REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 marca 2019, 16:40 komentarzy 2
Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i zwycięzca przetargu na budowę Otwartych Stref Aktywności w gminie Iława Józef Kozłowski.

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i zwycięzca przetargu na budowę Otwartych Stref Aktywności w gminie Iława Józef Kozłowski. (Fot. UG w Iławie.)

W czterech miejscowościach na terenie gminy Iława powstaną tzw. Otwarte Strefy Aktywności. O miejsca służące rekreacji, uprawianiu sportu oraz sąsiedzkiej integracji wzbogacą się Wikielec, Gałdowo, Szymbark oraz Tynwałd.

Formalności dopełniono we wtorek, 12 marca, gdy Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał z wykonawcą, Józefem Kozłowskim, umowy dotyczące budowy OS. Wartość podpisanych umów wyniosła ponad 240 tysięcy złotych. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Leader-PROW na lata 2014-2020 w wysokości 126 679 zł. Termin ukończenia inwestycji ustalono na 31 maja tego roku.

Otwarte Strefy Aktywności powstaną w aż czterech miejscowościach.

W Wikielcu będzie to OSA w wariancie rozszerzonym. Zamontowana zostanie siłownia plenerowa, w skład której wejdzie 6 urządzeń (4 urządzenia pojedyncze i 2 podwójne). Będzie również zbudowana strefa relaksu, która będzie wyposażona w 5 ławek z oparciem, stolik do gry w szachy/warcaby, stół do tenisa, dwa stojaki na rowery i kosz na śmieci. Ponadto mieszkańcy będą mogli skorzystać z placu zabaw, który będzie się składał z dużego i małego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, 2 bujaków na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń. Całość będzie ogrodzona i zostaną nasadzone krzewy.

W Gałdowie, Szymbarku oraz Tynwałdzie powstaną Otwarte Strefy Aktywności w wariancie podstawowym. Zostaną zbudowane strefy relaksu wyposażone w 3 ławki z oparciem, stół do tenisa, 5-stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci. Zamontowane zostaną również place zabaw, które będą składać się z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

abs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Q 2 3 miesiące temuocena: 100% 

    A kiedy Nowa Wieś????

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Rudzienic 1 3 miesiące temu

    Tynwald, Galdowo, Szymbark, a ciekawe co nowy soltys Rudzienic oprócz pustych słów zadziała????

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
disco
REKLAMASkład opału
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5044 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)