REKLAMAMartex_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 listopada 2018, 10:44 komentarzy 14

(Fot. Info Iława.)

Postępują prace związane z wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją polegającą na budowie ścieżki rowerowej przy drodze z Iławy do Wikielca. Pod względem formalnym nie jest to przedsięwzięcie łatwe, ale Starosta Iławski Marek Polański jest dobrej myśli. Projekt budowlany, za którego przygotowanie wziął na siebie odpowiedzialność właśnie samorząd powiatowy, ma być gotowy jeszcze w tym roku. 

Już od dłuższego czasu sporo mówi się o potrzebie budowy takiej ścieżki. Coraz większy Wikielec, gdzie kwitnie nowe budownictwo jednorodzinne, jest oddalony od Iławy o przysłowiowy rzut kamieniem. Rowerzystów jednak jest na tej ruchliwej drodze powiatowej stosunkowo niewielu, a główną przyczyną są obawy o bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

Może to odmienić budowa ścieżki rowerowej.

- Samorząd powiatowy odpowiada za przygotowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę - mówi Starosta Iławski Marek Polański. - Projekt będzie gotowy do końca grudnia - informuje samorządowiec.

Iławskie starostwo prowadzi też negocjacje z Nadleśnictwem Iława, do którego należy część gruntu, na którym w przyszłości ma biec ścieżka. Według aktualnych ustaleń Nadleśnictwo przekaże te grunty za odszkodowaniem. Jego wysokość dotychczas nie została ustalona. 

W inwestycji mają też partycypować samorządy gminne. To one, według wstępnych ustaleń z Powiatem Iławskim, mają wziąć odpowiedzialność za kolejny etap realizacji przedsięwzięcia: budowę ścieżki.

- Podczas wstępnych rozmów na ten temat włodarze gminy miejskiej Iława oraz gminy wiejskiej Iława wyrazili zainteresowanie udziałem w tej inwestycji - dodaje Marek Polański.

Ścieżka rowerowa Iława-Wikielec. Projekt budowlany będzie gotowy do końca grudnia tego roku.

Fot. Info Iława.

REKLAMAMozart2

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~haniata 14 8 miesięcy temu

  wojt dba tylko tam gdzie ma korzysci a kiedy bedzie sciezka rowerowa z Rudzienic do Ilawy tu jest strach jezdzic rowerem po krajowej drodze gdzie tiry zasowaja wszedzie sa robione tylko nie w rudzienicach i pomyslec ze glosowalam na takiego wojta na szczescie to jego ostatnia kadencja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 13 8 miesięcy temu

  Należy dokonać anaksji Wikielca do Ilawy i będzie dobrze. Nie robić spalni Iławy. Odebrac Harmacinskiemu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tj 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

  A co ze Stradomnem jak zwykle przejazd kolejowy wszystko blokuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 11 8 miesięcy temuocena: 25% 

  A może by tak najpierw porobić chodniki w samej Iławie? I nie mam na myśli najmłodszych osiedli ale taki np. Gajerek gdzie są ulice, które od czasu ostatniej wojny nie doczekały się chodnika. I popieram qwerty 66, ścieżek i terenów rekreacyjnych gdzie bezrobotni mogą zagospodarować swój wolny czas mamy już dość. Dla mnie zupełnym kuriozum jest ścieżka rowerowa i chodnik od Szałkowa do Makowa. Ile osób z tego korzysta od października do kwietnia??? Włodarzom naszego miasta i powiatu jak zwykle pomyliły się priorytety. I na koniec, nie mam nic przeciwko mieszkańcom Wikielca czy Makowa, chodzi mi tylko o zdrowy rozsądek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolo 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Zdrowy rozsądek podpowiada, że należy postawić na zrównoważony rozwój. Wikielec to sypialnia Iławy i gdybyś spojrzał na tę kwestię z drugiej strony, jako mieszkaniec tej miejscowości stwierdziłbyś, że ścieżka jest potrzebna i to bardzo. Ścieżek i terenów rekreacyjnych jest dużo - w Iławie. W Wikielcu potrzebujemy takiej ścieżki. Zanim Zaczniesz pisać popatrz na problem szerzej. Chodzi o zdrowy rozsądek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 9 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Czekam, kiedy z Iławy ruszymy ścieżkami rowerowymi do każdej wioski.Wszystkie wsie powinny być połączone ścieżkami rowerowymi między sobą. To przecież nasze bezpieczeństwo i radość z jazdy na rowerze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 66 8 8 miesięcy temuocena: 47% 

  A może starczy ścieżek rowerowych budujcie zakłady pracy tylko nie związane z układem iławskim bo bezrobotni to i tak nie korzystają ze ścieżek a turyści są max 3 miesiące a pracy nie ma a jak jest to za 2100 brutto nie długo młodych nie będzie w iławie i ścieżki zarosną chwastami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolo 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

  qwerty 66 komuna już dawno się skończyła! Samorząd takimi rzeczami się nie zajmuje. Ech i tacy ludzie jak qwerty 66 mają prawo głosu... ręce opadają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 6 8 miesięcy temuocena: 83% 

  Starostwo ma budować zakłady pracy? Sam zbuduj i zatrudniaj. Przecież to nic trudnego :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rowerzysta 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

  To może i jeszcze do projektu dołożyć ścieżkę rowerowa do Radomna po dawnej lini kolejowej i połączyć ja z juz istniejącą do Nowego Miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rowerzyk 4 8 miesięcy temu

  Jakby się ktoś przyjrzał to na tabliczce informacyjnej dotyczącej projektu ścieżki rowerowej jest napisane. Ścieżka Rowerowa Bratian - Iława (I - etap). Tak więc spokojnie, trzeba czekać na kolejne etapy i na zakupy będziemy rowerami jeździli z Iławy do NML tą właśnie ścieżką.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  @Rowerzysta: To by było coś pięknego :) Z NML poprowadzili ścieżkę do Radomna. Teraz czas na ścieżkę z Iławy do Radomna!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Berta 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Ta ścieżka powinna być zrobiona co najmniej do Karasia, a nawet Szeplerzyzny, a nie tylko do Wikielca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Wikielca 1 8 miesięcy temuocena: 86% 

  Masz rację, ale jak powstanie ścieżka do Wikielca to będzie łatwiej poprowadzić ją dalej. Od czegoś trzeba zacząć. Ruch jest największy na drodze Wikielec - Iława. Od Wikielca do Karasia i dalej jest już nieco spokojniej, ale jako rowerzysta jestem za tym, żeby była ścieżka nawet i do Jamielnika, tylko że to już inna gmina ;) Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABiesiada
REKLAMAick-gesi
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5021 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)