REKLAMAgaleria2
REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2018, 18:05 komentarzy 79

(Fot. materiały inwestora.)

Tak ułożył się harmonogram tej inwestycji, że od pracochłonnego przygotowania do realizacji przechodzi ona na przełomie dobiegającej końca i nowej kadencji lokalnego samorządu. Rewitalizacja terenu przy dworcu Iława Główna to inwestycyjne dziecko Adama Żylińskiego, które ustępujący burmistrz musi, wskutek werdyktu wyborców, przekazać pod opiekę swojemu następcy, Dawidowi Kopaczewskiemu.

Prawdziwa organizacyjna i wizualna rewolucja na rozległym terenie położonym w sąsiedztwie kolejowego dworca Iława Główna powoli staje się faktem. Dzisiaj, 14 listopada, w ostatnich dniach dobiegającej końca kadencji 2014-2018 Burmistrz Iławy Adam Żyliński, inicjator tego przedsięwzięcia, podpisał umowę na jego realizację. Wcześniej, a było to dokładnie rok temu, kierowany przez niego ratusz pozyskał na ten cel ogromną unijną dotację. 

Miejski przetarg dotyczący "utworzenia węzła integracyjnego transportu miejskiego z innymi systemami transportu zbiorowego w Iławie" rozstrzygnięto 7 listopada. Został on podzielony na dwie części.

W przypadku pierwszej części zamówienia, dotyczącej budowy infrastruktury transportu publicznego, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę iławskiej spółki Spomer, opiewającą na 16,4 mln złotych. Wpłynęły dwie inne oferty, z czego jedna została odrzucona.

Druga część zamówienia dotyczy natomiast renowacji zabytkowej lokomotywy parowej TKt48-53, znajdującej się na skwerze przy dworcu. Tutaj za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez warszawską spółkę Remteam, a opiewającą na niespełna 400 tysięcy złotych. Była to jedyna złożona oferta.

Jak podaje Urząd Miasta w Iławie, dzisiaj, tj. 14 listopada Burmistrz Iławy Adam Żyliński podpisał umowę na realizację projektu "Utworzenie węzła integracyjnego transportu miejskiego z innymi systemami transportu zbiorowego w Iławie". Jak zauważa ratusz, stało się to dokładnie (co do dnia) w rok po tym, jak Urząd Marszałkowski w Olsztynie zadecydował o przyznaniu Iławie prawie 19 milionów złotych dotacji na projekt rewitalizacji terenu przy dworcu Iława Główna. 

Zwraca uwagę, że wartość dotacji jest wyższa niż wartość rozstrzygniętych już przetargów- trzeba pamiętać, że częścią przedsięwzięcia jest jeszcze zakup nowych ekologicznych autobusów ZKM.

"Już niedługo teren przy dworcu głównym w Iławie zmieni się nie do poznania i stanie się piękną wizytówką naszego miasta"- tak piszą o tej inwestycji urzędnicy. Poniżej więcej o tym przedsięwzięciu, za urzędem.

Celem projektu, oprócz wizualnej poprawy terenu będącego wizytówką miasta, jest kompleksowa poprawa warunków przemieszczania się różnymi środkami transportu. Chodzi tu o zintegrowanie transportu miejskiego z przejazdami samochodów osobowych, taksówek i rowerzystów. Jak informowaliśmy wcześniej, konkurs na projekt nowego zagospodarowania terenu miejskiego przed dworcem wygrała firma "Planowanie Przestrzenne Kontra" z Poznania, która przedstawiła najciekawszą i najbardziej funkcjonalną koncepcję. Zgodnie z nią przystanki autobusowe przeniesione zostaną w nowe miejsce, tak aby wszystkie linie kursowały w obrębie węzła, wprowadzony zostanie także nowy, dynamiczny system informacji pasażerskiej. Przebudowane zostaną istniejące jezdnie i chodniki, powstaną nowe parkingi: Kiss&Ride bezpośrednio przy placu dworcowym z 4 miejscami postojowymi zezwalającymi na zatrzymanie się pojazdu na maksymalnie 1 minutę, Park&Ride krótkoterminowy na 30 stanowisk i długoterminowy na 100 stanowisk w pasie zieleni przy ul. Wojska Polskiego.

