wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2018, 16:31 komentarzy 6

Swojego sąsiada z IV-ligowej tabeli podejmował dzisiaj na Sienkiewicza Jeziorak Iława. Przed tym spotkaniem goście zajmowali 6. lokatę z dorobkiem 19 punktów, a Jeziorak był 7. ze stratą jednego punktu do rywala. Sobotni mecz 12. kolejki był okazją, by podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego zrehabilitowali się po wysokiej porażce, poniesionej przed własną publicznością w ubiegłym tygodniu, gdy przegrali z liderem- Concordią Elbląg 0:5. Niestety dzisiaj także nastroje wśród kibiców nie są najlepsze. Jeziorak przegrał z Tęczą po słabym meczu.

12. kolejka IV ligi
Jeziorak Iława - Tęcza Biskupiec 0:1 (0:0)
0:1 - Rafał Ocias (47')

Pierwsza połowa była w wykonaniu gospodarzy słaba- po stronie Jezioraka było wiele strat i mało składnych akcji. Atakujący zespołu z Iławy rzadko gościli pod bramką rywala. Przeciwnicy tworzyli więcej groźnych akcji, ale nie na szczęście brakowało im skuteczności. W ten sposób w pierwszej odsłonie spotkania golkiperowi biało-niebieskich udało się zachować czyste konto. Do przerwy było 0:0.

Drugą połowę także zdecydowanie lepiej zaczęli goście- już po dwóch minutach od wznowienia gry prowadzili 1:0 po bramce Rafała Ociasa. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Trzy punkty pojechały do Biskupca, który, trzeba przyznać, był w tym meczu lepszy i wygrał zasłużenie.

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski, Michał Foj, Krzysztof Kressin, Łukasz Święty, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Łukasz Suchocki, Paweł Sagan. Rezerwowi: Kamil Jędrzejewski, Karol Przeźmierski, Aleksander Krajewski, Jakub Gula, Radosław Galas, Patryk Czarnota. Trener: Wojciech Figurski.

Tęcza Biskupiec: Michał Przyborowski, Adrian Chabera, Jakub Ciuńczyk, Sebastian Szypulski, Kamil Chyczewski, Bartłomiej Bogdaniuk, Rafał Ocias, Przemysław Rybkiewicz, Grzegorz Kulpaka, Maciej Waląg, Adam Łoszkowski. Rezerwa: Piotr Dzikowski, Sławomir Rybkiewicz, Mateusz Różowicz, Piotr Andruszkiewicz, Cezary Sirojć, Kacper Brunkal. Trener: Wojciech Jałoszewski.

Jeziorak Iława podejmował Tęczę Biskupiec.