REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2019, 17:35 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Najsłodsza licytacja na rzecz WOŚP w naszym regionie jest... w Wikielcu. Wszystko za sprawą okazałych tortów, które pieką specjalnie z myślą o gminnej imprezie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lokalne gospodynie. Za nami tegoroczna prezentacja pracochłonnych wypieków. Odbyła się tradycyjnie w Gałdowie, bo to panie z tutejszego KGW są pomysłodawczyniami wielkiego pieczenia dla Wielkiej Orkiestry.

W tym roku miłośnicy sztuki cukierniczej, którzy wezmą udział w licytacji na rzecz WOŚP w Wikielcu, znów będą mieli z czego wybierać. W ramach czwartej edycji akcji "Torty dla WOŚP" panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich przygotowały aż 10 wypieków. W przedsięwzięcie w tym roku włączyły się KGW z Gałdowa, Nowej Wsi, Gulbia, Radomka, Kałdun, Ząbrowa, Szymbarka, Gromot, Tynwałdu i Szałkowa.

- W tym roku zrezygnowałyśmy z formuły konkursu - mówi przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gałdowie Karolina Jaworska. - To po to, by podkreślić, że przyświeca nam szczytny cel i nie ma potrzeby, byśmy ze sobą rywalizowały.

- Myślę, że to akcja warta naśladowania w innych gminach - dodał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który odwiedził świetlicę przy remizie OSP w Gałdowie, by nagrodzić trud pieczenia upominkami dla gospodyń.

Wraz z zastępcą wójta Andrzejem Brachem zaprosił też wszystkich do Wikielca. To tutaj w niedzielę, 13 stycznia od godziny 15:00 będzie można licytować torty i wszelkie inne przedmioty przekazane przez darczyńców na rzecz gminnej licytacji w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gałdowo (gmina Iława): w przeddzień 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentowano torty, które upiekły specjalnie na gminną licytację panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich.
Zdjęcia: Info Iława.

"Torty dla WOŚP"- w gminie Iława to już czwarta edycja wielkiego pieczenia dla Wielkiej Orkiestry.

Ilość zdjęć 24

REKLAMAfestiwal

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~smakosz 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

    Dam 15 zeta za klocek

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~baza 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

    Z tyłka se wyciąg

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3303 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)