Nowością będą także wiaty wielofunkcyjne Bike&Ride, czyli miejsca pozwalające w wygodny sposób przesiąść się z roweru na autobus lub pociąg. Reorganizacji ulegnie także teren zielony przy dworcu, który zamieni się w Park Dworcowy spełniający funkcję rekreacyjną. Znajdzie się w nim m.in. zabytkowa lokomotywa i pomnik, które będą przeniesione z poprzedniej lokalizacji. W miejscu spotkań dla mieszkańców i podróżnych stanie fontanna z żaglem- zegarem słonecznym i ławki do odpoczynku, a całości uroku doda nowo nasadzona zieleń.

Rewitalizacja terenu przy dworcu Iława Główna- wizualizacja. 

Pomysł na tę inwestycję, prace koncepcyjne i projektowe, pozyskanie dotacji, wreszcie podpisanie umowy na realizację- to wszystko dokonało się podczas kadencji 2014-2018, czyli gdy urzędował Adam Żyliński. Budowy dopilnuje już następca. Dawid Kopaczewski składa ślubowanie już w najbliższy poniedziałek, 19 listopada.

REKLAMAabs2

69Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~vit 69 6 miesięcy temu

  Czy to takie piękne? No rzecz gustu. Symetria to estetyka głupców (Picasso) kto przyklepał ten projekt ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 68 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Ten cały przetarg śmierdzi na kilometr. Koszt tej inwestycji jest absolutnie niewspółmierny do efektu jaki uzyska z niej miasto. 400tyś za projekt fontanny, kilku alejek, drzewek i wiatek? Te 1.4 ha to trudno nawet nazywać parkiem, to raczej przerośnięty skwer. I tylko jeden oferent po takie frukta się zgłosił? Widzę tu całą zgraję popleczników dawnego burmistrza, którzy uważają, że jak Unia daje 80% to można kasą szastać i przepłacać. Nie można

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klon 67 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jako człowiek z zewnątrz, od 50 lat obserwuję Iławę. Dzisiaj to piękne miasto ze wspaniałą przyszłością. Ja i moi znajomi nie możemy się nadziwić w jaki sposób Iława pozyskała tak duże dofinansowanie z EU. Wniosek nasuwa się sam. Zarządzający miastem osiągnęli niesamowity sukces na tym polu. Dziwi mnie i zarazem napawa optymizmem liczba krytyków na forum. Z niecierpliwością czekam na nowe projekty. Powodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ślusarz 66 6 miesięcy temuocena: 75% 

  400 tys za odnowienie lokomotywy? Przecież ona nie musi być doprowadzona do stanu urzywalnosci i rozumiem ze takowa nie będzie, wiec powinna być wypiaskowany i pomalowana - może ktoś z branży jest w stanie na szybko rzucić cenę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mosty i wiadukty 65 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Tego typu prace generalnie opierają się na pracy piaskarza i malarza, fachowcy oraz sprzęt i materiały stosowane do wykonania takich prac są dostępne od ręki na rynku lokalnym - więc bardzo łatwo jest znaleźć wykonawcę, a cena - z marszu mogłaby być o 50% niższa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podleśny 64 6 miesięcy temuocena: 67% 

  No to jest naprawdę piękna kwota. To byłyby jakieś 2-3 mieszkania komunalne dla najbiedniejszych. A może lepiej kupić za nią jakieś Lamborghini i postawić koło dworca? Łatwiej je będzie przestawiać i z pewnością bardziej przyciągnie ludzki wzrok niż stara lokomotywa :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka72 63 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Ludzie, skąd w Was tyle nienawiści? Czego by Pan Żyliński nie zrobił, zawsze źle. Wam to i diabeł nie dogodzi. Miasto wypiękniało za jego kadencji, przyznał to nawet Pan Kopaczewski podczas debaty. Życzyłbym sobie żeby następca wykonał chociaż połowę tego. Tylko może mieć problem, ponieważ budowa co roku jednego budynku komunalnego, zgodnie z obietnicą, zruinuje budżet.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz 62 6 miesięcy temuocena: 35% 

