REKLAMAnarzędzia
ipb_nowa

(Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.)

Przedsiębiorczy sklepikarz z Morąga dorabiał, sprzedając "spod lady" rosyjskie papierosy. Skala procederu była duża, dlatego po kontroli, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z mobilnej grupy Krajowej Administracji Skarbowej z Iławy, mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie otrzymała informację o tym, że w jednym ze sklepów w Morągu sprzedawane są papierosy nieposiadające znaków polskiej akcyzy. 

Na miejsce udała się grupa mobilna funkcjonariuszy KAS z Iławy i przeprowadziła tam kontrolę. Jej wynik potwierdził wcześniejsze podejrzenia. W sklepie sprzedawano legalne papierosy, ale też oferowano nielegalny towar pochodzący z Rosji. 

- W sumie funkcjonariusze celno-skarbowi wykryli w lokalu handlowym 1 040 paczek papierosów nieoznaczonych polską akcyzą - informuje Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Ze względu na ilość towaru, jego wartość oraz kwotę uszczuplonego podatku akcyzowego czyn ten zakwalifikowano jako przestępstwo skarbowe. W związku z tym właściciel sklepu odpowie przed sądem.

REKLAMAGaleria2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8888 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)