REKLAMAgaleria2
REKLAMAGaleria Jeziorak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 listopada 2018, 12:39 komentarzy 10

(Fot. Info Iława.)

Trzy kolejne pamiątkowe tablice w Alei Żeglarskiej, znajdującej się na spacerowym odcinku falochronu w Porcie Iława- odsłonięte. Uroczystość z udziałem rodzin i przyjaciół osób wyróżnionych, Starosty Powiatu Iławskiego Marka Polańskiego, a także pracowników Portu Śródlądowego w Iławie odbyła się 16 listopada. 

Nowe tablice pamiątkowe, uchwałą Zarządu Powiatu Iławskiego, poświęcone zostały:

- Zdzisławowi Jaworskiemu - działaczowi sportowemu, miłośnikowi żeglarstwa i popularyzatorowi aktywnego wypoczynku nad Jeziorakiem,
- Zbigniewowi Nienackiemu - pisarzowi, dziennikarzowi, twórcy serii powieści dla młodzieży o przygodach "Pana Samochodzika", popularyzatorowi aktywnej turystyki, historii i żeglarstwa,
- Jerzemu Kubaszewskiemu - miłośnikowi żeglarstwa, konstruktorowi jachtowemu, wieloletniemu redaktorowi magazynu "Żagle".

- Bardzo się cieszę, że Aleja Żeglarska rozrosła się o kolejne osoby, które zasłużyły się dla regionu, a przede wszystkim dla popularyzacji żeglarstwa i jeziora Jeziorak w Polsce - powiedział Starosta Iławski Marek Polański. - Serdecznie gratuluję rodzinom wyróżnionych osób, że ich nazwiska znalazły się w alei.


Każdego roku na terenie portu odsłaniane są nowe tablice pamiątkowe. Dotychczas, poza wyżej wymienionymi, upamiętniono tam Antoniego Gierszewskiego, Mariana Skubija, Tomasza Lewandowskiego i Stefana Puchniarza. 

Dzisiaj w Iławie uroczyście odsłonięto trzy kolejne tablice w Alei Żeglarskiej.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Trzy nowe tablice w Alei Żeglarskiej- odsłonięte. Iława, 16.11.18r.

Ilość zdjęć 34

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAabs2

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~TW Eremita 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Pan Młotek taki wielki miłośnik historyk, a nie dostrzega prostych faktów i z radością nieświadomego chłopca uczestniczy w tym cyrku. Z. Nienacki to TW "Eremita", człowiek do szpiku zaangażowany w budowę socjalistycznego państwa, przez niemal 30 lat w PZPR, bezczelny oskarżyciel Stanisława Sojczyńskiego ps. Warszyc, bohatera i zołnierza podziemia niepodległośiowego; który w swych opowiadaniach pt. "Warszyc" oskarżał go o działalność wrogą wobec państwa komunistycznego. Napisał Pana Samochodzika, świetnie - ale nie można dzielic jego życiorysu. Taki człowiek nie zasługuje na pamięć!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam Wisniewski 7 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Poczytajcie o życiorysie Nienackiego , Rada Powiatu uhonorowała taką personę , ręce opadają. Taki człowiek nie może być w szeregu zasłużonych , zwłaszcza nie może być wzorem dla młodzieży. Wystarczy wpisać i poczytać " wspomnienia Zbigniew Nienacki"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trener piłkarski 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  My jako piłkarze problemu ni e mamy. Starostwu nie zależy kogo na alei wieszają. A co tam u nich znaczy zaszłość, idźmy naprzód.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 5 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Lepiej byłoby uhonorować fikcyjną postać " Pana samochodzika" niźli jego autora

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trener piłkarski 4 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Który z nich za handel narkotykami w Szwecji 3 lata siedział w kryminale. Czyż nie był nim [...]., któremu Rada Miasta miała nadać tytuł Honorowy? ? Piłkarzom i trenerom ich dlaczego w obrębie pomnika hitlerowskiego alei jeszcze nie stawiają. Józefowi Benkowi, Otolskiemu, i wielu innym to się należy?

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andi 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

  No niestety ma Pan rację. Sam "Pan Samochodzik", skądinąd doskonały, to nie wszystko. Strach pomyśleć co by się działo gdyby ludzie powiedzieli WSZYSTKO o tym Panu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ormowiec 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ruszyły więc Aleje zasłuzonych Zeglarzy. Cisik mi się zadaje że mnóstwo ich będzie. Ktoś ten pomysł rzucił w przestrzen publiczną o ile pamietam. Niedługo okaże się że mają na nich papiery w IPN. I co wtedy? Bedzie mowa: A....leeeeją zasłużonych!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gymi 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ależ oczywiście! Katowi trójmiasta Kociołkowi też tablicę będą wieszać, w końcu iławianin.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7956 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)