REKLAMAŻabka
REKLAMAprofi

(Fot. Materiały projektu "Ask an American".)

Szkołę Podstawową w Jamielniku odwiedziła Kasia Mecinski, autorka kanału YouTube o nazwie "Fifty na Pół", współtwórczyni wraz z Krzysztofem Gonciarzem kanału The Uwaga Pies, Amerykanka polskiego pochodzenia obecnie mieszkająca w Japonii. 

Kasia Mecinski przyjechała do Jamielnika na zaproszenie autorów projektu "Ask an American". Jest to projekt w ramach Programu English Teaching, służący nauce angielskiego w nietypowy sposób poza regularnymi lekcjami w szkole, a polega na stworzeniu ministudia telewizyjnego, w którym uczniowie prowadzą wywiady z Amerykanami. To właśnie uczniowie są odpowiedzialni za opracowanie wybranego tematu i scenariusza, a później- przeprowadzenie wywiadu z native speakerem. Podejmowane zagadnienia są różnorodne, a pytania często bardzo praktyczne i ciekawskie. 

- Czasami w odcinkach zajmować się będziemy też kwestiami językowymi i pomożemy Wam zrozumieć znaczenia niektórych, ciekawych angielskich idiomów - czytamy w materiałach dotyczących projektu. - Ale nie tylko rozmowy w studio będą realizowane. Przeniesiemy się także do kuchni, aby nagrywać wspólne gotowanie amerykańskich potraw oraz w miarę możliwości będziemy podróżować po okolicy. Pokażemy Wam pobliską Iławę od strony, jakiej nie znacie.

A cel projektu? Jak wyjaśnia jego autor Łukasz Rumiński, nauczyciel języka angielskiego w Jamielniku, to stworzenie narzędzia do nauki języka i bliższego poznania Ameryki. W realizacji projektu pomagają zaprzyjaźnieni ze szkołą Amerykanie. Chuck i Vikki Franks pochodzą z Arkansas, a obecnie mieszkają w Iławie. 

Nagrania ze studia publikowane są raz w tygodniu co czwartek na założonym kanale o nazwie "Ask an American". Z wizyty Kasi Mecinski w Jamielniku powstaną trzy odcinki programu. Znana twórczyni odwiedziła również Iławę pod opieką uczestników projektu, z czego powstanie materiał wideo na jej kanale "Fifty na Pół".

Więcej o jamielnickim projekcie, który rozpoczął się we wrześniu i będzie kontynuowany przez cały rok szkolny, można dowiedzieć się tutaj

Zobacz materiał promujący przedsięwzięcie "Ask an American". Uczestnicy tego projektu- uczniowie jamielnickiej podstawówki wyjaśniają jego główne założenia i zachęcają, by uczyć się angielskiego razem z nimi. Nowe odcinki serii publikowane są na kanale projektu (tutaj) w czwartki.
Źródło: You Tube/Ask an American.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2943 sekundy