REKLAMADPK

(Fot. UG w Iławie.)

Dobiegła końca realizacja inwestycji Gminy Iława pod nazwą "Urządzenie i zagospodarowanie terenu plaży, pola namiotowego oraz kąpieliska wraz z budową pomostu i mola w Siemianach". Uroczyste otwarcie tzw. uzdrowiska (tak roboczo nazywano to przedsięwzięcie) zaplanowano na najbliższy piątek, 14 grudnia na godzinę 13:00 przy ekomarinie.

Zwiększenie konkurencyjności gminy Iława w zakresie wykorzystania zasobów naturalnych oraz kulturowych- taki był cel tego projektu.

W jego ramach zrealizowano: budowę sanitariatów, portierni i wiaty śmietnikowej, zagospodarowanie terenu wraz z oświetleniem, urządzenie placów zabaw, boiska i siłowni plenerowej, przygotowanie stanowisk dla 22 kamperów, budowę pomostu cumowniczego na 28 stanowisk oraz pomostu rekreacyjnego. W ramach zadania wykonano również modernizację amfiteatru, gdzie latem odbywa się Festiwal "Nad Jeziorakiem"- najważniejsze wydarzenie kulturalno-rozrywkowe w gminnym kalendarzu imprez.

Roboty budowlane rozpoczęły się 1 lutego tego roku i dobiegły końca późną jesienią. Całkowita wartość projektu wyniosła 3 444 894,99 zł, zaś dofinansowanie 1 898 054,36 zł, czyli 80,50% kosztów kwalifikowalnych. Unijna dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 

Siemiany z uatrakcyjnionym zapleczem rekreacyjno-turystycznym. Realizacja gminnej inwestycji dobiegła końca.

Uzdrowisko Siemiany- gotowe!

Ilość zdjęć 7

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8604 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)