REKLAMAMartex_nowa

(Fot. materiały prasowe.)

Jeziorak w serii powieści przygodowych „Pan Samochodzik i…” – to tytuł najbliższego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku”, które 7 lutego odbędzie się w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Tym samym – po ponad roku przerwy – organizator spotkań popularyzujących Jeziorak, czyli Port Śródlądowy w Iławie, powraca z lubianym przez mieszkańców regionu cyklem, w trakcie którego można było usłyszeć o Jezioraku widzianym z różnych perspektyw.

I tak, w ciągu kilkunastu miesięcy spotkań można było usłyszeć wykłady regionalistów, miłośników Jezioraka i Kanału Elbląskiego, historyków i nie tylko. Gośćmi portu byli między innymi Marian Jurak, Adam Kopiczyński, Krystyna Kacprzak, Alina Rodziewicz, Łukasz Szczepański, Mirosław Mastalerz, Cezary Wawrzyński, czy Dariusz Paczkowski.

Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie serii powieści przygodowych „Pan Samochodzik i…” i temu, jak przedstawiono w nich Jeziorak. Organizacja spotkania o tej tematyce ma związek z tym, że w 2019 roku mija dziewięćdziesiąta rocznica urodzin Zbigniewa Nienackiego, który żył i tworzył w Jerzwałdzie nad Jeziorem Płaskim. Wykład wygłosi dr hab. Emilia Jaroszewska z Uniwersytetu Warszawskiego.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5707 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)