REKLAMAPOL_GORA
REKLAMAImage
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2018, 10:39 komentarzy 29
Kandydaci na burmistrza Iławy.

Kandydaci na burmistrza Iławy.

Plakaty, ulotki, spoty i reklamy- to wszystko klasyczne formy prowadzenia kampanii wyborczej. Wszystkie, z punktu widzenia wyborcy, mają jednak istotne ograniczenie. Polegają na jednostronnej komunikacji i pozbawione są elementu interakcji. Co innego debata. Tu kandydaci muszą się zmierzyć z szeregiem pytań, których nie wybrali sami, czasem także odpowiedzieć na krytykę ze strony swoich wyborczych rywali. W Iławie Dawid Kopaczewski, jeden z kandydatów na burmistrza, liczył, że debata będzie "doskonałą okazją do zaprezentowania pomysłów" i zaproponował ją trzem pozostałym osobom ubiegającym się o najważniejsze stanowisko w iławskim samorządzie. Wszystko jednak wskazuje na to, że przed pierwszą turą wyborów taka debata się nie odbędzie. Dlaczego?

REKLAMAB.H

Jutro minie tydzień od złożonej 5 października propozycji Dawida Kopaczewskiego, by zorganizować w Iławie przedwyborczą debatę. 

- Nie chcę, by kampania wyborcza opierała się tylko na plakatach, ulotkach i reklamach w mediach. Chciałbym, by była ona czymś więcej, dlatego też wysłałem moim kontrkandydatom zaproszenie do debaty wyborczej, która będzie doskonałą okazją do zaprezentowania naszych pomysłów - uzasadniał w ubiegły piątek Dawid Kopaczewski. - Liczę, że zaproszenie to zostanie przyjęte. Wówczas wspólnie ustalimy czas i miejsce debaty.

Jak do propozycji ustosunkowali się kontrkandydaci Kopaczewskiego? Z urzędującym burmistrzem Adamem Żylińskim pomysłodawca debaty rozmawiał na ten temat za pośrednictwem Facebooka. Wczoraj, tj. 10 października upominał się tam o odpowiedź, której, jak pisał, do tego czasu nie otrzymał.

- Czy wypada tak traktować swojego kontrkandydata, a jednocześnie mieszkańca Iławy? - zapytał Dawid Kopaczewski, nawiązując do tego braku odpowiedzi od Adama Żylińskiego. - Podstawowe zasady kultury wymagają, by na wiadomości odpisywać. Załączam zatem Panu moje pierwsze zaproszenie z nadzieją, że jednak Pan się do tego ustosunkuje [dalej treść zaproszenia do debaty].

Post ten miał charakter publiczny i w taki sam sposób odpowiedział urzędujący burmistrz.

- Szanowny Panie Dawidzie, zgodnie z przyjętą przeze mnie praktyką wyborczą ewentualną debatę planuję w II turze wyborów. Oczywiście pod warunkiem, że wyborcy zdecydują, że się w niej znajdę - napisał Adam Żyliński, ucinając temat. 

A pozostali?

Lokalny PiS, który w tych wyborach na burmistrza Iławy wystawił Macieja Mikołajczyka, też nie był zainteresowany debatą. Odpowiedź na propozycję Kopaczewskiego została opublikowana 5 października na Facebooku.

- Zamiast debat z politykami rozmawiamy z mieszkańcami! Władza jest dla ludzi, nie ludzie dla władzy. Pogadanki przy kawie nas nie interesują. Robota czeka, samorząd musi rozwiązywać codzienne problemy, nie zajmować się sam sobą! - to wpis opublikowany przez PiS Iława.

Natomiast Piotr Żuchowski postawił warunek: że w debacie wezmą udział wszyscy kandydaci. Warunek ten, jak wiadomo, nie został spełniony. Jak przekonywał Piotr Żuchowski, zamiast debatować tylko we dwóch, co mogłoby być niezrozumiałe dla wyborców, lepiej spotkać się podczas niedzielnego biegu integracyjnego wokół Małego Jezioraka, organizowanego przez KWW "Dla Iławy", do czego zachęcił Kopaczewskiego.  

