REKLAMAMartex_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2019, 10:54 komentarzy 4
Zabytkowa kamienica na ulicy Ostródzkiej 2.

Zabytkowa kamienica na ulicy Ostródzkiej 2. (Fot. Info Iława.)

Miejski zabytek nad rzeką Iławką- sprzedany. Kamienica przy ulicy Ostródzkiej 2, dotychczas w rękach miejskiego samorządu, znalazła kupca i teraz będzie własnością prywatną. 

Dzisiejszy (23 stycznia) przetarg, który odbył się w siedzibie Urzędu Miasta w Iławie, był drugim podejściem do sprzedaży nieruchomości. Wcześniej, pod koniec października, gdy cena wywoławcza kamienicy wynosiła okrągły milion złotych, jedna osoba została dopuszczona do udziału w przetargu, ale ostatecznie nie zdecydowała się kupić obiektu. Urząd Miasta w Iławie obniżył wtedy cenę wywoławczą o 20%, z miliona na 800 tysięcy złotych i ogłosił kolejny przetarg.

Nowa cena okazała się do zaakceptowania przez zainteresowanego kupnem przedsiębiorcę. Andrzej Dzieniszewski, bo o nim mowa, dzisiaj kupił kamienicę nad Iławką za niespełna 800 tysięcy złotych. Ostatecznie cena, po udzielonej bonifikacie, przysługującej w związku z tym, iż obiekt jest zabytkiem, wyniosła 799 tysięcy 920 zł.

Andrzej Dzieniszewski był jedyną osobą uczestniczącą w przetargu- innych zainteresowanych kupnem Ostródzkiej 2 nie było.

W rozmowie z nami nowy właściciel położonej nad Iławką kamienicy zapowiada, że obiekt odzyska dawny blask. Prace remontowe i adaptacyjne mają ruszyć jeszcze w tym roku. W budynku będzie się znajdowała siedziba firmy geodezyjnej i budowlanej. Są tu duże walory naturalne w postaci sąsiedztwa rzeki. Sam obiekt, wybudowany około 1930 r. i figurujący w rejestrze zabytków, ma powierzchnię użytkową 351,24 m2, dwie kondygnacje nadziemne, jest częściowo podpiwniczony.

Na jutro (24 stycznia) jest zaplanowana licytacja innego miejskiego zabytku - willi na Mazurskiej 2. Cena wywoławcza obiektu to 1,39 mln złotych. Dotychczas nikt nie wpłacił wadium.

REKLAMAMozart2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Iławianka 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dobrze, że nieruchomość zostaje w posiadaniu lokalnego przedsiębiorcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cieszę się 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo za odwagę i powodzenia, panie Andrzeju.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dzięki!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Ojej jak milo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5696 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)