  do Iławianka72 - jeśli jakiś burmistrz miasta w Polsce o Iławy czyta "listę" dokonań Żylińskiego, to pęka ze śmiechu :)))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka72 61 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Lasek miejski, całe zaplecze za zakładem karnym, fontanna przy galerii, wspomniana galeria przy ratuszu, tereny za młynem (w trakcie oddawania), rozbudowa Ekomariny, drogi osiedlowe. A co do Pana Ptasznika, to jemu możemy podziękować przede wszystkim za przejazd kolejowy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KPP 60 6 miesięcy temuocena: 39% 

  Proszę wymienić. Wydaje mi się że znam wszystkie dostępne, jednak te z których można korzystać powstały za P. Ptasznika.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka72 59 6 miesięcy temuocena: 75% 

  KPP mieszkasz w Ratuszu, że nic innego nie widzisz? Iława to nie tylko okolice Ratusza. Czas poszerzyć horyzonty i rejony spacerowe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KPP 58 6 miesięcy temuocena: 39% 

  Gdzie wypiękniało? Przy ratuszu przez galerie jezowa? Przecież nic innego nie powstało. to przy dworcu, to dopiero projekt a 26 mil w mojej ocenie zdecydowanie za dużo, ważna ze powinna zostać zrobiona weryfikacja tej ceny przez nowego burmistrza i biegłych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 57 6 miesięcy temuocena: 32% 

  fani adama nie daja za wygrana. Haha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liściasty 56 6 miesięcy temuocena: 32% 

  Znowu wszędzie beton? Nie szkoda wam kasy na te koszmarki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~baja 55 6 miesięcy temuocena: 92% 

  W podziękowaniu dla Pana Adama za to co robił na rzecz Iławy,ku przestrodze opluwających taka maksyma: "Jeżeli ktoś traktuje Cię żle,pamiętaj,że coś jest nie tak z nim,a nie z Tobą.Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi."

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmmmm 54 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Wlasnie. Dlatego cieszymy sie za adam juz nie bedzie rzadzil tym miastem. Szczegulnje jak to okreslal spotkania z ludzmi mianem "poniedzialkowe sciany placzu". Wstyd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~W. L. 53 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Z cytatem który zostal zamieszczony zgadzam sie całkowicie. Dlatego zapewne tyle pomyj jest wylewanych na burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kali 52 6 miesięcy temuocena: 12% 

  A wiata z wypożyczalnią wysokich kaloszy gdzie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawski 51 6 miesięcy temuocena: 100% 

  ...a po co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 50 6 miesięcy temuocena: 34% 

  Nowy burmistrz powinien zrobić rewizję umowy. Żylińskiego na starość (…). Bardzo dobrze pisze P. Tomek. Dzięki Opaczności mieszkańcy dobrze zareagowali w tych wyborach- widać coraz to większą świadomość w społeczeństwie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Proktolog 49 6 miesięcy temuocena: 53% 

  ~wkurzony i J23- uważajcie zeby wam żyłka pierdząca nie pękła.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 48 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Kluczowym jest pytanie Wojciecha „... ile tych autobusów?” I najlepiej, jaka jest ich wartość? Jak uzyskamy te wiedzę łatwo będzie nam zorientować sie czy wartość robocizny nie jest przypadkiem przeszacowana.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wkurzony 47 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Ludzie, czy was nienawiść zupełnie zaślepiła czy próbujecie nowego burmistrza na minę wsadzić? Jak umowę na dofinansowanie modernizacji terenu przy dworcu miasto podpisywało to nikomu kwota nie wadziła, tylko ławeczki za mało nowoczesne były! Przecież to projekt z dużym dofinansowaniem UE, więc prawidłowość procedur prześwietlą i urzędnicy z Olsztyna i z ministerstwa finansów. No chyb że chodzi wam o to, żeby to dofinansowanie zerwać i jak znowu jak dobrze popada oglądać jezioro pod dworcem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J 23 46 6 miesięcy temuocena: 79% 

