REKLAMAgaleria2
REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2018, 14:35 komentarzy 1
Nic nie zapowiadało tragedii, jaka rozegrała się w marcu w gminie Kurzętnik. Para nastolatków nie sprawiała kłopotów, a ciąża nastolatki miała być przez nich utrzymywana w tajemnicy nawet przed najbliższymi.

Nic nie zapowiadało tragedii, jaka rozegrała się w marcu w gminie Kurzętnik. Para nastolatków nie sprawiała kłopotów, a ciąża nastolatki miała być przez nich utrzymywana w tajemnicy nawet przed najbliższymi. (Fot. Facebook/za programem "Uwaga".)

3 miesiące pozbawienia wolności oraz jeden rok ograniczenia wolności - to kara, o jaką wnioskuje dla 17-letniego Karola B. Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego przyznał się do nakłaniania swojej 16-letniej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielania jej pomocy w tym zakresie. Postępowanie wobec nastolatki jest w toku.

Sprawa wyszła na jaw 8 marca tego roku, kiedy to do nowomiejskiego szpitala, na oddział ginekologiczny, przyszła 16-letnia dziewczyna, mieszkanka gminy Kurzętnik. Miała w reklamówce nieżyjącego noworodka. Miała tłumaczyć, że gdy urodziła, chłopiec był już martwy, jednak ani dyżurujący wtedy lekarz, ani prokuratura nie dali wiary tym zapewnieniom. 

Z ówczesnych ustaleń nowomiejskiej prokuratury wynikało, do porodu doszło w miejscu zamieszkania Klaudii B., a przeprowadzona sekcja zwłok dziecka wskazała, iż urodziło się ono żywe, zaś zgon nastąpił na skutek obrażeń doznanych w obrębie głowy. Ponadto ustalono, że ciąża nastolatki była już na takim etapie, że chłopiec osiągnął zdolność do samodzielnego życia poza organizmem matki. 

Wobec 16-latki wszczęto wtedy postępowanie w sprawie o zabójstwo noworodka. Dotychczas nie dobiegło ono końca. Klaudia B. nadal przebywa w schronisku dla nieletnich. Według aktualnej wiedzy pozostanie tam, decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, do 5 grudnia tego roku. Wcześniej sąd kilkakrotnie przedłużał pobyt nastolatki w schronisku. Ponadto, w dniu 25 września, sąd wydał postanowienie o przekazaniu sprawy nieletniej Prokuraturze Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim. Na to postanowienie przysługuje zażalenie.

Zakończyło się natomiast postępowanie, jakie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu przeciwko 17-letniemu mieszkańcowi powiatu nowomiejskiego. Chłopak Klaudii B. i domniemany ojciec nieżyjącego dziecka został oskarżony o popełnienie przestępstwa polegającego na nakłanianiu swojej ciężarnej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielania pomocy w przerwaniu ciąży, gdy dziecko osiągnęło zdolność do samodzielnego życia. Ta pomoc miała polegać na tym, że nastoletniej ciężarnej były podawane środki farmakologiczne, a jej brzuch był uderzany i naciskany.

- Skierowano do Sądu Okręgowego w Elblągu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec Karola B. oraz o orzeczenie przy zastosowaniu art. 37 b kk - kary uzgodnionej z oskarżonym w wymiarze: 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu. W ocenie śledczych jego wina nie budzi wątpliwości. Prokuratura podaje też, że postawa oskarżonego wskazuje na to, że "cele postępowania zostaną osiągnięte".

REKLAMAZDZ

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja. Matka 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Zabić takich to za mało.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5753 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)