Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2019, 09:33 komentarzy 6

(Fot. SMLW w Suszu.)

Niesprzątanie po swoim pupilu - to problem, który doprowadził do niejednej sąsiedzkiej waśni. By takiemu scenariuszowi zapobiegać i ułatwiać właścicielom czworonogów wywiązywanie się z ich obowiązków, Susz stawia na tzw. psie pakiety. 

"Posprzątaj po swoim psie"- zachęcają mieszkańców Susza hasła na stojakach z workami na nieczystości. Cztery kolejne sztuki takich "psich pakietów" pojawiły się dzisiaj, tj. w czwartek, 7 marca na terenach zielonych na osiedlu przy ulicy Korczaka i Mickiewicza.

Zakup pakietów sfinansował Urząd Miejski w Suszu. "Psie pakiety" tutejszy samorząd kupił pod koniec ubiegłego roku. Już wcześniej przeprowadzono montaż sześciu takich stojaków z woreczkami, kolejne trzy mają niedługo pojawić się w Koszarach. 

- Jesteśmy otwarci na sygnały od mieszkańców. Jeśli są zainteresowani montażem takich "psich pakietów", to prosimy, by zgłosili taką potrzebę do urzędu - zachęca kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Suszu Mariusz Witkowski. - Dotyczy to oczywiście różnych części miasta, ale też miejscowości wiejskich na terenie gminy.

W suskim magistracie dowiadujemy się ponadto, że dotychczasowe lokalne doświadczenia z "psimi pakietami" są pozytywne. Ułatwiają właścicielom czworonogów wywiązywanie się z ich obowiązku polegającego na konieczności uprzątnięcia nieczystości po pupilu. Powtarza się jedynie problem z dostępnością woreczków. Stąd apel urzędu, by pobierać jeden woreczek, a nie kilkanaście "na zapas".

Jeśli zaś ktoś mimo powtarzających się apeli uporczywie nie sprząta po swoim pupilu, to warto mu przypomnieć, że grozi za to mandat, nawet do 500 zł. 

Kolejne "psie pakiety" w Suszu.
Zdjęcia: SMLW w Suszu.

REKLAMAmydlarnia

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sd 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Worki na psie odchody w koszarach haha, a ten śmietnik za koszarami to ludzie zrobili. Może czas o to zapytać ludzi z koszar czy im to na ręke ten śmietnik. I może czas zrobić porządek ze śmietnikami w suszu bo brak wiat robi wielki bałagan.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Działania jak najbardziej pozytywne ale nawet pakiet na każdej ulicy nie pomoże jeżeli ludzie nie zmienią swojej mentalnosci. A poza tym wlasciciele psów mogliby skończyć z modą wypuszczenia psów samopas, gdyby policja była bardziej skuteczna mogłoby tą modę stanowczo ukrócić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Większe worki powinny być to by nasza młodzież wracająca z dyskotek mogła użyć do żygania, zamiast robić to na chodnik.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszanka 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Takie pakiety powinny być na ulicy Floriana. Sąsiedzi z bloków, jedni drugim podprowadzają swoje czworonogi pod same okna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwek 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  I tak by ich nie uzyli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swój 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  może pracownicy Iławskiego ratusza wezmą przykład z Susza i zakupią takie stojaki na osiedlach ?? jak na razie to tylko są wywieszane informacje na klatkach schodowych o opłacie za psa na 2019 rok

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAwalentynki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6785 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)