  Wam potrzebna jest rewizja logicznego myślenia i postrzegania rzeczywistości.Nic tak nie boli jak własna nieporadność i brak nawet mini sukcesów na własnym podwórku.Panie Adamie jak mówi stare powiedzenie "psy szczekają a karawana jedzie dalej i tyle ich dobrego co poszczekają.Pana pracę dla Iławy widzą i doceniają ludzie którzy sami potrafili coś w życiu osiągnąć.Ma Pan swój udział w rozwoju miasta i o tym historia nie zapomni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 45 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Panie burmistrzu, proszę nam odpowiedzieć ile jest tych autobusów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MAN 44 6 miesięcy temuocena: 100% 

  9 autobusów. Cena za sztukę plus/minus 1 mil. równe 9 mil.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 43 6 miesięcy temuocena: 27% 

  Łubu dubu Jarząbki... Jak nędzna musiała być kadencja Żylińskiego, że taki sztampowy projekt uważany jest za wielkie osiągnięcie. Kiedy w innych miastach toczy się prawddziwie ciężka praca nad rozwojem urbanistycznym czy komunikacyjnym, buduje się nowe ulice, odtwarza przedwojenną zabudowę adamowych klakierów cieszy że wpompuje się grube miliony na wykostkowanie niezbyt dużego parku alejkami układającymi się w gwiazdkę, nasadzeniem kilkudziesięciu nowych drzewek i postawieniem kilku wiatek przystankowych. Przecież to są jakieś żarty. Widać nigdzie ludzie nie bywacie i nawet nie potraficie sobie wyobrazić jaką robotę można wykonać przez 4 lata kadencji jak się ma kompetencje i zapał. Żyliński dostał od wyborców kopa nie z niewdzięczności, a za lenistwo i brak pomysłu na miasto. Wszystko to co dziś dodaje Iławie wartości użytkowej to inwestycje poprzedników (bulwar nad Iławką i Jeziorakiem, system komunikacyjny, ronda, mała obwodnica), albo powiatowe - port śródlądowy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smutny 42 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Ty gosc. Cienki jestes. Ilawa buduje parki i a inne miasta nuz dawno zostawily w tyle ilawe a nasze miasto moglo je gonic. Nie mowie tu o miastach takich jak brodnica czy kwidzyn a juz lubawa pod wzgledem rozwoju lrzemyslu zostawia nasse miasto w tyle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Halik 41 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Gość to chyba tylko do roboty do więzienia chodzi i do domu na podlesnym. Wyraźnie odznacza sie ze dawno po za jedna dzielnica nie był a po za granicami miasta to wcale od lat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lipa 40 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Gościu- dwadzieścia lat temu mieliśmy ze wszystkimi równy start, gdyby nie ptasznik to byśmy byli w czarnej d... .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 39 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zobaczymy co zrobi Pan Dawid przez pięć lat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 38 6 miesięcy temuocena: 64% 

  Bredzisz , wymień te miasta .Klepiesz aby klepać .Zobacz sobie jak Iława wyglądała 20 lat temu. Chciałbyś żeby nic się nie robiło bo jak coś robią to źle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Pracujacy 37 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Inwestycja super. Najbardziej przekonują mnie te autobusy w cenie projektu - ile ich ma być? 19 mil to jednak dużo pieniędzy jak na prace w większości ziemne. Super ze będzie tyle miejsc parkingowych szczególnie tych na dłuższy termin postoju, dużo ludzi jeździ pociągami do pracy bo w Iławie z tym problem. Bardzo fajnie bo ja o 4 godz z wikielca wyjeżdżam to autobusy jeszcze nie jadą na dworzec i do Olsztyna jadę do michelin. Najgorzej jest jak ktoś ma na późniejsza godz to trudno z miejscem ale wydaje mi sie ze te 100 miejsc to zaraz za mało będzie. A zeby tak robota w Iławie była. To i tak dobrze ze nie wszyscy jadą do Olsztyna tylko jest możliwość do pracy w Lubawie, Nowym Miescie, Brodnicy bo parking przy dworcu musiałby być na 5 tys samochodów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CKM 36 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ha, hi, dobre

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodak 35 6 miesięcy temuocena: 83% 