Zatem debata, jak wynika z powyższych stanowisk, przed pierwszą turą wyborów samorządowych w Iławie nie odbędzie się, pomimo takiej inicjatywy ze strony jednego z kandydatów.

A czy jest potrzebna zdaniem mieszkańców- wyborców? Oddajemy w Wasze ręce sondę, dzięki której możemy dowiedzieć się, jakie jest na ten temat zdanie wśród internautów. Zachęcamy do oddawania głosów.

Czy Twoim zdaniem organizacja debaty kandydatów na burmistrza Iławy przed pierwszą turą wyborów samorządowych jest potrzebna?

REKLAMAPSL1

27Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kamaz 27 2 dni temu

  Wie może ktoś gdzie Żyliński tym razem umościł sobie posadkę i idzie do roboty po wyborach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M.S. 26 3 dni temuocena: 36% 

  Każdy kto chce porozmawiać z panem Piotrem Żuchowskim może to zrobić bez problemu. Odwiedza wszystkie osiedla i spokojnie bez pośpiechu odpowiada na każde pytanie (nawet te niewygodne). Jeżeli pan Dawid Kopaczewski naprawdę jest zainteresowany wymianą poglądów, powinien najzwyczajniej przyjść i porozmawiać. Kalendarz spotkań z mieszkańcami pana Piotra Żuchowskiego jest publicznie udostępniany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mój nick 25 2 dni temuocena: 83% 

  Żuchowski podobno che wystawiać w kinoteatrze spektakl "Kamienie na Szaniec".. w rolach głównych szeroka ławka rezerwowych z jego sztabu wyborczego. Ma chło pociąg do sztuki i kultury ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~F-Action 24 3 dni temuocena: 100% 

  Pani chyba nie wie jak wygląda debata. To nie jest rozmowa z wyborcami. Normalna debata jest podzielona na dwie części - pierwsza prowadzący/a zadaje pytania dość ważkie dla spraw miasta/państwa na które kandydaci się wypowiadają w kolejności. Drugie to seria pytań pytań od kandydata do kandydata. Tłuszcza ... ops przepraszam lud ... ops przepraszam wyborcy to obserwują i wyrabiają sobie zdanie. Tak to działa w cywilizacji zachodniej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 23 3 dni temuocena: 17% 

  Jestem oburzony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 22 3 dni temuocena: 0% 

  Poruszyłeś mnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~analityk 21 3 dni temuocena: 18% 

  Debata? Tak, ale w drugiej turze. Po co debatować ma ziarno z plewą? Wyborcy ustalą skład zawodników do debaty w pierwszej turze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zielonoMI 20 3 dni temuocena: 83% 

  Zróbmy debatę spadochroniarzy wyborczych, takich co ni z gruchy ni z pietruchy za politykowanie chcą się wziąć. Proponuję np Rozborskiego z ramienia Pisowców. Całe osiedle przyjdzie... się pośmiać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 19 3 dni temuocena: 50% 

  Oddam głos na młodych. W Iławie potrzebne jest świeże spojrzenie na miasto. Tu się nic nie robi, aby zatrzymać młodzież, większość wyjeżdża, bo nie ma możliwości otrzymania dobrze płatnej pracy. Dookoła same markety. Lubawa ma więcej do zaproponowania. Niestety.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 18 3 dni temuocena: 53% 

  Tylko nie pisiaki. Proszę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 17 3 dni temuocena: 73% 

  Kandytat PiSu jako marionetka nawet podczas pseudo spotkania z mieszkańcami miał obok Pana Wiśniewskiego, który za niego myślał i mówił... W debacie musiałby być sam więc znalazł żałosną wymówkę :-) Parodia...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zmieńmy sposób wyboru! 16 3 dni temuocena: 76% 

