REKLAMAimage2
Zdjęcia do pierwszej, ubiegłorocznej edycji motocyklowego kalendarza powstały głównie we wnętrzach sklepu z asortymentem dla fanów szybkich dwóch kółek. Teraz pasjonaci jednośladów zmienili formułę i przenieśli się w plener.

Zdjęcia do pierwszej, ubiegłorocznej edycji motocyklowego kalendarza powstały głównie we wnętrzach sklepu z asortymentem dla fanów szybkich dwóch kółek. Teraz pasjonaci jednośladów zmienili formułę i przenieśli się w plener.

Nowa formuła przedsięwzięcia, ten sam charytatywny, szczytny cel. Powstają zdjęcia do drugiej edycji iławskiego motokalendarza. 

Za realizacją projektu w tym roku stoi grupa fanów jednośladów działająca pod nazwą Team Xtreme.

- U źródeł tego projektu jest przede wszystkim nasza wspólna motocyklowa pasja - mówi lider tej grupy Dariusz Ziółkowski z Iławy. - Podobnie jak rok temu przyświeca nam też chęć niesienia pomocy innym, potrzebującym. Dlatego cały nakład kalendarza przeznaczymy na cele charytatywne. Będą to głównie lokalne licytacje na rzecz najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórki organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie oraz akcje na rzecz iławskiego schroniska dla zwierząt - wyjaśnia.

Główny cel przedsięwzięcia jest zatem taki sam, jak rok temu, gdy realizowano pierwszą edycję iławskiego motokalendarza. Organizatorzy odświeżyli natomiast formułę projektu.

- Są dwie najważniejsze zmiany - przybliża szczegóły Ziółkowski. - Pierwsza jest taka, że tym razem stawiamy przede wszystkim na sesje plenerowe, a nie - jak rok temu - we wnętrzach. Jest to bardziej dynamiczne i widowiskowe. Po drugie, w tym roku do udziału w sesjach zdjęciowych zapraszamy nie tylko modelki, ale i mężczyzn oraz całe grupy znajomych i przyjaciół dzielących motocyklową pasję, którzy chcieliby zapozować do zdjęcia ze swoją maszyną.

Kilka sesji już zrealizowano, ale nabór osób zainteresowanych wystąpieniem przed obiektywem profesjonalnego fotografa cały czas trwa. Sesje będą realizowane w weekendy jeszcze do końca listopada.  

Koordynator przedsięwzięcia nie ukrywa też, że przydałoby się wsparcie finansowe. Wtedy nakład, który ma wynieść co najmniej 200 sztuk, będzie mógł być wyższy. Zaproszenie do współpracy jest skierowane zarówno do osób prywatnych, którym bliska jest motocyklowa pasja oraz cele charytatywne, które ma wesprzeć projekt, jak i do firm. Przedsiębiorstwa będą mogły liczyć na umieszczenie ich logotypów na egzemplarzach kalendarza.

- Nasza akcja ma charakter non profit - podkreśla Dariusz Ziółkowski. - W celu pełnej przejrzystości wpłaty od sponsorów będą przekazywane bezpośrednio na konto drukarni.

Zarówno osoby, które chciałyby wesprzeć projekt, jak i motocyklistki oraz motocykliści zainteresowani udziałem w sesji zdjęciowej mogą skontaktować się z koordynatorem akcji za pośrednictwem mediów społecznościowych (link).  

Tor motocrossowy w Grabinku pod Ostródą- to jedno z miejsc, które posłużyło motocyklistom za plan zdjęciowy. Załączone fotki są poglądowe. Na miejscu pracował profesjonalny fotograf i to jego zdjęcia zostaną wykorzystane do publikacji w kalendarzu.


Sesje zdjęciowe są organizowane głównie w weekendy. Praca nad zebraniem materiału zdjęciowego potrwa do końca listopada.


Na pierwszym planie zdjęcia główny koordynator motocyklowego kalendarza na rok 2019 Dariusz Ziółkowski z Iławy. Wraz z nim na fotce są lokalni motocykliści, którzy wsparli charytatywny projekt, pozując do zdjęć.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5881 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)