  To prostactwo co tak pisze wszystko im się nie podoba .Co oni zrobili dla naszego miasta .Były dwa lata na wyrwanie 2 placów zabaw za friko wystarczyło przez dwa miesiące codziennie zagłosować na nasze miasto.Czy choć raz to zrobili .Wyrwały dużo mniejsze miasta .Zobaczymy jak za 2-3 lata będą japować na nowego Burmistrza .Bo jak coś sensownego zrobi to zaraz będzie betonować . Ludzie z poza Iławy mówią że mamy głupowate społeczeństwo bo nie doceniamy co mamy .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marian 34 6 miesięcy temuocena: 28% 

  Faktycznie, to że żyła był u sterów władzy przez tyle lat to głupota społeczeństwa, ale teraz to się zmienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Berta 33 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Ciekawe czy ktoś pomyślał co z wodą spływającą z połowy miasta w stronę dworca... A będzie wszystko chyba jeszcze bardziej zabetonowane... Mam nadzieję, że powstanie kanalizacja burzowa, która rozwiąże ten problem. Kanalizacja, która będzie przygotowana na potężne ulewy, a nie na normalny deszcz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fachowiec 32 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Pomyślane, spoko...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 31 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Nareszcie ludzkim piórem napisane o Adamie. To co wydażyło się jemu jest ponurym chichotem w życiorysie. Po dniach kleski przyjdzie chwała. Oczywiście to że Adam chce zostać w radzie nie na rękę temu bełkotowi niektórych ludzi. Ten pan nowy został wniesiony na fali naglego tsunami jakie wywołali sztucznie przeklęci osobnicy, podli ludzie, którzy za dobro jaki wielu z nich wyrządzł. Adam na nich mścił się nie będzie, to nie w jego duszy. Ale wam los zawsze odpłaci jak należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kim 30 6 miesięcy temuocena: 29% 

  UPA - wyraźnie coś tobie szkodzi, nie znam sie ale czym prędzej udaj sie do specjalisty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hujer 29 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Bredzisz jak po wódce upa-pupa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35, cz. IV 28 6 miesięcy temuocena: 81% 

  PS. Moim skromnym zdaniem Iława w swych dotychczasowych dziejach doczekała się jak na razie dwóch znakomitych burmistrzów, których można nazwać jej Budowniczymi - był to przedwojenny burmistrz Karl Friedrich Giese, a w naszych czasach - Adam Żyliński. Prosić trzeba jednak Pana Adama, by nie traktował się już jako obiekt zabytkowy, lecz nadal owocnie pracował na rzecz Naszego miasta. Wszystkiego najlepszego Panie Burmistrzu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dr. 27 6 miesięcy temuocena: 0% 

  jestem obcokrajowcem, od 15 lat mieszkam w Iławie, dlatego ten "bełkot". Przepraszam, ze kaleczę Ploski język.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No Nie mogę 26 6 miesięcy temuocena: 33% 

  iławianin 35 - 35 to ilość lat czy rocznik? Co by nie było, to serdecznie współczuję. Haaaaa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie mogę 25 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Haaaaaa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Dr 24 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Czyli jesteś najwyraźniej jakimś jasnowidzem, skoro już z góry wiesz co chcę powiedzieć "zanim zacznę otworzyć usta i powiedzieć A" (co to za bełkot?). Gratuluję zdolności przewidywania rzeczywistości. Pewnie je wykorzystujesz do wygrywania co tydzień milionów złotych w toto - lotka. Szkoda tylko panie "Dr", że nie potrafisz składnie sklecić nawet jednego zdania. Jesteś faktycznie nadzwyczaj "inteligentnym" człowiekiem. Na koniec, gratulując także rzadko spotykanej "skromności", serdecznie pozdrawiam. Dalszą polemikę z tobą można sobie jednak z powodzeniem darować. Szkoda czasu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dr. 23 6 miesięcy temuocena: 42% 

  Wystarczy kilka pierwszych słów zeby inteligentny człowiek wywnioskował co taki autor ma na myśli, krótko mowiac - zanim zaczniesz otworzyć usta i powiedzieć „A” to wiem na czym chcesz skończyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 35 do Dr 22 6 miesięcy temuocena: 81% 

  To i tak dobrze, że potrafisz przeczytać chociażby początek, ponieważ to co piszę nie jest przeznaczone dla [...]twojego pokroju. Ja też ciebie "serdecznie" pozdrawiam...

