem, który jest z poza układu burmistrza i coś chcieć załatwić w UM. Wtedy dopiero, kiedy będziesz chciał np. rozwijać swoją działalność, spotkasz się z prawdziwym Żyliński, wtedy już nie będzie tak słodko pierdział jak na swoich spotach wyborczych, czy się słodko uśmiechał szczerząc uzębienie wyprostowane przez photoshop. Zapewniam, że ty i twoja rodzina na słowo Żyliński będzie pluć przez lewe ramię. Ten tylko mówi o Żylińskim jako burmistrzu dobrze, kto jest z pod jego parasola, albo nie miał z nim nic do czynienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olek 39 7 miesięcy temuocena: 65% 

  Marcinie Wożniaku nie idzcie tą drogą..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 2 38 7 miesięcy temuocena: 47% 

  Wyborco tak wspaniale rządzi? Śmiem wątpić. Kara 25 tyś za niekompetencję, podział mieszkańców na gorszy lub lepszy sort. Wymyślone bzdury typu galeria jazzu lub wyspa młyńska, a ludziom nakazuje oczekiwać po 20 lat na drogę do domu. Zero kontaktu z mieszkańcami. Rządzi zza biurka. W mojej ocenie wypalony zawodowo. Iława potrzebuje gospodarza co przede wszystkim przewietrzy ratusz, pogodzi mieszkańców i który zacznie dostrzegać prawdziwe bolączki mieszkańców. Iława potrzebuje gospodarza, który będzie rozwijał nasze miasto, poprzez wspieranie przedsiębiorców jak również inicjatywy oddolne typu integracja społeczna przy strojeniu choinki. Kawa pod namiotem pyszna, jednak bardziej cenię rozmowę, którą miałem możliwość odbyć z potencjalnym kandydatem. Tak powinna wyglądać kampania. Oczekuję na wspólną debatę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JOjo 37 7 miesięcy temuocena: 30% 

  Do Iławianin 48 - każdy lepszy niż Żyliński.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 48 36 7 miesięcy temuocena: 82% 

  Wybierzcie tego pisiora z Olsztyna-wypalony pisiaku to ty jesteś.Jak śmiesz mówić że kontaktu z mieszkańcami nie ma - nawet nie wiesz bo latasz na pisdowskie spędy- już ci krzywogęby napier…..bzdur a durnie to łykają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojjo 35 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Nie ma wyboru, to fakt, ale trzeba wybrać innego niż Żyliński, przeczekać te pięć lat z nadzieją, że w kolejnejnych pojawi się ktoś wartościowy, ale na dzień dzisiejszy - tylko nie Żyliński.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też wyborca 34 7 miesięcy temuocena: 80% 

  No i kto niby miałby być tym nowym gospodarzem, bo takiego nie widzę...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojjo 33 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Racja. Kiedy przeczytałem to: ".... Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek przedtem, musimy wzmacniać demokrację lokalną, bronić jej przed wszechobecną polityką i partyjniactwem. W moim najgłębszym przekonaniu samorządność oznacza przede wszystkim współpracę ponad podziałami, wzajemną pomoc i serdeczną troskę o dobro wspólne. Bez agresji, bez chamstwa, bez polityki..." to aż mnie skręciło, HIPOKRYTA do potęgi!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 32 7 miesięcy temuocena: 72% 

  Słuszna decyzja Pana Burmistrzu. Krytykują Ci co sami nie potrafią nic sensownego dla Iławy zaproponować no może oprócz kawy w namiocie wyborczym. Jest kilka osób w naszym pięknym mieście którzy ożywiają się społecznie, politycznie tylko w czasie przedwyborczym oczywiście nie licząc strojenia choinek w okresie świątecznym tudzież zorganizowania osiedlowych pikników dla dzieci, ale sami przyznacie to chyba zbyt mało by rządzić miastem????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 31 7 miesięcy temu

  Brawo. W punkt. Cały on

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 30 7 miesięcy temuocena: 82% 

  Z wyrokami sądów się nie dyskutuje...A tacy ludzie jak Marcin i Tomasz Woźniak nie powinni kandydować na radnych..Kropka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oki. 29 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Prawda boli,co...?!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~#domqultury 28 7 miesięcy temuocena: 100% 

  szemranka od zawsze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pisowiec 27 7 miesięcy temuocena: 71% 

  No w końcu jakaś pozytywna wiadomość brawo Panie Adamie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 26 7 miesięcy temuocena: 47% 

