REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lutego 2019, 11:31 komentarzy 26
Julia Bartkowska pokieruje Wydziałem Bieżącego Utrzymania. Ten będzie większy niż dotychczas, bo wchłonie likwidowany Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym.

Julia Bartkowska pokieruje Wydziałem Bieżącego Utrzymania. Ten będzie większy niż dotychczas, bo wchłonie likwidowany Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym.

Kolejne zmiany personalne i organizacyjne w iławskim magistracie. Tym razem, po decyzji Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego o likwidacji stanowiska ds. współpracy z zagranicą, w wyniku której z ratuszem pożegna się Piotr Ambroziak, wiatr zmian dotarł do wydziałów bieżącego utrzymania i mienia komunalnego.

Obecnie kierownikiem Wydziału Bieżącego Utrzymania w Urzędzie Miasta w Iławie jest Anna Wanic. Wraz z końcem lutego odchodzi jednak na emeryturę, więc zmiana na aktualnie zajmowanym przez nią stanowisku jest nieunikniona. 

Annę Wanic zastąpi Julia Bartkowska- obecnie inspektor w tym samym wydziale, ale na tym nie koniec. Nowa kierowniczka będzie odpowiedzialna za "megawydział", bo decyzją Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego Wydział Bieżącego Utrzymania wchłonie Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym. Teraz z tych dwóch wydziałów powstanie jeden, funkcjonujący pod dotychczasową nazwą jednego z nich: "Wydział Bieżącego Utrzymania".  

Jak uzasadnia Dawid Kopaczewski, taka decyzja jest podyktowana chęcią usprawnienia pracy urzędu. Burmistrz nie ukrywa, iż jedną z przyczyn, dla których Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym nie będzie już odrębną częścią magistratu, jest fakt, iż gmina miejska Iława wcale nie ma już zbyt wielu działek i nieruchomości na sprzedaż, a to jedno z kluczowych zadań likwidowanego wydziału.

Kierownikiem wchłanianego Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym jest Wiesław Pieńczewski. Urzędnik straci kierownicze stanowisko, ale, jak informuje nas burmistrz, może pozostać pracownikiem wydziału, którym dotychczas kierował.

Julia Bartkowska zdaje sobie sprawę, że stoi przed sporym zawodowym wyzwaniem, zarówno pod względem merytorycznym, jak i związanym z zarządzaniem ludźmi.

- Mam przyjemność współpracować ze świetnym zespołem, więc myślę, że dam radę - mówi urzędniczka, która w iławskim magistracie jest zatrudniona od 2010 roku.

Przez rok pracowała na stanowisku związanym z zamówieniami publicznymi, ale głównie zajmowała się estetyką miasta: zielenią miejską i kwestiami związanymi z małą i dużą architekturą.

REKLAMAMozart2

26Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zniesmaczony 26 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Pan Pieńczewski wieloletni, doświadczony pracownik. Do tego grzeczny, miły, uprzejmy i spokojny. Szkoda. Za co go tak potraktowano? Jeszcze jaka łaska, "może pozostać". Nie ujmuję Pani Julii bo nie miałem kontaktu ale bardzo jestem zawiedziony ruchami Pana Burmistrza. Najpierw Ambroziak - chyba najlepiej wykształcony urzędnik w ratuszu, do tego biegle władający językiem od miast partnerskich i ... Na bruk. A teraz Pan Pieńczewski. Panie Burmistrzu, wielkość poprzednika mierzyliśmy jego czynami m.in. inwestycjami ale i stosunkiem do podwładnych mu ludzi. Potrafił wznieść się ponad podziałami i zatrudnił konkurenta z wyborów, Ambroziaka do ratusza, jak i pozostawić innych podległych mu dyrektorów i kierowników na stanowiskach (wyłączając Woźniaka po brzydkiej zagrywce). Szlachetność jest cechą, której nie można zdobyć głosami ale ma się ją w sobie. Mam wrażenie, że tego Panu brakuje, a po kadencji wśród mieszkańców pozostaną wspomnienia małości i mściwości. Paskudne to!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~x 25 6 miesięcy temuocena: 38% 