  Nie chcą debaty przed wyborczej? Zróbmy bieg wyborczy. Zgonić to całe towarzystwo i zrobić bieg. Na burmistrza wokół dużego Jezioraka i wiadomo szybszy wygrywa. Na radnego wokół małego Jezioraka. Tutaj ten kto zrobi więcej kółek aż padnie zdobywa mandat. Może to i plebejskie ale sprawiedliwe bo dlaczego my mamy biec do urny ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Strzał w 10 15 3 dni temuocena: 83% 

  Jestem za! Z liczeniem głosów nie byłoby problemu i wynik od razu. Brawo! Taniej by wyszło. Tylko nikt tego nie przeforsuje ale takie igrzyska raz na 5 lat to mieszkańcy by w 100% oglądali ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 14 3 dni temuocena: 80% 

  Debata tak ale albo wszyscy albo nikt. I albo teraz albo wcale.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~F-Action 13 3 dni temuocena: 74% 

  Żyliński się boi. Mikołajczyka poległby na pytaniu wymień 3 ulice w Iławie, albo he he he lepsze - w jakim mieście startujesz ? he he he, Żuchowski woli biegać dookoła Jezioraka. No maks ! Tylko Kopaczyński ma tyle jajec żeby stanąć w konfrontacji ? No nie mogę, ... ciężki wybór czeka Iławę, a może w sumie to już łatwy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hej 12 3 dni temuocena: 100% 

  You made my day :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 11 3 dni temuocena: 44% 

  Opluwacie Burmistrza i chcecie później z nim debatować ???!!! Wcale mnie to nie dziwi, że nie chce z Wami gadać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 10 3 dni temuocena: 80% 

  PiS stroni od debaty - bo z czym do ludu. Romana - jedynego sensownego w tym bałaganie - wykopali. Teraz PiS to śmiech na sali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kiss 9 3 dni temuocena: 100% 

  w trampkach przychodzo niektórzy na spotkania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znajomy R 8 3 dni temuocena: 60% 

  Roman wykopał się sam, pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wojt 7 3 dni temuocena: 52% 

  Panie Dawidzie, pan Żyliński jest znany z ignorancji i arogancji, tym samym zaraził urzędników, uzyskanie odpowiedzi można otrzymać tylko pod warunkiem postraszenia ich odpowiednim art. O grzeczności i kulturze niech Pan sobie daruje. Zaś co się tyczy debaty, z doświadczenia wiem, że ten kto tylko dużo gada, to nic nie robi. Czysta teoria pod publikę i w mojej ocenie jest pan tego typu kandydatem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wojt 6 3 dni temuocena: 77% 

  Jednak na pohybel burmistrzowi oddam głos nawet na pana.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 5 3 dni temuocena: 24% 

  Dawid K. chce się wybić na plecach poważnych kandydatów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 4 3 dni temuocena: 74% 

  poważnych powiadasz? Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 3 3 dni temuocena: 89% 

  To powinna być centralna część kampani, wręcz obowiązkowa, no chyba że nie ma się niczego sensownego do powiedzenia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić 2 3 dni temuocena: 94% 

  Wszyscy gadają jak potłuczeni! W Stanach Zjednoczonych debaty są na wpisane w wybory. Ludzie chcą posłuchać co cała banda groszka startująca w wyborach ma do powiedzenia. Jeden chce na podleśnym to drugi tamto. Ten by betonował ten zalesiał. Jakby im zleżało na mieście to by usiedli jak ludzie , pogadali i obejrzeli by to ludzie. To nie! Lepiej latać po krzakch z namiotem, aparatem czy latać wokół jeziora. No litości wyborca to nie debil, który ma czas za wami latać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 3 dni temuocena: 88% 

  Podpisuję się pod tym komentarzem!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMANC+
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAekobud
REKLAMABp
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3329 sekundy