METRO
REKLAMADPK
Licytacja

Licytacja "bałtyckiego złota", odebranego przemytnikom.

Ponad 40 kilogramów bursztynu sprzedano na licytacji w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Olsztynie.

Wystawiony na licytację jantar pochodził z udaremnionych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej prób przemytu. Każdego roku na granicy polsko-rosyjskiej funkcjonariusze KAS zatrzymują średnio kilkadziesiąt kilogramów przemycanego "bałtyckiego złota". 

- Sprawa następnie trafia do sądu, który najczęściej orzeka przepadek kopaliny na rzecz Skarbu Państwa. Licytację przeprowadza następnie urząd celno-skarbowy - informuje podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Ostatnia taka licytacja odbyła się w środę, 5 grudnia. Z wystawionych ponad 200 kilogramów bursztynu nabywców znalazło 41 kg. Towar licytowało 4 chętnych, którzy zostawili w kasie urzędu prawie 7,5 tysiąca złotych. Bursztyn, który nie znalazł nabywców, trafi na kolejną licytację.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApup
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8245 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)