  Magdaleno Gaj jestem na bieżąco z wpisami iławskich bareizmów i jakoś komentarzy radnej Jackowskiej nie ujrzałem. Proszę nie być zgryźliwym. Pan Marcin Woźniak komentował, robił to jednak w sposób subiektywny, bez obrażania. Jak jest w mieście, nikt ślepy nie jest. Z tym zachwytem nad wygraną w Sądzie nie przesadzałbym, wręcz przeciwnie burmistrz po raz kolejny udowodnił, że jest z dala od mieszkańców. Dla niezorientowanych polecam lekturę na fejsie iławskie bareizmy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magdalena Gaj 25 7 miesięcy temuocena: 30% 

  Jakaś farsa w tym sądzie. Jak można wydać takie orzeczenie?! Za chwilę nie będzie można nic napisać w internecie. Żyliński gdyby miał honor to zabrałby głos w dyskusji a nie szedł do sądu. Patrzyłam na ten profil bareizmy... jestem w szoku bo Woźniaka komentarzy tam prawie nie ma! Za to radną Jackowska w ilości obfitej. Czemu jej Żyliński nie pozwie? Boi się czegoś? Jestem za wolnością słowa i powiem tak: Panie Marcinie oddam na Pana swój głos chociaż wcześniej nie mógł Pan na niego liczyć. Prawda się obroni!!! Panie Żyliński czas pakować kartonik z ołówkami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Huta 24 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Z wyrokami sądu się nie dyskutuje, ale po tym wyroku widać jak bardzo potrzebna jest reforma sądownictwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piastowski 23 7 miesięcy temuocena: 64% 

  Na własnej skórze odczuwam, brak kompetycji, złośliwość, działanie na szkodę moją i UM. Więc tym wyrokiem, proszę nie przedstawiać się jako włodarz gospodarny i uczciwy. Po za tym (...) jak burmistrz, to trudno znaleźć.

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kazek 22 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Znalazł się cenzor Żyliński i dyktator. Ustrój się kolesiowi pomylił. Marcin, wygrasz jak się odwołasz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr W. 21 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak wygrasz Marcin to się zesrasz- za wysokie progi na Wożniaków nogi - wszędzie się pchają- niech zadbają o swoje życie osobiste - bo przykładem Tomuś Wożniak nie jest =- poświęć czas swoim dzieciom a nie jątrzysz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antoni W. 20 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Od Żylińskiego popaprańcy się proszę odwalić- bo wiele lat temu gdy ten człowiek pracował dla Iławy to ty Kazek i Wożniak i wiel;u innych cwaniaczków biegaliście w zesranych pampersach a dzisiaj straszni dobrodzieje dla mieszkańców się zrobili - pytam co dobrego dla miasta oprócz opluwania zrobił Wożniak ??????????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elo 19 7 miesięcy temuocena: 38% 

  Woźniaka mada faki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 18 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Donosicieli nikt nie lubi ! TW wiecznie żywy. Teraz na bank nie oddam na Ciebie głosu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolek 17 7 miesięcy temuocena: 41% 

  Przecież złe gospodarowanie przez burmistrza jest powszechnie znane. Zwyczajnie nie umie gospodarować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ewa 16 7 miesięcy temuocena: 89% 

  odezwał się ten co umie - pisiorski troll

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaro 15 7 miesięcy temuocena: 39% 

  Podłość Żylińskiego nie ma granic, Żyliński - (...) oskarża kogoś o kłamstwo i ciąga po sadach? To już jest totalne dno. (...)

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~di 14 7 miesięcy temuocena: 79% 

  Woźniak mógł to napisać na papierze toaletowym ,taka sama ranga jednego i drugiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PISmak 13 7 miesięcy temuocena: 67% 

  to jest nagonka byłych i obecnych słabeuszy dziennikarzyn z miernych gazet i profili internetowych. jak dawali im za reklamę to było cacy, jak od koryta odsunęli to do koryta się w inny sposób pchajo. żaden z nich nigdy w swojej pseudo dziennikarskiej karierzy nic oprócz skopiowania pogody i repertuaru kina nie napisali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 12 7 miesięcy temuocena: 55% 

  Za nałożoną karę 25 tys też mogę oddać burmistrza do sądu? I co ważne. Woźniak nie jest adminem iławskich bareizmów. Liczę na rychłe odwołanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pisior 11 7 miesięcy temuocena: 30% 

  doniósł na kolege, jak nazwac takiego (...)?

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liros 10 7 miesięcy temuocena: 42% 

  puszczają nerwy Adamowi , ale nic to przegrana pewna. na emeryture(...)!

