wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2019, 21:28

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Sezon przygotowawczy powoli ma się już ku końcowi. W sobotę, 16 marca GKS Wikielec zagrał swój przedostatni sparing, a Jeziorak Iława - prawdopodobnie ostatni.

Po ciekawym meczu, rozegranym w Bielicach, GKS Wikielec wygrał z Warmią Olsztyn 5:0.

1:0 - Goździejewski (41')
2:0 - Jankowski (75')
3:0 - Jankowski (77')
4:0 - Jajkowski M. (79')
5:0 - Goździejewski (80')

GKS Wikielec: J. Malanowski, A. Korzeniewski, P. Wodzicki, P. Kacperek, Sz. Jajkowski, A. Płoski, B. Piórkowski, M. Jajkowski, R. Sobociński, M. Jankowski, Ł. Goździejewski. Rezerwa: M. Karczewski, B. Turowski, J. Słomski.

Do przerwy rywal trzymał się mocno, dopiero w 41. min. przeciwnika "napoczął" Łukasz Goździejewski. Pierwsza połowa została rozegrana w trudnych, bardzo wietrznych warunkach i przy padającym deszczu. Boisko w Bielicach było dość dobrze przygotowane.

W drugiej odsłonie widać już było dojrzałość ekipy z Wikielca. Zawodnicy znajdowali się w doskonałych sytuacjach podbramkowych i potrafili to wykorzystać. Wynik wysoki i zasłużony, trener był zadowolony z postawy całej ekipy oraz z wykorzystanych sytuacji. W sobotę, 23 marca ostatni już sprawdzian GKS, który zagra test-mecz z Delfinem Rybno.

Z kolei Jeziorak Iława wybrał się dzisiaj do Olsztynka, gdzie z miejscową Olimpią zagrał prawdopodobnie swój ostatni sparing w sezonie przygotowawczym. Zespół trenera Wojciecha Figurskiego prowadził już 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Daniel Madej nie wykorzystał rzutu karnego, ale chwilę później zrehabilitował się, w 65. minucie wpisując się na listę strzelców.

Olimpia Olsztynek - Jeziorak Iława 2:2 (0:1)
0:1 - Paweł Kolcz (20')
0:2 - Daniel Madej (65')
1:2 - Bartosz Dobroński (79')
2:2 - Kacper Golks (81')