REKLAMAgaleria2
REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2018, 13:01 komentarzy 34

(Fot. Info Iława.)

Aż trzy inwestycje otwarto dzisiaj uroczyście w Powiatowym Szpitalu w Iławie. Mowa o wyremontowanym pawilonie psychiatrycznym, pracowni tomografii komputerowej oraz terenie rehabilitacyjnym dla pacjentów i osób odwiedzających znajdującym się przy placówce. Łączna wartość wymienionych przedsięwzięć opiewa na prawie 13 milionów złotych, z czego 9 milionów złotych to zewnętrzne dofinansowanie.

- Właśnie zakończyliśmy trzy przedsięwzięcia, trzy ważne inwestycje - mówiła, witając gości, dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie Iwona Orkiszewska.

g

Pierwsza z tych inwestycji to remont i modernizacja pawilonu psychiatrycznego. W ramach tego przedsięwzięcia zostały wyremontowane oddziały psychiatryczne, a z dwóch oddziałów powstał jeden, który ma ponad 50 łóżek.

Powstała też psychiatryczna izba przyjęć i nowy oddział psychiatrii dziennej, dysponujący 25 miejscami. Ponadto w iławskim szpitalu funkcjonuje poradnia zdrowia psychicznego i poradnia terapii uzależnienia od alkoholu oraz oddział terapii uzależniania od alkoholu, wyremontowany wcześniej. 

- Remont pawilonu psychiatrycznego był wyczekiwanym projektem, który rodził się w bólach, mieliśmy problem z pozyskaniem środków unijnych - nie ukrywała dyrektor. - Tymczasem świadczenia psychiatryczne są bardzo ważne dla naszego szpitala. Takich świadczeń nie ma w sąsiednich powiatach ostródzkim i nowomiejskim, więc to my służymy pomocą psychiatryczną- także pacjentom spoza naszego powiatu, udzielając w ciągu roku około 6 tysięcy porad psychiatrycznych i lecząc około 900 pacjentów na oddziałach psychiatrycznych. Psychiatria jest dla nas bardzo ważna, dlatego cieszymy się z realizacji tej inwestycji. Mam nadzieję, że ten wkład pracy docenią nasi pacjenci i pracownicy.

Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, poprawiający dostęp pacjentów do specjalistycznych badań- to kolejny omawiany dzisiaj projekt iławskiego szpitala, także współfinansowany ze środków unijnych. Aparaty tomografii komputerowej, aparat rentgenowski, kardiomonitory, łóżko dla pacjentów o wadze powyżej 200 kg- to przykładowy sprzęt, zakupiony przez iławski szpital w ramach tego przedsięwzięcia.

- Jesteśmy jedynym szpitalem powiatowym w województwie warmińsko-mazurskim, posiadającym 64-warstwowy aparat tomografii komputerowej - mówiła Iwona Orkiszewska. - Natomiast aparat rentgenowski, który posiadamy, jest pierwszym takim urządzeniem [o takiej specyfikacji - przyp.red] w Polsce. Są to cudeńka techniki, nasz skok ku nowoczesności.

Zagospodarowanie terenu po dawnym lądowisku dla śmigłowców LPR na potrzeby rehabilitacji - to trzecia i ostatnia zaprezentowana dzisiaj inwestycja.

- Najprościej byłoby przeznaczyć ten teren na miejsca parkingowe, których przecież zawsze brakuje, ale doszliśmy do wniosku, że chyba nie o to chodzi. Z tego terenu skorzystają pacjenci - podkreślała dyrektor Orkiszewska, omawiając ten projekt i wymieniając elementy, którymi zagospodarowano plac. Są wśród nich m.in. ściany wodne, dzięki którym latem, podczas upałów na nasłonecznionym terenie ma panować przyjemny mikroklimat.

Głos zabrał również współgospodarz uroczystości- Starosta Iławski Marek Polański. Rozpoczął on od podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie trzech omawianych zadań. 

- Był to duży wysiłek, ale warto było - mówił Marek Polański, podczas swojego wystąpienia nie unikając też tematu trwającej kampanii wyborczej. - Ktoś może powiedzieć: wyszedł starosta i się chwali. A ja pytam: dlaczego nie? Mamy się czym chwalić. Przez kilkanaście lat obecny i poprzednie zarządy wykonały świetną, wielką pracę - dodał, nie ukrywając, że denerwuje go dyskredytowanie dorobku szpitala przez osoby, którym brakuje rzetelnej wiedzy o jego działalności. - Jest to szpital na poziomie XXI wieku i niech tak pozostanie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i gratuluję - podsumował starosta. 