  Może o wszystkim nie wiesz? Może może być wdzięczny, że w ogóle zostaje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxzyz 24 6 miesięcy temuocena: 85% 

  Nie wiem kto za co odpowiada jednakże taka mała refleksja z poniedziałku jak zasypało okolice śniegiem - ulice w mieście zasypane, parkingi zaśnieżone np. koło gopsu, sądu, a do szpitala niektóre samochody nie mogły wjechać bo ślisko, zaś koło Starostwa i UG na parkingu pług się uwijał, aż miło. Z resztą do dnia dzisiejszego niektóre przejścia są mało komfortowe do przebycie jak np. w mini parku koło galerii Jeziorak. Po prostu super!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorientowany 23 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Biedny Pan Burmistrz. "Przyjaciele jeszcze" odkryli karty: "Mija kolejny miesiąc a ty zamiast stawiać na nowe twarze konserwujesz układ. My pomagaliśmy ci w kampanii a stawiasz na ludzi, którzy byli przeciwko." Czytając wprost - gdzie te stołki dla nas!!!!! Ciekawe jak sobie z takimi przyjaciółmi poradzi. Bo przecież teraz mają być ważne kompetencje a nie kolesiostwo.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anka 22 6 miesięcy temu

  Ha, ha, ha, ha..dobre...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 21 6 miesięcy temuocena: 66% 

  Pisiaki po objęciu władzy też ludzi wywalali- współczuję wszystkim pracownikom UM - nikt nie może się czuć bezpiecznie bo burmistrz jeszcze pokaże wam gdzie raki zimują - ale nie martwcie się ta miotełka jest krótka i wieki zamiatać nie będzie - kiedyś nadejdzie dzień że miotełka wymiecie i pb

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arnoldzik 20 6 miesięcy temuocena: 58% 

  "Jezu jak się cieszę...", że wyjechałem z Iławy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 19 6 miesięcy temuocena: 44% 

  My też się cieszymy że wyjechałeś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Walentyna 18 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Nie no. Prima aprilis dopiero będzie przecież... A wy żartownisie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vit 17 6 miesięcy temuocena: 64% 

  To że nowi władcy otaczają się swoimi ludzmi nie jest niczym nowym i jest to normalne. Szkoda tylko że działa to najczęściej na zasadzie " mierny ale wierny"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cdn 16 6 miesięcy temuocena: 66% 

  Bałaganu w Ratuszu CD. Co się musi zdarzyć by Iławianie otworzyli oczy na cwane plany pana Kopaczewskiego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 15 6 miesięcy temuocena: 29% 

  Cdn...-trafnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 14 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Raczej porządki robi, które dawno powinny być zrobione.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Banan 13 6 miesięcy temuocena: 20% 

  A to Julka??? Nic nie cięła a dosadzała mnóstwo lip i innych. Julka musi naslać drwali z piłami wy wycięli niektóre rosochy z setkmi jemioł co szczęści a nie przynoszą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przyjaciele jeszcze 12 6 miesięcy temuocena: 76% 

  Dawidzie! Pani B cięła drzewa ile i gdzie się dało! Krytykowałaś to i zapowiadałeś zielone miasto. Awansujesz osobę odpowiedzialną za rzeź zieleni! Miały być zmiany do jasnej cholery ale nie takie! Zawodzisz. Dajesz się omotać albo od początku łudziłeś ludzi, którzy na ciebie postawili. Mija kolejny miesiąc a ty zamiast stawiać na nowe twarze konserwujesz układ. My pomagaliśmy ci w kampanii a stawiasz na ludzi, którzy byli przeciwko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bałagan 11 6 miesięcy temuocena: 66% 

  Oszukał swoich wyborców. Nie mnie,ha...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WSN 10 6 miesięcy temuocena: 61% 

  czy oni nie chodzili do jednej klasy z Dawidem w LO?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 9 6 miesięcy temuocena: 36% 

