REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2019, 10:17 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

Sumienie musiało szybko ruszyć 36-letniego sprawcę pobicia, bo postanowił pomóc ratownikom medycznym w jak najsprawniejszym dojeździe do poszkodowanego. Autem wyjechał załodze karetki pogotowia na spotkanie. Problem w tym, że kierując oplem, sprawca pobicia był pijany. Do tego w ogóle nie ma uprawnień... I tak, zamiast za jedno, odpowie za dwa przestępstwa.

Jak ustalili policjanci z Posterunku Policji w Zalewie, którzy prowadzili postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie, 36-latek wraz ze swoim znajomym wspólnie pili alkohol. Gdy podczas tego zakrapianego spotkania doszło pomiędzy nimi do awantury, 36-latek uderzył swojego kompana pięścią w twarz. Jak się później okazało, złamał mu w ten sposób szczękę. Na miejsce został wezwany zespół karetki pogotowia. 

Tymczasem sprawca pobicia, chcąc się zrehabilitować i pomóc w dojeździe karetki (mężczyźni przebywali w jednym z domów na terenie gminy Zalewo), wsiadł do swojego auta i wyjechał ratownikom na spotkanie. Na miejsce przyjechali również policjanci i wtedy okazało się, 36-latek, oprócz tego, że połamał znajomemu szczękę, to jeszcze kierował oplem, mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając do tego uprawnień. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów.

Kodeks karny za uszkodzenie ciała przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości - karę do dwóch lat więzienia.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAMozart2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tommy 1 8 miesięcy temu

    jak to mówi dzisiejsza młodzież... dzban?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5832 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)