Następnie goście, a byli wśród nich przedstawiciele lokalnych samorządów, kadra medyczna oraz osoby reprezentujące podmioty współpracujące z iławskim szpitalem, wysłuchali prelekcji, po czym udali się na zwiedzanie zaprezentowanych inwestycji.

Środa, 10 października - w Powiatowym Szpitalu w Iławie uroczyście otwarto trzy inwestycje.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

32Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Anna 32 7 miesięcy temu

  Na porodówce w Iławskim Szpitalu znowu zmarł noworodek. Ponoć dyżurujący lekarz zwlekał do rana z cesarskim cięciem. I znowu tragedia dla kolejnych rodziców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Numer 31 7 miesięcy temu

  Proponuję zainwestować w szkolenia kadr bo z wiedzą SOR i empatią to szambo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikt 30 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Szpital leży na łopatkach. Fatalne zarządzanie kadrą, zwolnienia, odchodzący lekarze, brak specjalistów. Powinien się nazywać lecznica powiatowa. Gdzie lekarze praktykanci, gdzie dr n. med. Janusz Proksa, dr Krysztofiak wymieniać innych ? lista jest długa. Ile osób wyleciało ? Ile obecnie jest spraw w sądach ? Czy robienie dyżurów jeden po drugim jest mądre ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Byłem tam 29 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Czemu ma służyć to miejsce,bo wczoraj kilka godzin po otwarciu tego niby parku wypoczynku,wyłączono wszystkie latarnie i kurtyny wodne.Kpią z nas czy co...?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kisielicenocą 28 7 miesięcy temuocena: 100% 

  te kurtyny wodne nie takie złe, jakiś dajmy na to Janusz ćwiartkę weźmie wypije czekając na syna pod szpitalem to jak znalazł zapojka będzie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 27 7 miesięcy temu

  Karol to bredzi mam do niego pytanie jak jest tak dobrze to w jakim koszyku jest nasz szpital .Nasz szpital to jest jedno wielkie dno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wodzirej żę hoho 26 7 miesięcy temuocena: 100% 

  ale ma rzecznika, he!? a kto ma rzecznika ten jest kot, mega,top!!! a rzecznik szalony tu i tam miesza, fisiuje, imprezy robi to takie to owakie, jest cool zioooom ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 25 7 miesięcy temuocena: 100% 

  No to może teraz wkońcu by posprzątali ten cały bajzel przy płocie który zrobili od strony bloku Asnyka 5A.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 24 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Proponuje zmienić dyrekcję- z menadżerką i zarządzających w administracji karierowiczki/ów nie wszystkich oczywiście lecz większość niestety (do przemyśleń nowego Starosty po wyborach któremu szpital podlega) którzy pacjentów mają gdzieś ważne są dla nich ich kariery i układ dla nich zrobią wszystko po trupach do celu .Pieniądze , punkty z NFZ i wynik finansowy którym się tak chwalą na każdym kroku to się dla nich liczy a smutna prawda jest taka pacjent=pieniądze więc sztuka jest sztuką w tym wypadku człowiek niestety, całe ich rodziny tu pracują w niektórych przypadkach . Ilu wartościowych młodych ludzi odeszło z pracy w ostatnich latach myślicie że nie chcieli pracować w tak pięknym nowoczesnym szpitalu? kto ich zastąpił? pacjenci by mogli odpowiedzieć na to i pracownicy którzy się nie boją o swoją głowę. Szpital pięknieje fakt niezaprzeczalny i bardzo dobrze ale to tylko mury a one nie leczą co z pacjentami? kadrą? , personelem? zarobkami pracowników?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 23 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Remont oddziałów psychiatrycznych aż się prosił. Teraz pod względem technicznym oraz ogólnie wizualnym prezentują się znacznie lepiej niż oddziały w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Tylko czy kadra medyczna reprezentuje ten sam poziom leczenia co w Olsztynie? Absolutnie NIE!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Personel 22 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Do Karol. Trzeba być płytkim żeby takie pierdoly pisać. Co to znaczy zmienić pracę? Jak wszyscy ją zmienią to kto Ci pomocy udzieli? Prostak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 21 7 miesięcy temu

  Tak się składa że też jestem pracownikiem szpitala na niższym szczeblu podpisałem umowę świadomie wiedząc o zarobkach i nie mam z tym problemu najwięcej o podwyżkach krzyczą Ci którzy najmniej robią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 20 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Ciekawe , czy mają pozwolenie na użytkowanie , żeby się nie skończyło jak z Galerią Jazzową

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ateista 19 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Oczywiście nie obyło się bez kleru....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J23 18 7 miesięcy temu

  A co Lenin miał bobogosławić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 17 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Niewątpliwie w szpitalu coś się dzieje oddziały pieknieja wyremontowana pięknie Izba Przyjęć (...)