  Przecież Julka jest starsza od Pana burmistrza...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 8 6 miesięcy temuocena: 45% 

  Poprzednik król żyliński sprzedawał mienie ile się tylko dało. To była jego słynna " praca organiczna u podstaw". Kasa była potrzebna na finansowanie jego chorych pomysłów nazywanych szumnie " inwestycjami" typu niedokończony przystanek koło magistratu. Do dziś w gablotach nie wywieszono rozkładów jazdy i brak jest logo MZK a odbiór podobno się odbył.... Wyspa młyńska z nietrafioną alejką i kładką do nikąd, o " inwestycji" w lasku za stadionem nie wspominając. A podobno INWEESTYCJA to taki wydatek, który w przyszłości, i to jak najbliższej, przyniesie wymierny dochód. Ciekawe zatem jest to, ile dochodu przyniosą te zrealizowane wymysły obalonego króla. Dziś nowemu Burmistrzowi zostało co zostało - długi miejskie i wielkie oczekiwania Iławian. Współczuję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi II 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  rozwiń swoją myśl o inwestycji przynoszącej wymierny dochód?? bo chyba coś Ci się Willi pomieszało albo nie w tym miejscu się wypowiedziałeś.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alex 6 6 miesięcy temuocena: 73% 

  Stań sobie na targu - sprzedawaj swoje.....gacie i będziesz miał dochód-alejki,piękne miejsca spacerowe czy ścieżki rowerowe służa nam mieszkańcom ale bezmózgowcy najlepiej ustawili by bramki i doili kasę od ludzi spacerujących - spadaj na szczaw i mirabelki bo z takich jak ty Iława i mieszkańcy żadnego pożytku mieć nie będą. Uważaj byś po drodze gdzieś się nie O B A L I Ł miernoto .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 5 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Willi-uważaj byś sobie ozora na brązowo nie ufarbował liżąc tyłek obecnie panującego- może panujący da ci etacik ciecia w UM.Panujący jest świetny w bieganiu po imprezkach a jak już z wystawnym jedzonkiem to super.W ocenie wielu mieszkańców to niestety zamienił stryjek siekierkę na kijek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Logiczny 4 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Jakim trzeba być nienawistnikiem by ciągle pluć na Wielkiego Poprzednika, który po sobie zostawił piękne i zadbane miasto? Nie pamiętasz już jakie gigantyczne miliony zdobyl na te, bardzo potrzebna inwestycje? Jak wypiękniała nam przestrzeń publiczna? Co oferuje nowy burmistrz? Remont komunalek? Dlaczego Ci ludzie, którzy DOSTALI MIESZKANIA ZA DARMOCHĘ, nie mogą sobie ich przynajmniej wyremontować? Kto remontuje tym, którzy spłacają kredyty do emerytury? Gdzie tu sprawiedliwość społeczna? Ludziom pracującym i nie liczącym na darmochę, chce za to zabrać lotniczą majówkę "bo za droga". Jak tak się pienisz to pamiętaj, przyjdzie czas rozliczenia z dokonań obecnego burmistrza. Wtedy zobaczymy co oprócz aktywności fb po sobie zostawi. Acha i zapamiętaj, Król był tylko jeden i więcej żadnego nie będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urzędnik 3 6 miesięcy temuocena: 79% 

  Nie ma się co cieszyć.Za 5 lat przyjdzie nowy burmistrz i zrobi kolejną reorganizację urzędu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mizogin 2 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Julka to jest jeden z niewielu powiewów świeżosći w iławskim ratuszu. Proszę, bądź innowacyjna w tym co robisz w dalszym ciągu. Ten wydział jest cholernie ważny wizerunkowo dla miasta. 3mam kciuki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodokop 1 6 miesięcy temuocena: 55% 

  ten powiew świeżości to zapewne z jednej części ciała- może akurat dmuchło na burmistrza i dlatego zmiany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8464 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)