REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 kwietnia 2019, 13:10 komentarzy 8

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

"Runą mury" miejskiej kamienicy na ulicy Królowej Jadwigi w Iławie. Stanie się to już wkrótce: rozbiórka obiektu ma zakończyć się do 30 czerwca tego roku.

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania i szuka wykonawcy, którego powinniśmy poznać pod koniec kwietnia.

Co dokładnie jest do wykonania? Rozbiórka obejmie dwa segmenty miejskiej kamienicy na ulicy Królowej Jadwigi: 12 A i 12 B. 

Po ogrodzeniu terenu zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze: zabezpieczenie przed uszkodzeniem przyległych budynków oraz piwnicy lokalu gastronomicznego, odłączenie przyłączy, przełożenie rynien spustowych na sąsiedni budynek oraz sprawdzenie terenu pod kątem niewybuchów. W ramach przedsięwzięcia zostaną też wykonane izolacje przeciwwilgociowe i ocieplenie ścian sąsiedniego budynku, a także izolacje ścian piwnicy przyległego lokalu. Zakres prac obejmuje też uporządkowanie terenu po rozbiórce i wytyczenie punktów granicznych działek.

Wszystko to ma wydarzyć się już wkrótce, do 30 czerwca tego roku.

Przypomnijmy, że decyzję o rozbiórce obiektu jego właściciel, czyli gmina miejska Iława, podjął na podstawie oceny stanu technicznego. Jak wynika z przytoczonej w projekcie opinii, jest on tak zły, że grozi wręcz niekontrolowanym zawaleniem się obiektu.

REKLAMANAJLAK

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ina 8 ponad rok temu

  Jest też koko domu Weterana dziki chyba garaż samochodowy.stoi sobie obskurny.z blachy .ale przyznany za czasów dyrektora p.Bojko jak teren przynależał do Budowlanki. Środek miasta a garażu p.S........go ruszyć nie można.Czy to się zmieni??? Inni użytkownicy musieli opuścić prowizoryczne garaże.A ten Pan to indyjska krowa????.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 7 ponad rok temu

  W końcu zamek gargamela zniknie mi z oczu nie wiem po co w tak szybkim tepie został wysiedlnony pozostaje jeszcze dom weterana który jest ciągle dewastowany .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 6 ponad rok temu

  Co stanie się z pięknymi drzwiami wejściowymi do tego budynku. Ktoś wie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Drzwi mają zostać wyjęte i przeniesione do innej miejskiej kamienicy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 4 ponad rok temu

  Drogi Maxie. Praktycznie tej drogi nawet w chwili obecnej nie ma.Na mapkach geodezyjnych jest teren zielony.Chodzimy i jeździmy na własną odpowiedzialność.Taka informacje.uzyskalam w 2017r kiedy wyjaśniałam pewien problem .od osoby kompetentnej tj P.pruchniewskiego i p.Zylinskiego. I co Ty na to ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~7 3 ponad rok temu

  Czy to nie jest jedyna droga dojazdowa? Chyba niektórzy próbują przedostawać się przez tunel w budynku 22, ale jest to nadal "dziki" przejazd, gdyż parking nie ma połączenia z drogą od tej strony. Jeśli faktycznie jedyna droga dojazdowa nie jest usankcjonowana, zalecałbym mieszkańcom dużo bardziej drążyć ten temat. Choćby aspekty drogi przeciwpożarowej, gdzie powinien być zapewniony dojazd do każdego bloku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sen 2 ponad rok temu

  Pozostaje życzyć sobie, by pozyskana działka pozostała w dyspozycji miasta, jako potencjał przestrzenny do wykorzystania na cele publiczne, a nie zostanie wystawiona na sprzedaż deweloperom...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 1 ponad rok temuocena: 100% 

  ciekawe czy droga dojazdowa zostanie do budynków położonych powyżej kamienicy mam na myśli K. Jadwigi 18a b i pozostałe budynki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.911 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)