wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lutego 2019, 19:25

Dopiero w rzutach karnych rozstrzygnęły się losy meczu 15. kolejki piłki ręcznej pomiędzy Jeziorakiem Iława a Latochą Agropom Gniew. Tę wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęli nasi reprezentanci. Ogromna w tym zasługa bohatera tego spotkania Marcina Proroka, który obronił cztery rzuty karne rywali!

Mecz 15. kolejki II ligi
Sobota, 2 lutego, hala sportowo-widowiskowa w Iławie
Jeziorak Iława - Latocha Agropom Gniew 26-26 (13-13), w karnych zwycięstwo Jezioraka 2:0

Jeziorak Iława rozegrał przed własną publicznością swój drugi mecz rundy rewanżowej. Przeciwnikiem była ekipa Latocha Agropom Gniew. To drużyna, dzięki której to niewielkie, słynące z krzyżackiego zamku miasto, powróciło na mapę rozgrywek męskiego szczypiorniaka. W 2. kolejce tych rozgrywek Gniew na własnym terenie wyraźnie uległ Jeziorakowi 27:37.

Tym razem w pierwszej części meczu przeważali przeciwnicy. W 20. minucie gniewianie mieli już trzy punkty przewagi (6-9). Jeziorak wziął się jednak za odrabianie strat i mecz wyrównał się. Naszym reprezentantom udało się doprowadzić, na koniec pierwszej odsłony sobotniego meczu, do wyrównania 13-13.

W drugiej połowie znów lepiej zagrali goście. Na 10 minut przed końcem spotkania dysponowali już czterobramkową przewagą (20-24). Końcówka była nerwowa. Po bramkach Jakuba Jarząba i Macieja Malinowskiego ta spora przewaga rywala stopniała i na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem tego meczu wynosiła zaledwie jeden punkt (24-25). I znów w ważnym momencie meczu iławianom udało się zremisować. Nadzieje na rozstrzygnięcie tego pojedynku na korzyść Jezioraka przedłużył Jakub Jarząb, strzelając na 26-26.

O losach meczu przesądziły rzuty karne. Tutaj zwycięstwo zapewnił swojemu zespołowi Marcin Prorok. Bramkarz Jezioraka obronił aż cztery rzuty karne przeciwników! Został zasłużenie wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

W następnej, 16. kolejce II-ligowych zmagań Jezioraka Iława czeka wyjazd, pierwszy w rundzie rewanżowej. W sobotę, 9 lutego podopieczni trenera Karola Adamowicza na terenie rywala zagrają z AZS UKW Bydgoszcz.

SKŁADY

Jeziorak Iława: Maciej Malinowski, Patryk Buluk, Krzysztof Szajkowski, Łukasz Kamiński, Patryk Kęsicki, Dawid Cyrson, Jakub Jarząb, Grzegorz Baliński, Grzegorz Giżyński, Patryk Golon, Adam Ziarnicki, Dominik Rogala, Marcin Prorok, Marcin Zagrajek. Trener- Karol Adamowicz.

Latocha Agropom Gniew: Tomasz Justa, Jakub Śmiełowski, Wojciech Nastały, Mateusz Szupiluk, Damian Kurowski, Szymon Pytka, Michał Jędryszek, Tomasz Latocha, Jakub Skuza, Karol Różycki, Krzysztof Czarnecki, Aleks Jączyński. Trener: Mariusz Graczyk.

Radość zawodników po zwycięstwie w rzutach karnych. Ogromna w tym zasługa bramkarza Jezioraka, który obronił aż czterokrotnie. Po spotkaniu odebrał wiele zasłużonych gratulacji.