REKLAMAMartex
ipb_nowa

(Fot. Archiwum Żeromka.)

"O roku ów, kto cię widział wówczas w tamtym kraju…"

W tym szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie świętujemy stulecie odzyskania niepodległości. Przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego od kwietnia rośnie „Dąb Niepodległości”. Żeromek zorganizował również happening z elementami układającymi się w żywy obraz przedstawiający flagę Polski wraz z konturami kraju, orłem i napisem "1918 -2018 Niepodległa". Odbyła się "Sztafeta niepodległości" – sto razy wokół boiska, a także wzruszające spotkanie z p. Heleną Szachniewicz – sprawiedliwą wśród narodów świata. Nie zabrakło wystawy plastycznej "Barwy Niepodległości", narodowego graffiti, poloneza w plenerze, cyberquizów na temat Polski, strojów historycznych, a nawet projekcji filmu „Pan Tadeusz” z 1928 roku.

Przed nami kulminacja święta 11 listopada. A to oznacza kolejne atrakcje. Jedną z nich są Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. Jedyna taka impreza w... kraju. Już po raz trzydziesty. Na szkolnej scenie w programie "Jak długo w sercach naszych", pojawią się członkowie reprezentacyjnego zespołu "Canticorum". Wykonają oni popularne w ostatnim stuleciu pieśni i piosenki o tematyce historycznej i patriotycznej. Towarzyszyć im będą muzycy grający na żywo na instrumentach oraz recytatorzy z klasy humanistycznej. W tym roku po raz pierwszy w historii zaproszenia do udziału w prezentacjach przyjęli specjalni goście. Jacy? Odpowiedź na to pytanie poznają ci, którzy wybiorą się 9 listopada o godz. 11.00 do szkolnej auli lub 11 listopada o godz. 16.00 do kinoteatru "Pasja".  Jest jeden warunek: w obu przypadkach trzeba znać cztery zwrotki hymnu narodowego. A dla prawdziwych patriotów to przecież bułka z masłem, nieprawdaż? Ponadto jak co roku samorząd szkolny przeprowadzi w piątek, 9 listopada akcję charytatywną na rzecz osób pokrzywdzonych przez los. Nie zabraknie innych atrakcji. Zapraszamy!

SK

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7666 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)