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dr. 21 6 miesięcy temuocena: 29% 

  Iławianin 35 - z każdego twojego wpisu przeczytałem tylko początek - bzdura na bzdurze, flaki z olejem do wymiocin, zmień doktora bo wciska tobie jakieś placebo a tu potrzebne są specjalistyczne leki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35, cz. III 20 6 miesięcy temuocena: 100% 

  A nieco w lewo możemy zobaczyć zagrodzone jakimiś starymi kijami schody prowadzące na górkę, a pełniące rolę ohydnego, zarośniętego od lat śmietnika. Przecież to jeden wielki skandal co tam się dzieje. A przecież aż się prosi by ten teren uporządkować, ustawić na górce jakąś stylową ławkę by w ten sposób wyeksponować ciekawy detal architektoniczny w postaci ładnego murku oporowego zbudowanego już dawno w stylu neogotyckim. Ja rozumiem, że teren ten ma prawdopodobnie jakiegoś prywatnego właściciela, ale surową presją połączoną z jakąś odpowiednią zachętą w postaci ulgi podatkowej lub innej można namówić ludzi do ciekawych inicjatyw. Rozumiem jednak, że te moje skromne uwagi powinny być skierowane już do naszego nowego burmistrza. Mam więc nadzieję, że będzie On kontynuował wszystkie ciekawe projekty Pana Adama Żylińskiego, którego owocne, wieloletnie burmistrzowanie pozostanie we wdzięcznej pamięci ogromnej większości mieszkańców Naszego miasta. Dzięki Mu za wszystko...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35, cz.II 19 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Przecież patrzą na to od lat setki ludzi przyjezdnych i jaką sobie wyrabiają opinię o naszym turystycznym mieście? I jak także od lat traktujemy naszych gości z najbliższych miejscowości, którzy w tej krzyżówce Sodomy i Gomory muszą oczekiwać na nędznej, starej ławce na lokalny autobus będący najczęściej ledwie zipiejącym gruchotem? O tych ludzi trzeba tak samo dbać jak i o mieszkańców Iławy, gdyż oni uczą się w naszych szkołach, pracują w naszych sklepach, zakładach produkcyjnych, usługowych, czy też urzędach. A co z drugą stroną okolic dworca - czyli otoczeniem stojących koło niego dwóch wież ciśnień? Przecież teren ten rzuca się od razu w oczy każdego przyjezdnego wychodzącego z dworca. I cóż on tam widzi? Jakiś kawałek zarośniętej i i niemiłosiernie zaśmieconej pochyłej łączki oddzielonej od krzywego chodnika równie wstrętnym drucianym płotem, w środku którego sterczy ponury betonowy słup groźnie pochylający się na głowami przechodniów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 cz. I 18 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Dziękuję Panie Burmistrzu za sfinalizowanie tego projektu. Ogromna większość iławian będzie Panu za to wdzięczna. Podobnie jak za Pańską wieloletnią ciężką pracę na rzecz Naszego miasta. Mam nadzieję, że nadal będzie można liczyć na Pańską działalność dobrze służącą Nam wszystkim. Mam tylko jedno pytanie - czy projekt rewitalizacji otoczenia dworca obejmuje również likwidację dotychczasowego tzw. dworca autobusowego na ul. Dworcowej i włączenie go w układ nowej inwestycji? To bowiem co można zobaczyć na tym "dworcu" to niestety jeden wielki wstyd dla Iławy. Zatrzymują się tam zarówno autobusy lokalne jak i realizujące dalekobieżne przewozy krajowe. A nawet zagraniczne. I cóż tam widzą od lat nasi goście? Stary połamany płot betonowy z wielką dziurą "zabudowaną" stylowym już, zardzewiałym drutem kolczastym oraz ponurą, obskurną, blaszaną budę mającą pełnić chyba rolę "poczekalni". No i oczywiście ulicę, jazda którą grozi wybiciem większości zębów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prymat 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Kolejna część naszego miasta będzie piękniejsza! Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 16 6 miesięcy temuocena: 14% 

