wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2019, 17:55

(Fot. Info Iława.)

2:1 - to wynik pierwszego w rundzie wiosennej meczu IV-ligowego GKS-u Wikielec. Zespół trenera Jarosława Płoskiego zwyciężył z Mamrami Giżycko po bramkach Piotra Kacperka i Marcina Karczewskiego.

2:1 - bramka dla rywali (85')

Po wyrównanym początku inauguracyjnego meczu około 20. minuty na boisku zaznaczyła się lekka przewaga gospodarzy. Efektem tego była bramka dla GKS-u Wikielec strzelona w 40. minucie przez Piotra Kacperka. Po przerwie, w 55. minucie, na 2:0 podwyższył Marcin Karczewski.

W końcówce gospodarze, usatysfakcjonowani wynikiem, oddali inicjatywę gościom, skupiając się na zabezpieczeniu własnej bramki. Pozwoliło to rywalom na zdobycie bramki kontaktowej w 85. minucie. W szeregach gospodarzy zrobiło się wtedy trochę nerwowo, ale zwycięstwo udało się "dowieźć" do końca.

GKS Wikielec: Jacek Malanowski, Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Adrian Płoski, Aleksander Kowalczyk, Marcin Karczewski, Michał Kwiatkowski, Borys Piórkowski, Michał Jankowski, Patryk Wodzicki. Rezerwa: Mateusz Baczewski, Jakub Słomski, Szymon Jajkowski, Remigiusz Sobociński, Kamil Tomczyk, Patryk Jaworski, Łukasz Goździejewski. Trener: Jarosław Płoski. Kierownik drużyny: Bogdan Nerowski.

W następnej, 19. kolejce GKS Wikielec czeka wyjazd do Elbląga, gdzie podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zmierzą się z drugim zespołem tamtejszej Olimpii. Mecz ten odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 14:00.

GKS Wikielec może być zadowolony z inauguracji piłkarskiej wiosny w forBET IV lidze. W sobotę, 30 marca w rozegranym przed własną publicznością meczu z Mamrami Giżycko wywalczył trzy punkty. Wkrótce na infoilawa.pl więcej zdjęć z tego spotkania.