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 9 7 miesięcy temuocena: 25% 

  Bardzo trafna diagnoza. A tu widać, że już nie wolno powiedzieć prawdy o "włodarzu"?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 8 7 miesięcy temuocena: 38% 

  Za wszystkie wyborcze brednie lemury, trakt konny i inne mogę sprawę oddać do sądu? Burmistrz przeprosi mieszkańców? Jeśli tak wygląda dialog burmistrza to ja nadal z przyjemnością będą czytał wpisy na iławskich bareizmach, a Pan Woźniak ma mój głos. Miasto jest zadłużone i jest na to oficjalny dokument. Sprawozdanie budżetu za pierwsze półrocze br.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emeryt II sort 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Wożniak mąciwoda - brawo p.Żyliński - z kłamczuchami się nie dyskutuje- kłamczucha podaje się do sądu niech odszczeka kłamstwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim™ 6 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Bo to jest Polska, w wyborach zamiast pokazać że będzie się lepszym włodarzem, to lepiej obsmarować konkurencję bo tak jest łatwiej. Coraz bardziej mam tego dość

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pisior 5 7 miesięcy temuocena: 26% 

  To może Pan burmistrz niech jasno zakomunikuje wszystkim jakie jest jego zdanie na temat pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Iławie. Konkretnie chcę wiedzieć czy w końcu powstanie czy nie! To samo pytanie dotyczy zmiany nazwy ulicy Szeptyckiego. Jak to możliwe, że w Iławie mamy ulicę człowieka który wychwalał UPA.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benedykt S. 4 7 miesięcy temuocena: 95% 

  Pomniki to niech kaczyniak stawia u siebie na Zoliborzu- a co prezydent LK zrobił dla Iławy - ja go pamiętam z powiedzenia SPIEPRZAJ DZIADU - a ty jak chcesz to se stawiaj w swoim ogródku a mieszkańców nie uszczęśliwiaj pisiaczku na siłę bo zobaczysz ile ludzi wyjdzie na ulice.Od Szeptyckiego to się odpier….myślisz że ludzie na wasze widzimisię będą wymieniali dokumenty i wiele innych rzeczy-Mnie Szeptycki nic nie zrobił a ty zajmij się prokuratorem Piotrowiczem,Kryżym i innymi pisowskimi gadami- paniał.Przyjdz na Szeptyckiego do usłyszysz co ci mamy pisowski ,,,,,do powiedzenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Banan 3 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Od tak zaźkich decyzji jest referendum, ale przy 50-procentowym uczestnictwie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 2 7 miesięcy temuocena: 69% 

  I bardzo dobrze...Nie można tak bezkarnie opluwać ludzi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 1 7 miesięcy temuocena: 69% 

  Jak ma z tym problem, to niech się nie pcha na publiczne stanowiska, tylko siedzi pod pierzyną. To są kompleksy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 0 7 miesięcy temuocena: 38% 

  Jak się nie ma argumentów na obronę to najlepiej do sądu. Burmistrz pod publikę to zrobił, tylko zapomniał, że jest odwołanie i sprawę umorzą. Prawda jest taka, że niszczy Pan te miasto.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbigniew -1 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Miasto to dopiero pisiaki będą niszczyć- nie pozwolimy na to a ty asesor ???Z góry wiesz że umorzą???Pod publikę to jeżdżą i kłamstwa opowiadają pisiory z pinokiem na czele- najgorsze zło to ich dopuścić do władzy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub Wierszynski -2 7 miesięcy temuocena: 78% 

  A Ty dalej brniesz w kłamstwa. Teraz Ciebie powinien pozwać. Na kłamstwa i pomówienia jest jeden argument albo dać porządnie w mordę albo i taką drogę wybrał burmistrz do sądu po sprawiedliwość. Nie jestem jakimś fanatycznym zwolennikiem Burmistrza. Mam kilka zastrzeżeń. Ale kłamstwa i kalumie to obrzydliwa rzecz. Ma rację chłop. Może po kilku wyrokach będzie dyskusja a nie rzucanie niczym nie opartych kłamstw. Tak robisz i ty. Napisz jak niszczy miasto a nie rzucasz szczura i z głupim uśmiechem na gębie zabierasz ręce jak to dowaliłeś burmistrzowi. Nie rozumię tylko jednego jak możecie nie widzieć że takim postępowaniem nie wygracie wojny wyborczej. Ludzie to odpowiednio ocenią. Przegraną będziecie mogli tylko sobie przypisać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Harry -3 7 miesięcy temuocena: 92% 

  Nich polcja natychmiast przyjedzie na fejsbuka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6086 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)