REKLAMAPatrz
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2018, 09:24 komentarzy 6

(Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.)

Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbyła się 11 grudnia 2018 r. w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury o loty do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019.

Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – do 30 września 2019 r. Samolot będzie startował z Krakowa o godz. 20:20, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 21:30. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 22:00, a lądowanie w Krakowie na godz. 23:10. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Bilety będą dostępne w sprzedaży na stronie www.lot.com, a ich ceny zaczynają się od 199 zł w obie strony.

Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie ze Lwowem, które zawieszone będzie po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się od 27 kwietnia do 1 października 2019 r., dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Loty będą realizowane w godzinach nocnych - pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15. W drogę powrotną samolot wystartuje o 3:10, a we Lwowie wyląduje o godz. 5:35. Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400, mogącym zabrać na pokład 78 pasażerów.

- Rok 2019 ciekawie zapowiada się lotniczo na Warmii i Mazurach. Siatkę połączeń wzbogacą loty do Lwowa i Krakowa. Oba piękne miasta wygodnie i szybko skomunikuje z naszym regionem LOT, co świadczy o poważnym podejściu do potencjału tych kierunków – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Największa mniejszość ukraińska w Polsce, walory turystyczne po obu stronach granicy, współpraca naukowa i biznesowa to argumenty, które pozwalają myśleć pozytywnie o kierunku lwowskim. Loty do Krakowa uzupełnią wachlarz propozycji o szybkie połączenie dwóch równie atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Zapraszam do korzystania z coraz bogatszej oferty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

- Cieszymy się, że po udanej inauguracji lotów do Lwowa LOT rozszerza ofertę połączeń w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury o rejsy do Krakowa. Doceniamy fakt, że narodowy przewoźnik dostrzega wzrastający potencjał naszego lotniska. Propozycja LOT dotyczy sezonu letniego 2019 i jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń zebranych przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w latach 2016-2018. Pojawienie się trasy do Krakowa i wznowienie połączenia ze Lwowem w letnim rozkładzie lotów jest bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego regionu, szukających szybkiej i wygodnej alternatywy dla podróży pociągiem lub samochodem, zarówno w zakresie wyjazdów turystycznych, jak również biznesowych. Wierzymy tym samym, że połączenia będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy - mówi Tomasz Kądziołka, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

- LOT chce być wszędzie tam, gdzie nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn potrzebuje dobrego połączenia z Krakowem, a takie połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem zajmuje blisko 7 godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to zaledwie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, podobnie jak połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem – tłumaczył Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Funkcjonujące od ponad dwóch lat lotnisko w Szymanach stale się rozwija, zwiększając liczbę operacji lotniczych, a co za tym idzie liczbę odprawionych pasażerów.

W 2017 roku w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury liczba operacji – startów oraz lądowań – wyniosła 2 400. Obsłużono 104 851 pasażerów, co oznaczało wzrost o 122% w porównaniu do roku 2016.

W okresie od stycznia do 10 grudnia 2018 roku liczba pasażerów odprawionych na lotnisku w Szymanach przekroczyła 114 000, co oznacza jednocześnie realizację zakładanego na ten rok planu. W porównaniu do roku poprzedniego zwiększyła się także liczba operacji lotniczych, która na koniec listopada wyniosła 2 748.

Dużym zainteresowaniem pasażerów cieszy się niezmiennie połączenie z Londynem, realizowane przed dwóch przewoźników niskokosztowych - Ryanair oraz Wizz Air. Bardzo dobre wyniki osiąga również nowy kierunek w siatce połączeń mazurskiego lotniska - uruchomiona przez Wizz Air w maju tego roku trasa do Dortmundu.

Łącznie, od uruchomienia Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w styczniu 2016 roku, odprawiono w nim 264 699 pasażerów.

REKLAMANotus_nowa

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Darek 6 ponad rok temu

  Faktycznie do Szyman macie dalej. Za to są tańsze bilety i tańsze parkingi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 5 ponad rok temu

  Michał - masz rację, nowa 7 rządzi, ale przez Malbork też zrobisz poniżej 2 godzin. Przynajmniej są 2 opcje. W praktyce dla Iławy Szymany nie mają znaczenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takie tam 4 ponad rok temu

  do Szyman mamy 135 km z Iławy (gówniana droga),,, a do Gdańska 150 km (od Malborka już szeroko jest) wybieram lotnisko w trójmieście więcej i lepiej i wygodniej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Od kiedy jest otwarta S7 od Elbląga to przez Ostródę na Lotnisko w Gdańsku spokojnie poniżej 2h da się zajechać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popraw 2 ponad rok temuocena: 0% 

  Wylot z Lwowa 1.40 przylot Szymany 2.15 to rakieta nie samolot.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Halo 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Różnica czasu między Polską a Ukrainą... :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8291 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)