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 16 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Święta prawda 4 miliony dołożyli pacjenci i pracownicy tego przybytku szpital pięknieje ale to mury i otoczka a co zresztą co z pacjentem z dewizą najważniejsze nie szkodzić , ta propaganda przy otwarciu przed samymi wyborami jak za peerelu towarzysze i towarzyszki pełną gębą przykre ale prawdziwe , jedyny pozytyw tej propagandy przedwyborczej PO że jest to ostatnie co ten starosta pożal się boże z kolegami i koleżankami oraz partyjnym kolesiostwem i dyrektorami otwiera za dwa tygodnie starostą już nie będzie na szczęście .Iławianie drugi raz nie dadzą się nabrać wystarczy popatrzeć na zdjęcia kto jest kim nie trzeba daleko szukać a czy burmistrza ktoś zaprosił? czysta polityka , propaganda .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oli 15 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Napisałem że pozostałe 4 miliony dołożyli pracownicy i pacjenci a widać komuś w tej żenującej pseudo redakcji się nie spodobało. A każdy niedowiarek powinien wiedzieć że takie oszczędności z nikąd się nie wezmą. To nie zakład stolarski żeby oszczędności były. Jedyne to takie jak napisałem. Poco dać ludziom godnie zarobić? Przecież mogą sponsorować inwestycje. Najcudowniejszy sprzęt i najniższe wynagrodzenia w regionie gdzie nikt nie chce przyjść. Wizytówka jak złoto.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hadziuk 14 7 miesięcy temuocena: 60% 

  To teraz porównaj inwestycje. Wolisz skocznie w lesie czy super nowoczesny rentgen. Trzeba mieć sprany mózg, żeby krytykować inwestycje w szpital.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin starej daty 13 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Tydzień temu było otwarcie na Jasielskiiej i wśród gości był Starosta i jego zastępca, a dziś próżno szukać na zdjeciach Burmistrza. Całkowity brak klasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oni 12 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Zaproszony był, a że nie dotarł...bez tłumaczenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjentka 11 7 miesięcy temuocena: 91% 

  To może czas najwyższy zainwestować w ludzi. Jeden lekarz pełniący dyżur na trzech oddziałach albo laryngolog diagnozujący złamanie nogi to dramat. Nie wspomnę o traktowaniu pacjenta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oli 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Do tego jeszcze daleka droga. Ratowników brakuje a Ty o lekarzach marzysz. Za chwilę salowa będzie recepty wystawiać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 9 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Czy ten tomograf jest dostępny na NFZ? Podobnie jak i mieszczący się w budynku szpitala rezonans magnetyczny?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 8 7 miesięcy temu

  Tak wykonywane są badania w ramach NFZ A co do RM to nie wina szpitala lecz NFZ który blokuje kontrakty podobna sytuacja ma miejsce w szpitalu dziecięcym w Olsztynie badania tylko z oddziałów bądź prywatnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 7 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Kilka lat czekania z NFZ i po co to wszystko!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chorowita 6 7 miesięcy temuocena: 82% 

  żeby jeszcze lekarze chcieli dawać skierowania na ten tomograf

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Żeby tak jeszcze NFZ za badanie zapłacił..........

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SZPITALNY 4 7 miesięcy temuocena: 70% 

  NO I NAJNIŻSZE ZAROBKI PERSONELU ŚREDNIEGO W REJONIE. BRAWO!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 3 7 miesięcy temuocena: 17% 

  Proponuję zmienić pracę skoro wynagrodzenie nie odpowiada

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 2 7 miesięcy temuocena: 25% 

  A złośliwi mówią, że w szpitalu nic się nie dzieje i trzeba wymienić dyrektor. Czyli kłamią. To tak jak z tym zadłużeniem miasta, którego ponoć nie ma a jest!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 1 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Najważniejsza jeat kadra a nie otoczka.. Odbiór przedwyborczy jak talala. Nawet materiały wyborcze widoczne na zdjeciach ;) Pani Benia H też się ładnie wypromowała. To jaką ona wkoncu pełni funcję w tym starostwie ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4606 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)