REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2018, 11:17 komentarzy 8

(Fot. Info Iława.)

Bardzo przykrym widokiem jest obecnie parking znajdujący się przy drodze z Iławy do Susza, tuż pod miastem. Ktoś porzucił tu dużą ilość odpadów. Śmieci walają się przy pojemnikach i poniżej, na niezagospodarowanym terenie przy Jezioraku.

Pierwszą informację o dzikim wysypisku otrzymaliśmy od Czytelnika w minioną niedzielę, 11 listopada. We wtorkowe południe porzucone odpady, o których pojawieniu się informował mieszkaniec, straszą nadal.

- Część odpadów jest w czarnych workach, ale niektóre z nich zostały rozerwane, śmieci wysypane, panuje ogromny nieporządek - pisze iławianin, a wizyta na miejscu potwierdza treść jego zgłoszenia. 

Wszystko wskazuje na to, że ktoś nielegalnie podrzucił tu odpady. Na parkingu znajdują się tylko pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, a zostały tu porzucone całe worki zmieszanych śmieci. Zalegają nie tylko na parkingu, ale i na terenie zielonym w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora.

Jaki będzie koszt uprzątnięcia bałaganu? Czy są szanse na ustalenie sprawcy? To niektóre z pytań, jakie skierowaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, administratora biegnącej tutaj drogi. Do tematu wrócimy.

Nielegalne dzikie wysypisko straszy tuż pod miastem...
Zdjęcia: Czytelnik/Info Iława.

REKLAMAMozart2

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~A 8 8 miesięcy temu

  To samo jest W Smolnikach -przy trasie w stronę Rodzonego!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zguba twoja Izraelu z ciebie samego pochodzi 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Miejscowa firma komunalna obsługująca te parkingi na rzecz Wojewódzkiego zarządu Dróg wyraźnie nie wywiązuje się z Umowy, według której MOP-y (przedmiotowe parkingi) winny być utrzymywane w ciągłej czystości a pojemniki na śmieci opróżniane na bieżąco: czyli nie raz w miesiącu, nie raz w tygodniu a codziennie jeśli jest taka potrzeba (bo np. ktoś podrzuca). Jeśli Kierownik Obwodu Drogowego ślepo ufa miejscowej firmie i w ciemno klepie comiesięczne faktury m.in. za utrzymanie parkingów i wiele pozostawiające do życzenia zamiatania i koszenia ul Lubawskiej (tez drogi wojewódzkiej tego samego zarządcy) to trzeba się zrzucić na mocniejsze dlań okulary to może coś w końcu zobaczy ("coś"- czytaj syf na swoim podwórku). Ponadto jeśli firma nienależycie wywiązuje się z powierzonych zadań to zawsze można zerwać Umowę, nawet trzyletnią (jak niestety w tym wypadku).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niestety 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak by były legalne miejsca żeby mozna było takie ilosci odstawic to by takich sytuacji nie było dobrze że do lasu nie wyżucili a panowie od odbioru smieci zabierają tylko to co w kuble czasem jakis worek niestety taki mają przykaz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 5 8 miesięcy temu

  Pewnie jakaś tam część tych śmieci już leży w jeziorze....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zgorszony 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Jadąc na groby z kuzynami w stronę Susza , 31 października, już wtedy był tam WIELKI bałagan, za który było mi wstyd przed rodziną. Gdzie służby komunalne, gdzie gospodarz tego terenu. WSTYD !!!!!!!!!!!! WIZYTÓWKA IŁAWY ?????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Zgorszony dobrze ze jechales z kuzynami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

  ale szybko piszecie te smieci leza 1 miesiac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~janusz 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  to samo jest między Iławą, a Rodzonym, przy wjeździe do Smolnik - tam leży nawet stara kanapa i inne meble...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7309 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)