  Co z basenem przed dworcem? Nie widać w projekcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dworcow 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Układ drogowy z tego co pamiętam też ma być przebudowany

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 14 6 miesięcy temuocena: 26% 

  No to zanosi się na Galerię Jazzową 2. Projekt płaski i nudny. Zieleń stanowi w nim dodatek na siłę, za to króluje beton. Przestrzeń dla snujących się mamusiek z wózkami w najlepszym razie i dla nikogo więcej (bo to, że z czasem żule będą tam grały pierwsze skrzypce to raczej oczywiste). Gdzie są zróżnicowane strefy aktywności? Gdzie plac zabaw? Gdzie oryginalna mała architektura? Gdzie miejsce na sztukę nowoczesną? Widać niezdrową fascynację kruchymi, szklanymi strukturami, bo to kurde wygląda tak nowocześnie. Założę się, że żaden profesjonalny projektant zieleni miejskiej nawet koło tego projektu nie stał. To się Żyła przez 4 lata musiał nagłówkować, żeby to cudo architektury spłodzić. Takie cuś to rozrysuje student I roku architektury krajobrazu w kilka godzin, a może i nawet takich kompetencji nie trzeba do tego. Słowem śmiech na sali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo! 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PIK 12 6 miesięcy temuocena: 69% 

  Faktycznie taki projekt to mały pikuś dla wszelako uzdolnionych przeciwników Żylińskiego.Zamiast wypisywać bzdury może trzeba dać upust swoim wizjom i czerpać z tego tytułu potrzebne korzyści.Idąc tropem tych wizjonerów wystarczy obsiać teren owsem a zabawa na pastwisku będzie przednia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zmęczony hejtem 11 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Obrzydliwe są te ataki na Żylińskiego, zaczynam podejrzewać, że przez jedną i tę samą osobę - "pierwszego nienawistnika", który najprawdopodobniej za swoją śliską skórę dostał kopa w cztery litery i do teraz nie może przeboleć porażki, stąd te mściwe i nienawistne teksty. Pamiętaj - zbierzesz to co posiejesz, prędzej czy później.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawiasta 10 6 miesięcy temuocena: 87% 

  Te ataki na Żylińskiego są już nudne. Projekt został wybrany w drodze konkursu. Świetnie, że ten teren zostanie na nowo zagospodarowany i wielkie podziękowanie dla Pana Adama za ten trud! :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 9 6 miesięcy temuocena: 12% 

  Kolejny beton.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mareczek Kufereczek 8 6 miesięcy temuocena: 15% 

  Do Pantera: nie musisz podpisywać się nickiem Pantera. Po prostu podpisz się pod komentarzem swoim nazwiskiem-

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M.K. 7 6 miesięcy temuocena: 4% 

  Do Xyc: Panowie to byli za sanacji, a teraz to nie ma już żadnych Panów, jedynie są tacy tępi buce jak ty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 6 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Dla Ciebie to Pan Adam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rok 5 6 miesięcy temuocena: 97% 

  Super! Te miejsce to wizytówka iławy - ktoś ma przesiadkę i musi czekać to zostaje jedynie gnić w poczekalni. Wyjście w te okolice już nie ma sensu bo ławki oblegane są przez miejscowe menelstwo Zdecydowanie przyszedł czas na ożywienie tego terenu.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hi 4 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Co ty bierzesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pantera 3 6 miesięcy temuocena: 73% 

  Z zatwierdzeniem tylko projektu była ciekawa historia. Zylinski liczył na pomoc w przegłosowaniu radnych z PIS którzy razem z PO chcieli Adamowi zablokować projekt. Odwlekło się 1 miesiąc. udało się. Wy sobie nie zdajecie sprawy ile ten człowiek pociągnął projektów. I czym mu zapłaciliście...? Jak psa wyrzuciliście z gospodarstwa bo się zestarzał. Obyście doczekali potwory zapłaty. Teraz chcielibyście go na bruk wyrzucić. Kim wy jesteście? Szakalami!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.499 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)